Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="282976"]
Воспитание

Як захистити дитину від насильства в інтернеті: покроковий план та законодавча база

0
Кожна дитина, яка має необмежений доступ до пристроїв з підключенням до інтернету, знаходиться в зоні ризику. Дорослі мають розумі�

Кожна дитина, яка має необмежений доступ до пристроїв з підключенням до інтернету, знаходиться в зоні ризику. Дорослі мають розуміти, що мова йде не лише про неконтрольований час онлайн, дезінформацію та надмірну увагу до трендів соцмереж. Сексуальне насильство є не тільки в офлайн-реальності, але й в інтернеті. 

інтернет Як захистити дитину від насильства в інтернеті

Джерело: freepik

Дослідження, проведене серед дітей в Україні, показало, що майже 15% опитаних отримували в інтернеті запитання про свої інтимні частини тіла та запити надіслати оголені фото. Щоб отримати такі фото або відео — злочинцям достатньо 45 хвилин з моменту знайомства з дитиною в інтернеті. Саме тому важливо вчити дітей про існування таких ризиків в інтернеті, про те, куди звертатися про допомогу та як протистояти вимаганням.

Нагадаємо, що ніхто не має права вимагати у дитини такий контент. До того, одержання доступу (перегляд) до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження караються згідно з Кримінальним кодексом України ст. 301-1 з покаранням позбавлення волі до 12 років.

Що робити, якщо дитина потрапила в таку ситуацію?


Пам’ятайте, що людина, яка постраждала від насильства, ніколи в цьому не винна! Навіть якщо матеріали інтимного характеру були надіслані самостійно — винуватцем є той, хто їх вимагає та зберігає. Будь-хто може зазнати сексуального вимагання, тому важливо знати як повідомити про злочин.

Рекомендуємо навчити дитину такого алгоритму дій, щоб мінімізувати негативні наслідки. Що варто зробити дитині?

 1. Припинити будь-які контакти з тим, хто шантажує.
 2. Нічого не платити, не надсилати додаткові зображення та відео.
діти, інтернет Як захистити дитину від насильства в інтернеті

Джерело: freepikдити

Згідно із дослідженням організації THORN, серед опитаних дітей, які постраждали від онлайн-насильства, 62% погоджувалися на вимоги злочинців. Для 68% з них погрози, вимоги та шантаж не припинилися навіть після надсилання матеріалів.

 1. Зібрати докази: знімки екранів з фото, відео, листуванням.
 2. Видалити контент з особистих листувань з тим, хто шантажує.
 3. Заблокуйте користувача та його профіль.
 4. Поскаржтеся адміністрації спільноти на користувача.
 5. Звернутися до кіберполіції та завантажити матеріали на Take it Down для того, щоб зупинити поширення.

Куди звертатися за допомогою:

 • Допоможе зупинити поширення та видалити онлайн фото та відео, що можуть компрометувати особу віком до 18 років, сервіс Take It Down, який запустили в Україні  за підтримки телеком-оператора «Датагруп». Він дозволяє анонімно й без завантаження фактичних зображень створити цифровий відбиток фото (хеш), за яким контент може бути заблокований в інтернеті на платформах-партнерах сервісу: https://stop-sexting.in.ua/adult/zupynyty-poshyrennia/ 
 • Інтернет-портал повідомлень про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми, Internet Watch Foundation допоможе видалити такий контент в інтернеті. Портал працює як лінія звітування: знаходячись в Україні ви можете повідомити про контент сексуального насильства над дітьми, який ви виявили в інтернеті, і портал допоможе його видалити: https://stop-sexting.in.ua/adult/povidomyty/ 
 • Консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”) – дзвінки безплатні та анонімні, лінія працює цілодобово.
 • Діти та батьки можуть поговорити з психологом #stop_sexтинг конфіденційно та безплатно у телефонному форматі, онлайн чи в Телеграм. Для отримання підтримки потрібно заповни коротку форму на сайті: https://stop-sexting.in.ua/adult/psykholoh/ 

Про #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг — провідна в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила більше ніж 900 000 дітей та батьків. В межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті.

Посилання на #stop_sexтинг

Сайт для дорослих: https://stop-sexting.in.ua/adult/

Сайт для дітей: https://stop-sexting.in.ua

Instagram https://www.instagram.com/stopsexting.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/stopsextingua/

YouTube: https://www.youtube.com/StopSextingUkraine

TikTok для дітей: https://www.tiktok.com/@stopsexting 

Telegram: https://t.me/stopsexting_ua 


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты