Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="283538"]
Школьник

10 навичок потрібні майбутнім першочкам більше, ніж уміння читати та рахувати

0
Дитина, яка вперше вирушає до школи, потрапляє в абсолютно нові для неї умови життя. А чи готова вона змінюватись і пристосовуватис�

Дитина, яка вперше вирушає до школи, потрапляє в абсолютно нові для неї умови життя. А чи готова вона змінюватись і пристосовуватися до них – важливіше, ніж уміння читати та рахувати.

підготовка до школи

Джерело: Freepik

Багатьом батькам, як і раніше, здається, що головне – навчити майбутнього школяра чи школярку алфавіту та цифрам, це важливо, але є речі, які значно важливіші. Йдеться про соціальні та емоційні навички.

РОЗВИНЕНА ДРІБНА МОТОРИКА

Це одна з найважливіших навичок майбутніх першокласників. Уміння тримати ручку чи пензлик, контролювати свої рухи – це запорука успішного подальшого навчання. І це якщо не враховувати, що дрібна моторика пов’язана з розвитком мозку.

НАВИЧКИ САМООБСЛУГОВУВАННЯ

Швидше за все ваша дитина вже вміє самостійно одягатися, ходити в туалет, зможе відкрити пляшечку з водою або соком і ланчбокс з обідом. Напевно, ви вже привчили її мити руки перед їдою, користуватися вологими серветками і дотримуватися гігієни після відвідування туалету. Якщо ні, все ще можна виправити.


НАВИЧКА САМОПРЕЗЕНТАЦІЇ

Навряд чи знайдеться така шестирічна дитина, яка не знає свого імені, прізвища та віку. А ось чітко і виразно все це вимовити при знайомстві з майбутнім учителем, наприклад, може не кожен.

підготовка до школи

Джерело: Freepik

ВМІННЯ ФОРМУЛЮВАТИ СВОЇ ДУМКИ

Навичка, якою, на жаль, не володіють не лише діти, а й надто багато дорослих людей. Проте вміти формулювати свої думки вкрай важливо для встановлення зв’язків з однокласниками, що допоможе дитині влитися у життя своєї нової групи – класу.

ВМІННЯ ПРОСИТИ ПРО ДОПОМОГУ

Це не означає, що дитина повинна покладатися лише на оточення, але важливо, щоб вона не соромилася звернутися до вчителя або однокласників, коли необхідна допомога. Малята, які ходили в садок, як правило, вже вміють звернутися до дорослих або однолітків, якщо не виходить самостійно зав’язати або розв’язати шнурки, наприклад, дістати потрібну річ із високої полиці, або відкрити ланчбокс. А також бути вдячним за допомогу і вміти сказати «дякую».

ВМІННЯ ВИЯВЛЯТИ ЕМПАТІЮ

А це означає, що дитині доведеться розпізнавати невербальні знаки однолітків, а часом і вчителів. Розуміти, що в інших людей є почуття, такі як і в неї – вони можуть засмучуватися, радіти, переживати – все це відображається в інтонаціях, виразі обличчя, поведінці. Емпатія також допоможе щодо літературних творів, які, здебільшого, саме на неї й розраховані.

ВМІННЯ ПІДКОРЯТИСЯ ПРАВИЛАМ

І це важливо не для того, щоб позбавити маленьку особистість свободи та незалежності, а для того, щоб маленький школяр міг комфортно (більш-менш), вписатися в колектив та виконувати завдання вчителя.

підготовка до школи

Джерело: Freepik

ВМІННЯ ПРИЙМАТИ ВІДМОВУ

Такі навички краще розвинені у дітей із багатодітних сімей, де культ кожної окремої дитини просто неможливий. Але навіть якщо ви ростите єдину дитину, вона повинна навчитися розуміти, що не кожне її бажання може бути виконане або виконане миттєво.

ВМІННЯ СПРИЙМАТИ КОНСТРУКТИВНУ КРИТИКУ ТА НЕ ТЕРПІТИ ОБРАЗИ

Впевнений у собі малюк не впаде в істерику або не образиться надовго, якщо почує, що його вежа з лего не ідеальна або написана літера могла б бути рівнішою. При цьому ніхто не скасовує почуття власної гідності – терпіти образливі зауваження, особливо ті, що стосуються його особи, дитина не повинна. Варто навчити малюка розповідати про подібні ситуації дорослим.

ВМІННЯ ПРАЦЮВАТИ У ГРУПІ

Дуже допоможе малюкові отримувати задоволення від навчання, якщо він навчиться знаходити спільну мову не тільки з однолітками, що близькі йому за духом і темпераментом, а з усіма членами команди (або майже з усіма). У НУШ, наприклад, командній роботі приділяється дуже багато уваги.

Отже, підготовка до школи включає не тільки навчання читанню та рахунку, але й розвиток багатьох інших важливих навичок. Соціальні, емоційні, моторні та комунікативні навички є основою для успішного навчання та адаптації у шкільному середовищі. Допомагаючи своїм дітям розвивати ці навички, ви забезпечите їм успішний старт у школі та будете сприяюти їхньому всебічному розвитку.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты