Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278504"]
Здоровье семьи

Реакція на щеплення, що є нормою?

0
Сучасні вакцини є результатом наукового прогресу та строгих клінічних досліджень. Вони є безпечними та ефективними, забезпечуючи

Сучасні вакцини є результатом наукового прогресу та строгих клінічних досліджень. Вони є безпечними та ефективними, забезпечуючи захист від вірусів і бактерій. Переваги вакцинації включають не лише індивідуальний захист, але і зменшення витрат на лікування хвороб, збереження часу та ресурсів.

щеплення Реакція на щеплення, що є нормою?

Джерело: Freepik

Інформація щодо реакції на щеплення опублікована на офіційній сторінці у Facebook Міністерства охорони здоров’я України.

Вакцинація це безпечний, ефективний і комфортний спосіб здобуття імунітету – на відміну від хвороб. Вакцинація не може стати причиною хвороби, та при цьому імунна система робить те, що має робити при зустрічі з інфекцією. Тому після щеплення можна відчути певні симптоми запалення, як-от почервоніння чи біль в місці уколу, підвищення температури, головний біль.

У разі щеплення вакциною КПК на 7-12 дні можливі висип чи набряк слинних залоз. Це – нормальні реакції. Вони свідчать про те, що імунна система побачила вакцину і вирішує, що воно таке і як слід реагувати. Такі симптоми мають минути за кілька днів, адже жодних хвороботворних процесів не стається.


Підвищення температури частіше буває після щеплення вакцинами, що містять клітинні стінки бактерій (як-от аКДП, БЦЖ).

щеплення Реакція на щеплення, що є нормою?

Джерело: Freepik

Якщо після щеплення людина відчуває дискомфорт, гарячку, то лікарі дозволяють вжити нестероїдний протизапальний засіб – ібупрофен або аспірин.

❗Ненормальна реакція на щеплення – це анафілаксія – потужна та швидка реакція імунної системи в разі алергії до якогось компонента вакцини, що настає одразу після щеплення. Анафілаксія може призвести до спазму бронхів чи набряку слизових. Вона трапляється вкрай рідко – в 1 випадку на мільйон щеплень. В кожному пункті вакцинації є медикаменти для порятунку в разі анафілаксії. Саме тому після щеплення лікарі просять пацієнтів посидіти пів години, а не йти – якщо буде анафілаксія, їм одразу нададуть необхідну допомогу. Хоча, нагадуємо, така реакція на щеплення є вкрай рідкісною.

МОЗ рекомендує батькам консультуватися з медичним фахівцем, якщо вони мають будь-які питання або сумніви щодо щеплень та реакції на них.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAМетки:
щеплення
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты