Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="265380"]
Досуг

Велика Субота 2022: традиції, що не можна робити

Old date:
Current date: 2022.11.28
New date: 2022.04.21
0
Великдень наближається і настане цей світлий день зовсім скоро. А поки дізнайтеся, що можна і ні в якому разі не можна робити у Вели

Великдень наближається і настане цей світлий день зовсім скоро. А поки дізнайтеся, що можна і ні в якому разі не можна робити у Велику Суботу, коли вона настане у 2022 році, та що варто зробити в цей день.

Велика Субота 2022: традиції, що не можна робити

Джерело: Unsplash

Велика або Страсна субота завершує Великий піст, і залежить від дати Великодня, тому щороку змінюється. У 2022 році Велика субота припадає на 23 квітня.

Сенс Великої суботи

Велика субота – це останній день Великого посту, який, нагадаємо, тривав цілих 48 днів. Цей день присвячений спогадам про поховання та перебування в труні тіла Ісуса Христа, про те, як він зійшов у Пекло, а також день повністю присвячений останнім приготуванням до Великодня. Воскресіння Христа відбувається в ніч з Великої суботи на Великодню неділю.

Велика субота зберігає як траурні, так і святкові риси, з чого слідують наступні дозволи та заборони.


Що не можна робити у Велику суботу

Традиції на Велику суботу

Джерело: Unsplash

Очікувано: у Велику суботу можна робити все, що не заборонено. Саме тому набагато легше перерахувати заборони, з якими зіткнеться вірянин у цей світлий день. Поширюються ці табу як на роботу по дому та роботу в цілому, так і на їжу, і навіть дії з думками.

Заборони Страсної суботи:

 • Не можна їсти їжу, яку приготували з допомогою термічної обробки.
 • Не можна вживати спиртні напої. Виняток становлять ті, хто дотримується у Страсну п’ятницю суворого посту на хлібі й воді. Їм можна випити зовсім трохи червоного вина для того, щоб підтримати сили.
 • Не можна розговлятися з трьох годин ночі Страсної суботи до самого ранку неділі.
 • Не можна займатися рукоділлям, працювати в саду, фізично, а також робити хатні справи.
 • Не можна ходити на риболовлю, не можна полювати та кривдити тварин у цілому.
 • Не варто купатися в цей день.
 • Не можна влаштовувати вечірки й сильно веселитися, танцювати, співати. Це не стосується легкої посмішки, якщо вас щось розсмішило, але від вакханалій варто все ж у Страсну суботу утриматися.
 • Не варто в Страсну суботу займатися сексом.
 • Не можна в цей день ходити на цвинтар.
 • Не можна сваритися, битися і лихословити. Не треба в цей день брехати та засуджувати інших людей і в цілому не можна бути токсичною людиною.
 • Не можна відмовляти людям, якщо попросили про допомогу.

Що потрібно робити у Велику суботу

У Велику суботу варто допомагати іншим: близьким, рідним, стороннім. Добре, якщо в цей день ви зробите благодійний внесок у якийсь із фондів, що допомагає іншим. Просто оберіть благодійну організацію, яка допомагає комусь з малозабезпечених та внесіть кошти, які вважаєте потрібним їм передати. Головне – від душі хотіти допомогти іншим і змінити світ на краще.

Також бажано подбати про близьких і не наражати себе на небезпеку заразитися новим коронавірусом. Утримайтеся від походів в храм в цьому році й подивиться онлайн-трансляцію служби на Великдень. У цьому році вона буде проходити по телевізору.

Крім того, у Страсну суботу завершують всі фінальні приготування до Великодня: фарбують яйця, печуть пасочки та готують останні страви до святкового столу.

Прикмети у Велику суботу

Велика субота прикмети

Джерело: Unsplash

Наші предки дуже часто звертали увагу на прикмети, які помічали у Страсну суботу. Ось список тих, що допоможуть вам передбачити майбутню погоду й уберегтися від неприємностей:

 • Якщо у Велику суботу ясно й тепло, то літо буде таким же. Якщо ж хмарно – чекай літніх злив і холодів.
 • Якщо не спати в ніч з суботи на неділю, то призвеш до себе щастя на весь рік. В цю ніч щастя ходить серед людей, обирає того, до кого прийде в гості й залишиться до наступного Великодня.
 • Той, хто проведе Страсну суботу в радості й веселощі, буде випивати й колобродити, дуже пошкодує про заборонену гульню: весь рік він буде плакати та сумувати аж до наступного Великодня.
 • Не можна у Велику суботу виносити щось з дому і давати в борг, якщо, звичайно, у тебе в планах немає втрати добробуту до наступного Великодня.
 • Якщо попросиш прощення за свої провини й образливі речі, то в наступний рік вони за тобою не підуть, і ввійдеш у Великдень з чистим серцем і совістю.

Джерело


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты