Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="277077"]

Ліки для/від кашлю: алгоритм дій від педіатра

Old date:
Current date: 2023.02.01
New date: 2023.01.12
0
Поделиться:
Почнемо з того, що кашель - це рефлекторний механізми очищення дихальних шляхів від слизу і інших подразників. Тому сама ідея «боро

Почнемо з того, що кашель — це рефлекторний механізми очищення дихальних шляхів від слизу і інших подразників. Тому сама ідея «боротьби» з кашлем не є логічною.

Ліки для/ від кашлю: алгоритм дій від педіатра

Джерело: instagram @academy_zdorov_spb

Найчастіші причина кашлю у дітей це:

  • соплі, які стікають задньою стінкою глотки і викликають таке набридливе кхе-кхе,
  • занадто сухе/тепле/холодне повітря, подразнює слизові оболонки,
  • перебіг вірусних чи бактеріальних інфекцій. І тут вже є безліч видів кашлю в залежності від його рівня і механізму ураження.

Наведу кілька прикладів:

  • Пневмонія — запалення легенів, що супроводжується кашлем. Лікуємо не кашель — а збудника, що викликав захворювання, наприклад антибіотиками.
  • Стенозубчий ларинготрахеїт — це набряк і спазм верхніх дихальних шляхів, що супроводжується «гавкаючим» кашлем. Наше завдання тут зняти набряк гормональними препаратами в інгаляціях чи системно.

Різні захворювання вимагають різних патогенетичних ліків! А ніяк ні «чарівного сиропу».

Ліки для/ від кашлю: алгоритм дій від педіатра

Джерело: GettyImages

Дія найбільш популярних муколітиків — сиропів «від кашлю» (корень алтею, солодки, ацетилцистеїн, мукалтин і т.д.) — стимуляція виділення і розрідження мокроти. Це сиропи ДЛЯ кашлю. Тобто дитина і так має слиз, а ми додамо ще більше!

Коли я на прийомі слухаю 🩺 дітей після чудодійних сиропів — вони «булькають» як чайник, що кипить. Впоратись з великою кількістю мокротиння ще важче, і стан погіршується.


‼️ В багатьох країнах муколітики заборонені дітям до 5-ти років. І тепер ви знаєте чому.

Є ще сиропи справді від кашлю, це блокатори кашлю центральної дії (бутамірат і інші). Вони пригнічують кашльовий центр у головному мозку. Виправдано їх використання наприклад при кашлюку. Але ніяк не при звичайному ГРВІ.

Тому ловіть алгоритм, як діяти при кашлі:

‼️ пам’ятайте, що діти перших місяців життя потребують більшої уваги і контроля лікаря.

Ящо лишились питання — пишіть в коментарях.

Всіх обіймаю!

Dr. Влада Барзилович

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты