Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273655"]
Дозвілля

Чистий четвер: що можна, а що заборонено робити

Old date: 2017-04-11
Current date: 2022.09.28
New date: 2022.04.20
0
Напередодні Страсної п'ятниці християни відзначають Великий четвер, день, який стоїть особняком на всій Страсній неділі. Ми розпо

Напередодні Страсної п'ятниці християни відзначають Великий четвер, день, який стоїть особняком на всій Страсній неділі. Ми розповімо, що можна, а що заборонено робити до Чистого четверга.

Чистий четвер

Джерело: instagram @kudashka

Як не дивно, але серед такого напруженого Страсного тижня, коли віряни тужать і згадують пристрасті Христові, саме четвер вийшов певним відпочинком і вважається відносно спокійним днем.

 

Історія Чистого четверга

Щодня на Страсній неділі, аж до Пасхи, має свою євангельську історію. Так саме у четвер відбулася Таємна Вечеря, коли майбутній месія Ісус зібрав дванадцять своїх учнів за одним столом та поїдав їм свою подальшу частку. Чистим цей день називають, швидше за все тому, що Ісус омив ноги своїм ученикам, продемонструвавши таким чином приклад смирення та рівності всіх людей.


Цього, 2022 року Чистий четвер випадає на 21 квітня, напередодні найсумнішого у християнській релігії дня – Страсної п'ятниці, коли відбулося розп'яття Христа.

Таємниця вечері Чистий четвер

Джерело:painteropedia.ru

 Що можна і потрібно робити у Чистий четвер

 • Насамперед у цей день необхідно очиститися фізично, духовно та в помислах. Споконвіку в Чистий четверо всі вирушали в баню, але в наші дні цілком підійде душ. Правда вважається, що митися в Чистий четвер необхідно до світанку.
 • У Чистий четвер у всіх церквах відбуваються ранкові служби, на яких бути дуже бажано, причому вже після ритуального обмивання.
 • У церкви можна взяти особливу четвергову свічку, яка, як вважається, має особливу силу і може очистити енергетику будинку, якщо в ньому щось не таке і стане сімейним оберегом.
 • Сважається, що у цей славний день, який передує Страсній п'ятниці, кожна віруюча людина зобов'язана попрощатися зі своїми страхами, проблемами, хвилюваннями та грішними помислами.
 • У ніч зі Страсної середи на Чистий четвер можна приготувати особливу четвергову сіль, яка, як вірили наші предки, здатна вилікувати від багатьох хвороб. Для приготування сіль запікали у печі або прожарювали на сковороді до темного кольору, потім складали у чистий посуд і зберігали протягом року. Іноді четверговою силлю посипали освячені фарбовані яйця.
 • Після церковної служби потрібно очистити свій будинок – саме в Чистий четвер необхідно влаштувати генеральне прибирання, викинути все лишнє, позбутися непотребу. До речі, вимити вікна після зими, також за правилами цього дня.
 • На питання, яке хвилює молодих господарок – коли пекти паски та фарбувати яйця на Великдень, церква відповідає: Чистий четвер. Якщо, звичайно, у вас залишатиметься сила після генерального прибирання та церкви. Щоправда, у вашому розпорядженні ще й ніч на п'ятницю щонайменше до півночі.
Чистий четвер

Джерело: instagram @caramel_kiev

Що не можна робити у Чистий четвер

Заборон цього дня не так багато, проте певні правила існують.

 • Оскільки Чистий четвер випадає на період Великого посту, не можна вживати продукти тваринного походження. Цього дня можна їсти лише сиру їжу, щоправда, за деякими канонами можна один раз на день з'їсти варену їжу і навіть додати масло.
 • Не можна залишати в будинку грязь — вважається, якщо не вимити та не очистити житло у Чистий четвер, весь рік вас переслідуватимуть неприємності та зварювання.
 • У народі вважається, що у Чистий четвер не можна нічого віддавати – позичати будь-кому гроші, продукти, речі. Наші пращури вірили, що можна винести спокій та достаток із власного будинку.
 • Під час приготування святкових страв до Пасхи, їх не можна куштувати – непросте випробування для пані.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 2,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти