Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="273661"]
Досуг

Страсна п’ятниця: що робити не можна

0
Велика чи Страсна п'ятниця – найсумніший день у євангельській історії. Християни відзначають останній день земного життя Христа т

Велика чи Страсна п’ятниця – найсумніший день у євангельській історії. Християни відзначають останній день земного життя Христа та його страшну смерть на хресті. Саме в п’ятницю, після Таємної вечері, коли Ісус пророкував свою смерть, він був розіп’ятий на хресті.

свічки Страсна п'ятниця: що робити не можна

Джерело: Freepik

У Страсну п’ятницю всі християни згадують шлях Ісуса на Голгофу з хрестом, його страждання та смерть. Таким чином, для вірян Велика п’ятниця є днем ​​жалоби, який супроводжується відповідними заборонами та обмеженнями.

Страсна п’ятниця в 2023 році випадає на 14 квітня, відзначається християнами всіх конфесій в останню п’ятницю перед Великоднем, після Чистого Четверга. Що ж не можна робити у Страсну п’ятницю?

Радіти та розважатися

Цілком логічно, що в день жалоби та скорботи розваги недоречні. Церква та сучасне життя не забороняють нормальне спілкування між людьми, в якому посмішка, найважливіший знак симпатії та доброзичливості, цільово розважатися цього дня віряни не стануть. Церква рекомендує провести Страсну п’ятницю в молитвах і не забути відвідати п’ятничну службу в храмі. У церквах у день Великої п’ятниці лише читають Євангеліє, але не співають і не служать літургію на знак скорботи.


Страсна п'ятниця: що робити не можна

Источник: instagram@katyaden_photo

Не можна їсти та пити в Страсну п’ятницю

В останню п’ятницю Великого посту правила харчування особливо суворі. Точніше – ортодоксальні християни з півночі, з четверга на п’ятницю взагалі нічого не їдять та не п’ють. Витримати повне сухе голодування необхідно до винесення Плащаниці, яке відбувається після 14:00 під час денної служби у церквах.

Тільки після третьої години дня, якщо зовсім несила, дозволено з’їсти трохи хліба і випити чистої води.

Заборона на роботу в Страсну п’ятницю

У Страсну п’ятницю заборонені всі роботи по дому – не можна шити, гладити, прибирати й навіть прати. Наші пращури, в яких ще живий дух язичництва, вірили — на білизну, випрану в Страсну п’ятницю, можуть проступити криваві плями.

Не можна цього дня і готуватися до Великодня – випікати паски та фарбувати яйця. Все це необхідно зробити заздалегідь у Чистий четвер.

Ні роботі із землею

У день Великої п’ятниці не можна турбувати землю, не варто пересаджувати кімнатні рослини, копатися в саду чи городі, садити розсаду. Щоправда, згодом з’явився виняток із цього правила – вважається що петрушка та кріп, пшениця, посіяні у Страсну п’ятницю, дадуть чудовий урожай.

Страсна п'ятниця: що робити не можна

Джерело: pixabay.com

Не варто займатися сексом

Прямої заборони, зрозуміло, немає, але в народі кажуть – дитина, зачата в Страсну п’ятницю, буде хворобливою і слабкою. Мабуть, це швидше забобони, до яких церква не має жодного стосунку. А ось отримувати задоволення в Страсну п’ятницю справді вважається неправильним.

Народні прикмети на Страсну п’ятницю

Як будь-який релігійний пам’ятний день, страсна п’ятниця напередодні Великодня, наповнена дохристиянськими та народними прикметами та повір’ями.

  • Після вечірньої служби в церкві потрібно принести додому 12 запалених у храмі свічок. Вважається, що це принесе в будинок удачу, мир та добробут. Щоправда, останнім часом парафіяни задовольняються однією запаленою свічкою, яку так само непросто донести, не давши згаснути.
  • Хліб, випечений у Страсну п’ятницю, стає цілющим, ніколи не запліснявіє і дуже довго не зачерствіє.
  • Якщо ви зможете витерпіти спрагу, і не питимете всю п’ятницю, то весь рік ніяке питво не принесе вам шкоди.
  • Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде поганою, то й осінь буде такою.
  • Ще одна дивна прикмета від матусь минулих століть – якщо плануєте відлучати дитину від грудей, робіть це у Страсну п’ятницю, тоді малюк виросте щасливим та здоровим.
  • Якщо у Страсну п’ятницю небо хмуриться чи йде дощ – на полях із пшеницею та житом буде багато бур’янів.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (2 оценок, среднее: 3,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты