Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="267320"]
Материалы на украинском языке

Обережно — тромбоз: хто в групі ризику і як в неї не потрапити

Old date:
Current date: 2022.06.27
New date: 2021.07.07
0
Це захворювання загрожує людям будь-якого віку. Воно може протікати безсимптомно, а потім раз - і вдарити наповал... Хто в групі ос

Це захворювання загрожує людям будь-якого віку. Воно може протікати безсимптомно, а потім раз — і вдарити наповал…

тромбоз профілактика

Джерело: Freepik

Хто в групі особливого ризику?

Тромбоз — це формування всередині артерій або вен кров’яних згустків, які перешкоджають вільному току крові. Непоправне відбувається, якщо тромб стає дуже великим і повністю перекриває просвіт судини. Або якщо невеликий тромб (ембол) відривається і разом з потоком крові потрапляє, наприклад, в судини легенів…
На сьогодні точно сказати, кому загрожує тромбоз, а кому ні, неможливо. Він може виникнути практично у кожного. Однак лікарі виявили класичні чинники, які збільшують цю ймовірність.

У групі ризику

Люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, які страждають ожирінням і перенесли операції. Крім того, ризик тромбозу можуть провокувати зневоднення, варикоз і неконтрольований прийом контрацептивів. Однак всі ці обставини можуть привести до утворення тромбів лише при комплексному впливі.


Просто збіглося

Наприклад, ви 10 годин летіли в літаку, сиділи в незручній позі, нічого не пили і при цьому у вас варикоз або ожиріння. В цьому випадку шанс вийти з літака з тромбом дійсно великий.

І ще. Практично в 80% випадків тромбоз протікає безсимптомно. Тому єдиний порятунок — це профілактика!


профілактика тромбозу

Джерело: Freepik

Профілактика тромбозу

  • Стежте за вагою. Відомо, що у людей з надмірною вагою частіше розвивається тромбоз глибоких вен і супутні йому ускладнення. А при 3-4-го ступеня ожиріння після 40 років цей ризик збільшується в 5 разів. Тому важливо перебувати в одній вазі.
  • Більше рухайтеся. Тромбозу сприяє венозний застій, який може виникнути при сидячому способі життя, тривалих і частих авіаперельотах. Якщо на роботі ти цілий день сидиш або на тебе чекає авіапереліт, частіше міняй позу, вставай з місця, прогулюйся по коридору і пий більше води.
  • Відмовтеся від шкідливих звичок. Доведено: у курців тромби з’являються в 3 рази частіше, ніж у некурящих людей. Робіть висновки!

Коментар експерта

Дмитро Камінер, лікар-кардіолог і терапевт, говорить про тромбоз і його профілактику таке:

Тромбозом частіше страждають жінки. У молодому віці він виникає внаслідок ендокринних і генетичних порушень. А в літньому — при цукровому діабеті, фібриляції передсердь, як наслідок великих операцій, тривалих інфекційних процесах. Однак в будь-якому віці чоловіки та жінки наражають себе на небезпеку тромбоутворення, якщо ведуть нездоровий спосіб життя. Тромб утворюється безсимптомно і на ранніх стадіях може бути «випадковою знахідкою» при проходженні диспансеризації. Коли тромб перекриває просвіт судини, з’являються біль, набряк, змінюється забарвлення шкіри.

Тромб може безсимптомно утворюватися в порожнинах серця. Відрив тромбу від стінки судини в більшості випадків веде до смерті людини.


Щоб запобігти тромбозу, необхідно вчасно проходити профілактичні огляди лікарів. Не займатися самолікуванням і не порівнювати свої симптоми з симптомами інших людей.

продукти від тромбозу

Джерело: Freepik

На допомогу судинам

Щоб уникнути згущення крові й проблем з судинами, пийте більше води та включайте в раціон ці продукти.

Помідори

Цінна речовина лікопен, якою багаті помідори, сприяє нормалізації рівня холестерину в крові.


Лляна олія

Багате джерело корисних для судин поліненасичених жирних кислот і вітаміну Е (він допомагає відновлювати еластичність судин).

Малина

У цій ягоді міститься таке ж речовина, як і в аспірині, який часто приймають, щоб знизити в’язкість крові.

Часник

Має протизапальну дію, розм’якшує і руйнує холестеринові бляшки й тромби. Завдяки алліцину зміцнює стінки судин.


Цитрусові

Джерело вітаміну С і рутина (вітаміну Р). Цей «дует» відновлює еластичність судин, зменшує проникність і ламкість капілярів.


Джерело


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Метки:
тромбоз
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x