Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="282886"]
Воспитание

Чи потрібно видаляти ТікТок у дитини? Налаштовуємо батьківський контроль

0
ТікТок – це застосунок (соціальна мережа) для перегляду, створення і публікації коротких відео: максимальна тривалість ролика – в�

ТікТок – це застосунок (соціальна мережа) для перегляду, створення і публікації коротких відео: максимальна тривалість ролика – від 10 секунд до 3 хвилин. Дослідження Amnesty International показало, що за 5-6 годин, проведених в ТікТок з акаунту підлітка, кожне друге відео було пов’язане з психічним здоров’ям і було потенційно шкідливим для дитини. Тож, як захистити дитину і чи потрібно видаляти застосунок?

дитина інтернет Чи потрібно видаляти ТікТок у дитини? Налаштовуємо батьківський контроль

Джерело: freepikдити

Вікові обмеження ТікТок:

 • До 13 років діти можуть користуватись мережею, але без профілю (що небезпечно), або обманюючи й вказуючи інший вік, наприклад, 18 років). Якщо ТікТок вирішить, що власникові акаунта ще не виповнилося 13 років, він заблокує його або цей акаунт.
 • 13-15 років: усі акаунти автоматично створюються приватними. Користувачі можуть створювати власні відео, але їх будуть бачити лише друзі. Неможливо отримувати чи надсилати повідомлення.
 • 16-17 років: усі акаунти автоматично створюються публічними. Користувачі можуть вести прямі ефіри, надсилати й отримувати повідомлення. Неможливо купувати, надсилати чи отримувати онлайн-подарунки.

Важливо: Не дозволяйте дітям переглядати ТікТок з вашого акаунта. Пам’ятайте, що ваш профіль для системи — повнолітній, контент 18+.

Які плюси використання соцмереж? Якщо соціальні мережі використовувати відповідально, вони можуть стати чудовим інструментом для дітей: допоможуть спілкуватися з друзями та родиною, особливо якщо вони живуть далеко один від одного, дадуть доступ до різноманітного освітнього контенту, дозволять виражати творчі здібності через мистецтво, відео тощо.

Які загрози від використання соцмереж? Все більше досліджень показують, що використання смартфонів і соціальних мереж може посилити психічні розлади (включаючи депресію), та шкідливу поведінку у дітей. Крім того, не варто забувати про кібербулінг, невідповідний віку дитини контент, конфіденційність, сексуальні загрози онлайн (секстинг, онлайн-грумінг, сексторшен), надмірний час онлайн тощо.


дитина, інтернет Вікові обмеження ТікТок

Джерело: freepikдити

Що зробити для захисту дитини в ТікТок?

 • Зробіть профіль дитини приватним.
 • Налаштуйте обмеження контенту, якщо помічаєте неналежний контент у стрічці дитини.
 • Поясніть дитині, як можна скаржитись на відео, видаляти небажані коментарі та блокувати профілі, які їй не подобаються.
 • І найголовніше: встановіть довірливі стосунки з дитиною. Якщо її щось засмутить або злякає у соціальних мережах, вона може звернутись до вас за порадою.

Як налаштувати батьківський контроль в ТікТок?

Щоб увімкнути функцію, потрібно в додатку ТікТок зайти в «Налаштування» та натиснути функцію “Family Pairing” або «Сімейний зв’язок». Окрім контролю контенту, можна встановити, скільки часу малеча може проводити в ТікТок кожного дня. Більше детальні інструкції можна знайти у спеціальних гайдах ГО #stop_sexтинг для батьків: “Профіль дитини, налаштування” та “ТікТок: правила поведінки у соціальній мережі”

Нагадаємо, що минулого тижня у Палаті представників конгресу США проголосували за заборону ТікТоку в країні. Законопроєкт вимагає у власника соцмережі, китайського концерну БітДенс, протягом 9 місяців продати ТікТок не китайській компанії, інакше це призведе до заборони застосунку на території Сполучених Штатів. Зараз соцмережею користується мало не половина американців, заборонити її конгресмени хочуть через те, що Китай через ТікТок незаконно збирає особисті дані користувачів. Якщо сенат ухвалить законопроєкт, компанія обіцяє ще поборотися в судах. 

діти, інтернет Як налаштувати батьківський контроль в ТікТок?

Джерело: freepikдити

Куди звернутися за допомогою щодо онлайн-ризиків для дітей?

 1. Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в інтернеті 1545 (3). Звернутися на лінію можна анонімно, цілодобово та безкоштовно.
 1. Психологічна лінія підтримки на тему онлайн-ризиків. Працює для дітей, що постраждали від онлайн-ризиків. Також за допомогою можуть звернутись батьки, діти яких є постраждалими в інтернеті.

3.Чат-бот #stop_sexтинг. У боті можна отримати допомогу про прикмети, причини, наслідки, порядок дій та попередження щодо різних ризиків для дитини в інтернеті. Шукайте в телеграмі @online_kids_bot (https://t.me/online_kids_bot) для батьків, старших братів та сестер та спеціалістів, що працюють із дітьми.

_________________________________________________________________________________________

Про #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг — провідна в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила більше ніж 900 000 дітей та батьків. В межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты