Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="232474"]
Развитие

Навчаємо дітей малювати: 20 унікальних технік, доступних усім батькам

0
Якщо ваш малюк щоразу засмучується через те, що не вміє малювати, або малюнок виходить не таким, як він очікував, запропонуйте малеч

Якщо ваш малюк щоразу засмучується через те, що не вміє малювати, або малюнок виходить не таким, як він очікував, запропонуйте малечі не малювати за шаблоном, а скористатися альтернативними техніками малювання, які зацікавлять його та стануть відмінними мотиваторами для творчості!

техніки малювання для дітей

Джерело: Freepik

Пропонуємо до вашої уваги 20 варіантів нетрадиційних технік малювання для дитини, які розкриють її індивідуальність!

Паспарту

У цій техніці малювання для дітей, недбалі «маляки» дитини вставляють в аркуш з вирізаною формою тварини, дерева, квітки, тощо. Вам необхідно вирізати шаблон, наприклад, у вигляді ромашки, і накласти зверху на мазню малюка. Таким чином, непримітний малюнок стане частиною особливої ідеї.

Фроттаж

Аркуш паперу треба покласти на плаский рельєфний предмет та заштрихувати кольоровим олівцем його поверхню. У вас вийде гарна картинка-відтиск, з силуетом предмета-підкладки.


Діти, які намагалися малювати на столі з рельєфного дерева, напевно знають, що іноді ця техніка «підключається» до малюнка зовсім випадково.

техніки малювання для дітей

Джерело: Instagram @design_sketchbooks

Повітряні фарби

Для приготування такої фарби змішайте у невеликій посудині:

 • 250 г борошна, 1/2 ч.л. соди, 1/2 ч.л. лимонної кислоти
 • Кілька крапель харчового барвника
 • 1 ст. ложку солі

Техніка виконання малюнку:

 1. У посуд з вказаними інгредієнтами додати трохи води, щоб фарба вийшла необхідної густоти
 2. Нанести фарбу на цупкий картон пензлем або ватними паличками
 3. Поставте малюнок в мікрохвильову піч на 20-30 секунд, поки маса не підсохне. Час сушки залежить від того, наскільки ваша фарба вийшла густою і який шар ви зробили на малюнку.

Простежте, щоб картон не містив синтетичних матеріалів та плівок. Обирайте або звичайний його варіант, або візьміть кольоровий цупкий папір.

техніки малювання для дітей

Джерело: Instagram @dipeshkova

Мармуровий папір

Для цієї техніки малювання знадобиться:

 • Піна для гоління
 • Акварельні фарби або харчові барвники
 • Пласка посудина
 • Папір
 • Шкребок

План роботи:

 1. Товстим шаром нанесіть на будь-яку пласку посудину піну для гоління.
 2. Зробіть насичений розчин кожного кольору фарби за допомогою води — розбавте барвники до рідкого стану.
 3. Візьміть піпетку (або простий пензлик) та капніть кілька крапель фарби різних відтінків на шар піни.
 4. Пензлем розмажте фарбу по поверхні, намагайтеся зробити це так, щоб вийшли гарні лінії та форми. Цей етап можна вважати найбільш творчим та цікавим!
 5. Прикладіть зверху на таку піну з візерунком чистий аркуш паперу.
 6. Покладіть аркуш на пласку поверхню та зніміть з нього піну шматочком картону.
 7. Під піною ви зможете побачити незвичайні мармурові розводи, схожі на полярне сяйво! Тепер треба покласти картинку в сухе місце на 2 години, щоб вона підсохла.
техніки малювання, мармуровий папір

Джерело: Instagram @moy_ptenchik

Мильний живопис

Змішайте фарби з кількома краплями звичайного рідкого мила, потім наносіть пензлем на папір. Ви побачите, що з фарби з’являються маленькі мильні бульбашки, які створюють красиву фактуру малюнка.

Плямографія

Для виконання цієї техніки можна використовувати трубочку (соломинку), щоб видувати з неї пляму, а можна обійтися без неї. Попросіть дитину капнути фарбою на аркуш паперу, потім нахилити його в різні сторони, а потім домалювати щось до плями таким чином, щоб отримати гарний малюнок.

Також можна зробити пляму, а потім скласти аркуш навпіл, щоб вона відбилася на його другій половині. Потім дайте дитині пофантазувати, на що схожа пляма і попросіть домалювати потрібні елементи.

 техніки малювання для дітей

Джерело: Instagram @marinaalinkina

Малювання на вологій поверхні

Зволожте паперовий аркуш водою та залиште висихати буквально на пів хвилини, а потім починайте малювати по ньому аквареллю. Фарби будуть розтікатися в різні сторони і ви отримаєте оригінальні розводи з напливами.

Пучок олівців

Акуратно зберіть в пучок 5-6 кольорових олівців, зв’яжіть їх липкою стрічкою і дайте малюку помалювати.

Крейда і крохмаль

Зробіть крохмальний розчин та зволожте ним чистий аркуш паперу. Дайте малечі крейду, нехай спробує малювати на такій слизькій основі. Використовуйте основні кольори крейди, і вони дадуть нові відтінки на папері!

Різнокольоровий клей

Підготуйте кілька порожніх ємностей та розлийте в них клей ПВА, потім капніть в кожний стаканчик по кілька крапель фарби різного кольору. Таким кольоровим клеєм малюйте все, що забажаєте! Особливо гарними виходять малюнки в «крапельній техніці».

малюнок клеєм, техніки малювання для дітей

Джерело: Instagram @dipeshkova

Малюнок сіллю

Намалюйте простим олівцем начерк на аркуші, пройдіться мокрим пензлем по контуру малюнка, а потім рясно присипте сіллю. Через 10 хвилин струсіть сіль, домалюйте елементи. За допомогою солі можна красиво намалювати метеликів, пташок, сніг.

Малювання воском

На білому папері намалюйте восковою свічкою контури людей, дерев або квітів. Коли дитина почне розмальовувати малюнок аквареллю, вона «створить» гарні білі зображення. Також можна покрити різнокольоровою фарбою весь аркуш, висушити його, потім рясно натерти воском.

Зверху воску товстим шаром нанесіть темну гуаш і дайте підсохнути. Після цього тонкою голкою чи дерев’яною паличкою можна «видряпати» яскравий малюнок на темному фоні.

Поролон або губка

Змочивши губку чи шматок поролону гуашшю, малюк може намалювати крону дерев, квіти, зимові пейзажі та багато іншого.

Малювання ватними паличками

Пучок ватних паличок перев’яжіть липкою стрічкою або резинкою, запропонуйте дитині занурити його у фарбу та намалювати хмарки, дерева, снігові кучугури, сніг. Деталі можна домалювати звичайним пензлем.

техніки малювання для дітей

Джерело: Instagram @dipeshkova

Малювання крапками

Спочатку малюк повинен намалювати контур предмета, а потім за допомогою фарби чи фломастера заповнити весь його фон різнокольоровими крапками. Щоб малюнок вийшов яскравим, необхідно чергувати кольори крапок.

Малювання бризками

Візьміть суху зубну щітку та змастіть її гуашшю. Не перебільшуйте, фарби не повинно бути дуже багато, але вона повинна бути густою. Розмістіть аркуш на столі, нахиліться над ним, в одній руці тримайте щітку з фарбою, а іншою — шкребіть щетину в своєму напрямку. Щетина повинна бути повернути донизу, інакше ви з дитиною ризикуєте забризкати весь дім.

Якщо накласти на щітку кілька кольорів, можна зробити салют. Жовта та помаранчева гами підійдуть для малюнка на осінню тематику, а синя допоможе створити красивий зимовий пейзаж.

Малювання відбитками

Візьміть яблуко, розріжте навпіл і створюйте гарні малюнки, занурюючи половинки у фарбу. Для даної нетрадиційної техніки малювання можна використовувати й інші цікаві «штампи», які ви знайдете вдома!

20 технік малювання для дітей

Джерело: Instagram @dipeshkova

Малювання кульками

Для цієї техніки знадобиться: кришка від коробки, кульки, фарба, папір, пензлі.

Покладіть аркуш паперу на дно пласкої коробки (чи на кришку від будь-якої іншої), рясно розбризкайте на нього акварельною фарбою. Потім туди ж киньте кілька скляних кульок і трохи потрусіть коробку, щоб вони каталися, тим самим змішуючи кольорові бризки на аркуші і створюючи малюнок.

Малювання ногами

Ця техніка малювання для дітей дуже розслабляє та розвиває фантазію дитини! Закріпіть скетчем аркуш паперу на підлозі. Вкладіть малюку між пальчиками ніг олівець та попросіть щось намалювати.

Також можна малювати фарбами, занурюючи пальці ніг в гуаш і створюючи відбитки на папері.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Метки:
розвиток
Понравилась статья? Оцените:
12345 (127 оценок, среднее: 4,40 из 5)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты