Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="40834"]
Дозвілля, КОЛІР НАСТРОЮ ЗИМОВ

Тетянин день - 2022. Що потрібно робити: традиції та прикмети 25 січня

Old date: 2019-01-24
Current date: 2022.10.01
New date: 2022.01.22
0
25 січня багато хто має привід відзначити особливе свято – Тетянин день, Бабин кут (Сонеч) або День студента. Багатогранність цього п

25 січня багато хто має привід відзначити особливе свято – Тетянин день, Бабин кут (Сонеч) або День студента. Багатогранність цього святкового дня сформувала особливі прикмети та традиції.

Джерело: instagram @tatiana_levka

25 січня – православне свято. Православні віруючі відзначають День Святої Мучениці Татіани, яка жила у III столітті у Римі. Вона присвятила себе соціальному служінню ближнім, зазнала страждань через небажання відступити від віри і прийняла вінець мучениці.

Татіана сповідувала єдність слова та справи, зберігала чистоту душі та була за «діяльну» любов до ближнього. Будучи знатною та багатою, вона вирішила піти у служіння, у проповідування справжньої освіти. Свята Тетяна мала великі знання і прагнула витягнути людей з невігластва.

25 січня – День студентів


Свята Тетяна стала покровителькою студентів. Тому ці свята так пов'язані. Але священики обережно ставляться до пояснення цього факту лише освячення церкви Московського університету в ім'я Мучениці Татіани в 1971 році. Вони переконані, що шлях та діяння Татіани – це важливіше, що може мотивувати студентів вважати її своєю Святою.

25 січня - Бабин кут (Сонеч)

Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою. Назва походить від місця біля печі з домашнім начинням. Окрім особливих прикмет, це свято ставало особливим днем ​​для дівчат, які бажають вийти заміж.

Джерело: instagram @z.alphabet

Традиції на 25 січня, Тетянин день

 • Віруючі у День Святої Мучениці Татіани відвідують церкву та ставлять свічку з молитвою про милосердя. Тетяни можуть замовити молебень святій покровительці, причаститися.
 • Ще з царських часів День студентів був позначений великими урочистостями: театральні вистави, частування, феєрверки, пісні та танці. Студенти завжди гуляли великими групами і намагалися наслідувати особливі ритуали, які допоможуть успішно складати сесії.
 • Читати конспекти на Тетянин день не можна, інакше складно буде скласти іспит.
 • У Тетянин день було прийнято шукати найвище місце та загадувати бажання зі зверненням на сонце.
 • На Бабин кут (Сонеч) господиня пекла великий коровай (символ сонця) і ділила між усіма членами сім'ї.
 • Окрім того, заведено було цього дня обов'язково вибивати пил із половиків та ходити на річку по воду.
 • Незаміжні дівчата робили мітлу і намагалися її залишити в будинку юнака, щоб її не знайшла свекруха.
 • Також на Тетянин день незаміжні дівчата розстеляли половички біля дверей будинку. Хто ніжки про нього витре, той часто ходитиме в гості до цього будинку.

Прикмети на 25 січня, Тетянин день

 • Якщо сонце вийшло рано у Тетянин день, приліт птахів буде раннім.
 • Якщо 25 січня сніг, то літо буде дощовим.
 • Якщо сонячно та морозно, значить, буде добрим урожай.
 • Якщо дівчинка народиться в Бабиному кутку, бути їй чудовою господаркою.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти