Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="96996"]
Здоров'я

Родимки у дитини: як не пропустити симптоми небезпеки

Old date: 2016-11-14
Current date: 2022.08.11
New date: 2017.07.22
0
Родимка на шкірі у малюка - звичайна справа, але про те, що рідні плями (невуси) можуть з'являтися і на кон'юнктиві дитячих очей, мами не

Родимка на шкірі у малюка - звичайна справа, але про те, що рідні плями (невуси) можуть з'являтися і на кон'юнктиві дитячих очей, мами не підозрюють і, виявивши їх, лякаються. Як запідозрити недобре?

Мама з немовлям.

Burda Media

Родимые плями на внутрішній або зовнішній частині очного яблука зустрічаються у 2-5% малюків. Подібні невуси зазвичай виявляються у 2-3 роки. Сонце тут ні до чого, і травми ока теж. Родимки закладаються ще до народження дитини, але виявляються вони не завжди одразу. Які бувають невуси і в якому разі родимку треба видаляти?
 

Які бувають родимки

Родимки бувають трьох видів:


  • пігментованими (жовтими, світло-коричневими і дуже рідко - чорними),
  • судинними, коли на білку очі видно лише рожева плямка,
  • кистоподібними (під мікроскопом нагадують бджолині стільники).

Ультрафіолет небезпечний!

Одні родимки завмирають у своєму розвитку, а інші ростуть, змінюючи контури та забарвлення. На спокійну цятку, яка не завдає дискомфорту і не псує зовнішність малюка, не варто звертати уваги. Нехай дитина носить влітку окуляри з хорошими світлофільтрами: ультрафіолет провокує ріст невуса!

Дитячі хвороби

Burda Media

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені з'ясували, що впливає на здоров'я дитини: а ви знаєте?


Симптоми небезпеки

  • Пляма потемніла.
  • Контури його розмилися, а пігмент розтушовувався.
  • Змінився судинний малюнок.
  • Побільшало кіст.

У цих випадках невус треба забрати! Освіта, що активізувалися, перероджуються в злоякісні пухлини. Найбільше ризикують світловолосі, білошкірі та блакитноокі дітки; смаглявим, карооким і брюнетистим ця проблема практично не загрожує.

Ну а „спокійну” родимку треба тримати під контролем, показуючи дитину лікареві хоча б раз на рік.

Видалення невуса

Видаляють родимки мікрохірургічно - мікроскальпелем під мікроскопом. Але не лазером! Він не підходить для невусів на ніжних слизових оболонках. За допомогою лазера можна прибрати родимку на віці, але не на очному яблуку. І кріотерапія в цьому випадку теж не застосовується!


Будь-які освіти на дитячій шкірі завжди дуже турбують батьків. Лікар Комаровський уже розповідав про гемангіоми. Але є ще родимки, бородавки, контегіозний молюск...


Джерело: YouTube, автор: Телеканал "Інтер" (Inter TV channel)


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Ці напої покращать здоров'я усієї сім'ї
Топ-5 міфів про дитяче здоров'я


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x