Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="283102"]
Школьник

Офлайн чи онлайн-школа: як зробити правильний вибір та не нашкодити дитині

0
Прихильники онлайн-шкіл перш за все відзначають їх зручність: дистанційне навчання економить час і надає свободу руху, оскільки на

Прихильники онлайн-шкіл перш за все відзначають їх зручність: дистанційне навчання економить час і надає свободу руху, оскільки навчатися можна з будь-якої точки світу. Противники вважають, що такий комфорт не обґрунтований, оскільки, в певному розумінні, позбавляє дитину соціуму. Разом з керівницею Alterra School розповідаємо про плюси та мінуси дистанційної освіти.

Офлайн чи онлайн-школа

Джерело: freepik

Дистанційне навчання вже не лише модний тренд, а повноцінний спосіб здобуття знань. Перехід на таку систему для всіх дається по-різному. Це популярно й зручно, але не універсально. Розберемо сильні й слабкі сторони дистанційної освіти та її відмінності від очної форми навчання.

Ірина Кригіна
Ірина Кригіна

Керівниця онлайн-школи

Переваги дистанційного навчання

Учні займаються в спокійній обстановці. Їм не доводиться відволікатися на шум з задніх парт або відволікатися на розмови з сусідом.

Можливість повторити матеріал. Запис уроків зберігається, можна переглянути пояснення вчителя у вільний час.


Навчатися можна з будь-якої точки світу. Учень може бути в відпустці з батьками, при цьому не припиняти навчання. Для якісної освіти знадобиться лише комп’ютер або смартфон і доступ до Інтернету.

Гнучкий графік навчання. Онлайн-освіта дозволяє будувати гнучкий графік і адаптувати навчальний процес під себе.

Сильні викладачі. Звичайна школа не завжди може похвалитися блискучим педагогічним складом. Щобільше, у таких освітніх закладах часто не вистачає предметників. Батькам доводиться наймати репетиторів, щоб діти хоча б просто в повному обсязі освоїли матеріал. У онлайн-школах ситуація інша. Віддалений формат дозволяє запрошувати на роботу найкращих вчителів з усієї країни, без прив’язки до місця проживання.

Індивідуальний підхід і невеликі класи. Суттєвий плюс онлайн-шкіл — індивідуальний підхід до учнів. У звичайній школі часто в класах навчаються по 30 осіб, і педагог не встигає приділити увагу кожному. При дистанційному навчанні кількість учнів в рази менша, що позитивно впливає на якість освоєння шкільної програми.

Переваги дистанційного навчання

Джерело: freepik

Мінуси дистанційного навчання

Самостійна робота. Не кожен учень вміє самоорганізовуватися і розподіляти свій час. Потрібні навички роботи на електронних платформах. Якщо в старших класах учні швидко освоюють функціонал навчальних платформ, то учню початкових класів адаптуватися складніше.

Відсутність спілкування. Основним мінусом навчання в онлайн школі є відсутність соціального досвіду спільної діяльності та побудови відносин з однолітками. Однак хоумскулери можуть розвивати соціальні навички на додаткових цікавих заняттях і гуртках. Ніхто не каже, що діти не мають права вести активне соціальне життя поза стінами школи. І навіть навпаки — спілкування на тлі спільних інтересів може дати дитині набагато більше, ніж вимушене спілкування.

Проблеми з доступом до Інтернету. Без нього навчатися не вийде.

Попри те, що навчання онлайн має певні недоліки, за правильного підходу воно може бути таким же ефективним, як і навчання у традиційній школі.

Як вибрати онлайн-школу?

На що варто звернути увагу батькам при виборі онлайн-школи, крім наявності ліцензії? Важливо оцінити рівень вчителів, устрій та зручність платформи, на якій буде навчатися дитина, та наявність у школі «живих» уроків. Останній момент дуже важливий. Такі уроки дають дитині можливість спілкуватися з учителем та однокласниками, знаходячись при цьому у звичних і комфортних умовах.

Як вибрати онлайн-школу?

Джерело: freepik

Тобто під час «живого» уроку учні точно так само, як у звичайній школі, піднімають руку та відповідають, отримують коментарі від вчителя. Урок у записі та відповіді вчителя в чаті — це не «живий» урок, тому обов’язково уточнюйте ці моменти.

У Alterra Online School є як «живі» онлайн-уроки, так і самостійний формат дистанційного навчання – екстернат.

Переваги навчання в онлайн-школі Alterra

 • Зі стандартного тут — лише підручники, затверджені МОН. Решта — авторські програми та методики навчання, розроблені викладачами школи.
 • У класі навчається максимум 14 учнів. Це дозволяє зберегти персональний підхід до кожної дитини, стежити за успішністю, прогресом та вчасно реагувати на складності.
 • Розклад, підручники, успішність, зворотний зв’язок по дитині – все це доступно батькам у власному додатку.
 • Професійні викладачі школи володіють понад 10 методиками навчання. Роблять процес цікавим та захопливим для будь-якого віку.

Alterra Online Externat — дозволяє не виходячи з дому складати атестації й отримувати матеріали для навчання.

Кому підійде онлайн-школа?

Аудиторія школярів, які обирають онлайн-освіту, поступово змінюється. Якщо раніше це були діти на сімейній освіті, то зараз онлайн-формат вибирають і інші категорії учнів:

 • діти, яким нудно у звичайній школі;
 • діти-спортсмени та артисти;
 • діти, чиї батьки за роботою часто переїжджають або працюють в іншій країні;
 • діти, які часто хворіють або з інших причин повинні знаходитися в домашніх умовах;
 • діти, які відчувають складнощі з соціалізацією в колективі.

Бажаємо вдалого вибору та успіхів у навчанні!


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал





Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты