Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="282896"]
Школьник

Коли дитині варто поміняти школу? Основні ознаки та поради експертів

0
Перехід у нову школу – це завжди відмова від звичного та крок у невідомість. Однак часто цей крок буває виправданий, а інколи й зовс

Перехід у нову школу – це завжди відмова від звичного та крок у невідомість. Однак часто цей крок буває виправданий, а інколи й зовсім необхідний. Про те, коли варто подумати про зміну школи, ми поговорили з керівництвом та викладачами-тьюторами Alterra school.

школа Коли дитині варто поміняти школу?

Джерело: freepik

Навіть за нетривалий час навчання дитина звикає до оточення, вчителів та певних умов, а тому до питання зміни школи потрібно підійти з усією відповідальністю. Але іноді проблеми можуть бути настільки серйозними, що здобувати якісну освіту стає неможливо. Розглянемо причини, які допоможуть зрозуміти, що варто задуматися про іншу школу для дитини.

Дитина стала об’єктом цькування

Якщо система в класі працює так, що дитина зазнає цькування, важливо змінювати простір. При цьому потрібно зрозуміти, яка поведінка дитини могла спровокувати таку поведінку однолітків. Крім цього, це можуть бути якісь особливості дитини, не пов’язані з її поведінкою, наприклад, фізичні чи соціальні особливості. У такому разі важливо, щоб дитина навчилася використовувати інструменти для власного захисту й у нових колективах.

У дитини конфлікт з учителем

Конфлікти в школі бувають не лише горизонтальними між однокласниками, а й вертикальними. Причина може бути будь-яка — від бойового характеру та гострого язика учня до особистих «тарганів» в голові педагога. Іноді можна вирішити непросту ситуацію простою розмовою з викладачем, проте деякі вчителі твердо стоять на своєму і часто доходять до відвертих принижень дитини. Тут уже чекати нема рації — потрібно починати пошук нової школи.


школа Коли варто поміняти школу для вашої дитини?

Джерело: freepik

Дитина розумніша за шкільну програму

Ваша дитина навчається на відмінно, у неї все виходить, її люблять вчителі, вона все робить однією лівою, не напружуючись взагалі. Можна просто порадіти, але іноді варто запитати себе та дитину: а чи є у навчанні хоч якийсь виклик, чи може ваш учень, чи учениця реалізувати у цій школі свій потенціал? Все ж таки розвиток відбувається на межі того, що ми вміємо і не вміємо. Можливо, варто знайти школу відповідного рівня.

Дитина не справляється із засвоєнням матеріалу

Таке трапляється часто. Наразі є досить багато варіантів освітніх програм. Школа або конкретний педагог може дотримуватися тієї, яка не підходить саме вашій дитині. Ситуація загалом не катастрофічна, учневі можна допомогти підтягнутися з предметів. Але трапляються випадки, коли відставання вкрай негативно позначається на самооцінці школярів. Вони приходять до думки, що дурні, нічого не вміють, ні з чим не можуть впоратися. Чи треба говорити, що ці думки не просто деструктивні, але вкрай небезпечні для нестійкої дитячої психіки?

У дитини немає улюбленого учителя

Навчальний процес — це не просто передача знань, а взаємодія, спілкування та відчуття дитиною значущого дорослого у своєму житті окрім батьків. Улюблений вчитель може стати для дитини не лише наставником, а й підтримкою, натхненням та прикладом. Його уроки будуть цікавими та захопливими, а спілкування з ним приноситиме задоволення та впевненість. Зміна школи може стати природним кроком для пошуку нового оточення, де дитина зможе знайти своїх наставників і друзів.

школа Коли варто поміняти школу для вашої дитини?

Джерело: freepik

В який період краще міняти школу?

Перевести дитину в нову школу краще з початком навчального року або нового календарного року. При цьому потрібно підготувати вашого учня заздалегідь. Чим більше він буде знати про нові умови та середовище, тим лагідніше буде протікати процес переходу та адаптації. Дуже важливо вибирати нову школу, радячись з дитиною.

Яку школу обрати?

Якщо ви у пошуку нової школи, рекомендуємо звернути увагу на  Alterra School – місце з екологічною атмосферою та практичним підходом до навчання. Вчителі не просто передають знання, але й виховують у дітей любов до навчання та стимулюють їх цікавість та креативність. Це школа з повагою до внутрішнього світу сучасних учнів, з прогресивними методиками викладання та максимальною допомогою в розвитку інтересів дітей!

Alterra School – всеукраїнська мережа демократичних шкіл, вона функціонує в шести містах — Києві, Одесі, Львові, Тернополі, Чернівцях, Вінниці та Дніпрі. В школах є безоплатні пробні дні — ваша дитина може прийти, відчути атмосферу і також зробити свій вибір.

У Alterra School немає вступних іспитів і строгих критеріїв прийому. Тут раді кожній дитині, тому що бачать в ній гідну особистість!

Пам’ятайте, школа — це місце, в якому дитині в першу чергу повинно бути цікаво і безпечно. Піти  з того середовища, де вашому сину або дочці дійсно погано, — це не програш, це нормальна стратегія здорового людини. Якщо ви заберете дитину з некомфортної для неї школи, ви не навчите її «збігати при менших труднощах», ви покажете їй, що світ — великий, він дає нам багато різноманітних можливостей, тому й потрібно шукати своїх і своє. Успіхів!


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Метки:
школяр
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты