Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273632"]
Досуг

Що можна і що заборонено робити на Великодньому тижні

0
Останній тиждень Великого посту та час підготовки до найбільшого християнського свята - Страсний тиждень - у 2022 році розпочнеться 1

Останній тиждень Великого посту та час підготовки до найбільшого християнського свята — Страсний тиждень — у 2022 році розпочнеться 18 квітня і завершиться 24.04 світлою Христовою неділею.

пасха, великодень

Джерело: shutterstock

З кожним днем ​​православного пасхального тижня пов’язані свої традиції та звичаї. Що можна робити в чистий четвер, що не можна робити в страсну п’ятницю, коли пекти паски — про це читайте у статті!

 У Великий понеділок

Необхідно прибрати свій будинок/квартиру: помити вікна, щось пофарбувати, полагодити й т.п.

Народні повір’я: якщо небо цього дня чисте, а сонце світить ясно, то літо обіцяє бути хорошим, урожай — багатим, а усі весілля, зіграні цього року, — щасливими. Обізнані люди цього дня умивалися золотом, сріблом або яйцем, щоб подовше зберегти молодість і не знати недоліку в грошах.


досуг на пасху великодень

Джерело: shutterstock

У вівторок

Заведено перебирати свій гардероб, прибирати теплі речі, діставати весняні та літні, а також готувати святковий одяг до Світлої неділі.

У середу

За традицією проводять у будинку генеральне прибирання. Недарма наступний день називається Чистим четвергом. Хоча у сучасному світі найчастіше прибирання роблять у четвер. Також у середу готують «пісну вечерю», обов’язково з 12 пісних страв.

Великодень

Джерело: shutterstock

 У Чистий четвер

Займаються пранням, прибиранням, фарбують і розписують яйця, роблять паски з сиру.

Народні повір’я: четвер Страсного тижня має велику магічну силу. У цей день існує багато різних прикмет та обрядів. Наприклад, у цей день потрібно викупатися до світанку, а також вмитися посрібленою водою. Вмиваються тричі, читаючи молитву «Отче наш». За повір’ям, подібне умивання обдаровує людину не лише міцним здоров’ям, а й красою. Ще можна принести із церкви свічку, яка допомагає у лікуванні різних захворювань. Цього ж дня готують четвергову сіль — звичайну сіль розжарюють на сковороді, а потім освячують у церкві. Вважається, що така сіль має цілющі властивості, позбавляє хвороб, є оберегом для сім’ї та дома.

 У Страсну п’ятницю

Віряни нічого не їдять, дотримуючись голодного дня. Також саме у п’ятницю печуть паски. Якщо хочете, щоб усе було за традицією, перед тим як взятися за роботу, прочитайте «Отче наш», а потім зі словами «Господи, благослови» починайте замішувати тісто.

Народні повір’я: щоб паска вийшла пишною і смачною, ніхто чужий не повинен бачити тісто, ще не можна голосно розмовляти, лаятися і грюкати дверима.

Велика субота

Це день печалі, коли віряни тужать за Ісусом Христом. Саме в цей день увечері у церквах розпочинаються великодні служби. У суботу всі пасхальні частування відносять до церкви, де батечко освятить їх.

пасхальний кошик

Джерело: shutterstock

До Світлої неділі

Всі підготовчі роботи, пов’язані зі святом: куховарство, фарбування яєць, повинні бути закінчені. Починають Великодню неділю словами: «Христос воскрес — Воістину воскрес», при цьому триразово цілуючись. Цей звичай іде з апостольських часів. Потім накриваються столи із традиційними великодніми стравами.

Цього дня не можна працювати та займатися господарськими справами. Єдиний виняток – догляд за хворими людьми. Також на Великдень не можна ходити на цвинтар. Для цього виділено спеціальні дні наступного після свята тижня.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (4 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты