Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="239610"]
Мама

Нові виплати дітям від держави: економічний паспорт українця

Old date:
Current date: 2022.08.12
New date: 2020.03.03
0
І буде нам щастя: як слуги народу мають намір забезпечити наших дітей. На розгляді знаходиться новий законопроект від титульної

І буде нам щастя: як слуги народу мають намір забезпечити наших дітей. На розгляді є новий законопроект від титульної партії «Про економічний паспорт українця».

Про економічний паспорт українця

Джерело: Freepik

Коротко, проект Закону України «Про економічний паспорт українця» передбачає створення спеціального «Фонду майбутнього», на гроші з якого може розраховувати кожен українець, який народився після 1 січня 2021 року. Наразі законопроект перебуває на розгляді у профільному комітеті, і скільки його розглядатимуть наразі невідомо. Одна із стратегічних цілей запропонованих нововведень – затримати українців у країні, зменшивши відтік трудових ресурсів та збереження генофонду України, а також виконання передвиборчої обіцянки Зеленського.
Економічний паспорт українця – що це

Спрощено кажучи «Економічний паспорт українця» є персональним банківським рахунком, який планують відкривати для кожного нового громадянина України відразу після його народження. Щодо цього хочуть щороку нараховувати якусь суму, частину від державного фінансового пирога, або, як сказано у проекті відсоток від природних багатств України.

За версією авторів законопроекту, однакові суми на рахунках українців, народжених після 1 січня 2021 року, накопичуватимуться аж до досягнення ними 18-річчя. Після досягнення повноліття дитина отримає право зняти гроші з цього рахунку та використовувати їх на власний розсуд, без жодних обмежень. Єдиною умовою є проживання дитини на Україні протягом цих років. Для збору коштів та його розподілу пропонується створити спеціальну структуру – Фонд майбутнього.


Про економічний паспорт українця

Джерело: pixabay.com

Звідки гроші: Фонд майбутнього

Питання аж ніяк не пусте, тим більше, що автори законопроекту в пояснювальній записці до нього обіцяють, що його реалізація не вимагатиме додаткових витрат із Держбюджету країни. Фонд майбутнього, який створить Кабмін, акумулюватиме кошти у розмірі 1% від реалізації всіх корисних копалин, здобутих на території України. У завдання цього фонду також входитиме створення персональних рахунків немовлят і розподіл за ними накопичених коштів.


  • У ст. 4 Законопроекту також зазначено, що Фонд може також отримувати кошти «як гарантії» або «залучати іншим способом» з будь-яких державних чи приватних джерел, які не заборонені законодавством. Також зазначено, що Кабмін може збільшувати статутний капітал або додатково фінансувати Фонд із Держбюджету.

Законопроект "Про економічний паспорт українця" зареєстрував депутат "Слуги народу" Дмитро Костюк 16 січня, з 20 січня 2020 року документ проходить розгляд у профільних комітетах.


Джерело


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x