Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="278093"]
Школьник

Як вивчити таблицю множення з дитиною: покрокова інструкція та поради

0
Не кожен зараз згадає той період, коли сам вивчав таблицю множення, як це було і скільки часу зайняло. Але сучасним дітям однозначно

Не кожен зараз згадає той період, коли сам вивчав таблицю множення, як це було і скільки часу зайняло. Але сучасним дітям однозначно легше, адже нині вигадали стільки «розумних» способів вивчити таблицю легко, граючи, без мук і зубріння.

хлопчик Як вивчити таблицю множення з дитиною: покрокова інструкція та поради

Джерело: Freepik

Чи збираєтесь осягати ази таблиці множення зі своїм юним школярем? Зверніть увагу на поради з вивчення, які точно полегшать завдання вам і процес для самої дитини.

ЗНАЙДІТЬ ТАБЛИЦЮ МНОЖЕННЯ

Перш ніж починати вивчати таблицю множення з дитиною, потрібно її роздрукувати або вирізати зі зворотного боку зошита. Від того, яку саме таблицю ви оберете, залежить, як швидко дитина зможе зрозуміти закономірності та осягнути знання, а не завчити дані числа.

Її варіант у форматі нижче не підходить для першого знайомства школяра з таблицею множення. Дитина тут побачить ні логіки побудови, ні закономірностей, ні тенденцію до повторення, якщо поміняти місцями множені числа.


Як вивчити таблицю множення з дитиною: покрокова інструкція та поради

Джерело: Freepik

Для вивчення ідеально підійде таблиця Піфагора, де результат множення двох чисел можна побачити на перетині потрібних рядків по вертикалі та горизонталі. З її допомогою можна побачити закономірності під час вивчення, пояснити дитині деякі хитрощі, які допоможуть швидше засвоїти матеріал. Крім того, така таблиця сприймається школярем краще візуально.

як швидко вивчити таблицю множення

Джерело:[email protected]

ПОЯСНІТЬ ЗАКОНОМІРНОСТІ

Перед тим, як розпочати роботу, покажіть дитині, як потрібно множити в таблиці. Числа з лівого стовпця потрібно помножити на числа з верхнього рядка, а на місці їхнього перетину знайти правильну відповідь.

Навчіть дитину бачити симетрію в таблиці, розкажіть, що за допомогою множення можна швидше порахувати числа, ніж їх скласти. Наприклад, 3×3 — те саме, що 3 + 3+ 3.

НАВЧАЙТЕ ПОСТУПОВО

Більшість дітей не готові одразу засвоїти такий складний для них матеріал, тому не ставте завдання вивчити всю таблицю за кілька днів. Починайте з найпростіших чисел і після того, як дитина зрозуміє принцип множення, беріться за нижні стовпці.

Щоб дитина не просто заучувала цифри, а справді рахувала, можете роздрукувати ідентичну таблицю Піфагора, але порожню. На ній можна тренуватися, поступово заповнюючи її пройденим матеріалом.

ПОРАДИ ДЛЯ ЛЕГКОГО ВИВЧЕННЯ

 1. Якщо будь-яке число помножити на 1, воно не зміниться.
 2. Помножуючи на 5, всі приклади закінчуватимуться на цю ж цифру, якщо непарне, або на 0, якщо парне.
 3. Помножуючи на 10, потрібно просто додавати нулик до тієї цифри, яку ми множимо.
 4. Приклади на цифру 5 у 2 рази менше за значенням, ніж приклади на 10.
 5. Щоб помножити на 2, можна просто подвоювати число в умі. Наприклад, 2×8 = 16, це те саме, що 8+8 = 16.
 6. Від перестановки множників кінцевий результат множення не зміниться. Тобто, 3×6 = 18 та 6×3 = 18. Так дитині не потрібно буде запам’ятовувати ці приклади по 2 рази. Якщо він вивчив множення одного числа на інше в одному стовпчику, то в іншому він просто повторить цей результат. Такі закономірності можна знайти з іншими числами, це полегшить вивчення.
 7. Щоб швидко множити на 9, напишіть у стовпчик приклади з цією цифрою та відповіді на них. Різними кольорами виділіть першу та другу цифру у відповідях, як показано на малюнку. Так дитині потрібно буде запам’ятати лише перше і останнє число, решту можна поставити за абеткою: перша цифра збільшуватиметься на 1, а друга на 1 зменшуватиметься.
як легко вивчити таблицю множення

Джерело: [email protected]

У ФОРМІ ГРИ

Вивчення такого матеріалу всуху – не цікаво. Ваше завдання – дитину зацікавити, пробудити в неї ентузіазм та бажання дізнатися щось нове!

РЕАЛЬНІ ПРИКЛАДИ

Дитині буде набагато цікавіше і зрозуміліше, якщо пояснити множення на реальних прикладах. Припустимо, у хлопчика можна запитати, скільки коліс у 6 автомобілів, а дівчинку — скільки ніг у 5 ляльок.

Також можна використовувати підручні матеріали: олівці, кубики, зошити. Наприклад, поставте по 6 олівців у кілька склянок і поясніть, що загальна їх кількість – це сума олівців в одній склянці помножена на 2 склянки.

ВИКОРИСТАННЯ РИМИ

Ті приклади, які даються школяру важко (зазвичай, великі числа) можна вивчати з допомогою віршів. Це можуть бути як рими на самі числа, наприклад: «сім на вісім = сорок вісім», так і віршики з іншими словами, які дитина запам’ятає, наприклад: «Жабки говорили «ква», а вісім на дев’ять = сімдесят два»

вчимо таблицю множення

Джерело: [email protected]_vylegzhanina

ТАБЛИЦЯ НА КВІТОЧКАХ

З дівчатами приклади множення можна вивчати на паперових квіточках з пелюсточками, як на малюнку нижче. У середині квітки напишіть число, на яке потрібно множити, а на пелюстках — числа від 1 до 10 по колу. Правильна відповідь напишіть під пелюстком, і побачити її можна, лише відігнувши папірець. Так дитина навчатиметься в ігровій формі і одразу себе перевірятиме.

таблиця множення тренажер у формі квітки своїми руками

Джерело: [email protected]_jest

ВИВЧЕННЯ ЗА КАРТКАМИ

Також ефективною формою вивчення є картки. З картону зробіть безліч простих карток із прикладами на кожну цифру без відповіді та показуйте її дитині. Якщо школяр дав правильну відповідь — картка «йде» з гри, якщо помилився — повертається до колоди. Гра закінчується тоді, коли дитина дасть правильні відповіді на приклади.

Щоб у сина чи доньки був стимул, пообіцяйте приготувати чи купити улюблений десерт дитини, коли всі картки будуть відгадані. За неправильні відповіді можна доручати невеликі завдання, щоби школяр намагався не помилятися.

Також можна грати на час або підраховувати свої неправильні та правильні відповіді, щоб кожен день намагатися побити рекорд. Грати можна і від зворотнього, коли на картках написана лише відповідь, а дитина повинна назвати кілька прикладів, які в результаті множення дадуть це число. Але така гра буде цікава в тому випадку, якщо він вже добре засвоїв таблицю, а не лише на початку шляху її осмислення.

таблиця множення на картках

Джерело: [email protected]_karimli

ВЕСЕЛІ БУДИНОЧКИ

Для вивчення таблиці множення в ігровій формі можна склеїти такі потішні будиночки з віконцями в різних варіантах. З їхньою допомогою приклади можна бачити перед очима і відразу себе перевіряти, заглядаючи у вікна, де ховається правильна відповідь.

як навчити дитину таблиці множення

Джерело: [email protected]_and_ginger

РАХУЄМО НА ПАЛЬЦЯХ

За допомогою пальців рук можна навчитися множити на цифру 9! При цьому дитині не потрібно жодних підказок. Все, що потрібно зробити, це порахувати від лівого великого пальця до числа, яке ми множимо на 9.

Якщо подивитися на картинку, то зелені пальчики це десятки, а помаранчеві одиниці.

Наприклад: 4х9

Рахуємо: 3 пальці зліва до 4-го та 6 пальців зліва після 4-го. Складаємо — виходить 36. Перевірте з дитиною цю теорію, помножуючи таким чином 9 на будь-яке число.
пальці та таблиця множення - фото

Джерело: [email protected]

ВАЖЛИВІ ПРАВИЛА ВИВЧЕННЯ

 1. Не заохочуйте дитину грошима та великими подарунками за вивчення таблиці множення. Залиште такі варіанти до іспитів та тестів.
 2. Обов’язково підтримуйте дитину за її успіхи та старання, навіть найменші, це буде її мотивувати. Краще забудьте слова «ледачий», «недолугий» та інші епітети.
 3. Не нервуйте, якщо дитині важко дається вивчення. Не змушуйте її займатися проти власного бажання. Краще мотивуйте її та зацікавте вчитися в ігровій формі.
 4. Не порівнюйте дитину із однокласниками, які вже вивчили таблицю множення.
 5. Намагайтеся дозувати нову інформацію для вашого школяра, не потрібно кидатися у всі тяжкі та старатися осягнути весь матеріал за тиждень.
 6. Чергуйте методи навчання, спробуйте і віршики, і гру, і пояснення на зрозумілих прикладах. Ніколи не знаєш, що підійде саме вашій дитині.
 7. Робіть перерви під час навчання. Якщо бачите, що дитина втомилася, вже погано концентрується і розсіяна, сходіть на прогулянку, поїжте та відпочиньте, а до навчання приступіть пізніше.
 8. Намагайтеся постійно закріплювати пройдений матеріал. Це можна робити в ігровій формі з картками, так і на простих прикладах на прогулянці та вдома, використовуючи підручні матеріали та те, що бачите перед собою. Головне — фантазія, бажання та терпіння!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты