Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="282415"]
Воспитание

Добірка дитячих книжок на важливі соціальні теми

0
У сучасному світі діти зіштовхуються з різними складними соціальними питаннями: від міграції та війни, до фейкових новин або самоі

У сучасному світі діти зіштовхуються з різними складними соціальними питаннями: від міграції та війни, до фейкових новин або самоідентифікації. Саме тому дитячі книжки стають важливим інструментом у формуванні їхнього світогляду та розуміння складнощів, з якими вони можуть зіткнутися. Ця добірка книг від видавництва #книголав допоможе дітям відкрити і краще зрозуміти для себе теми, які є дуже актуальними для сучасного суспільства.

Добірка дитячих книжок на важливі соціальні теми

Джерело: freepik

«У світі мандрів і міграцій»

Мартін Говард 

Ця книга розповість про найзахопливіші історії міграцій за всю історію людства, а ще тут є чудові ілюстрації та мапи, які детально описують ці подорожі й роблять їх ще цікавішими.

У цій книжці зібрані історії з різних куточків світу: про гугенотів, пуританів, нових людей Америки, а також про депортації в СРСР.  Дехто з мігрантів осідав, а інші продовжували відкривати нові куточки світу й змінювати своє життя. Деякі народи жили окремо протягом тривалого часу, але потім знову зустрічали людей.


Автор стверджує, що якщо заглибитися далеко-далеко в історію, то виявиться, що всі люди є членами однієї родини — сім’ї, яку мандри завели в кожен куточок планети Земля. І чому ж люди мігрують? Ким були перші мандрівники в історії? І куди ми, люди, подорожуватимемо далі?

«У світі мандрів і міграцій»

«Про що всі говорять? Хакери»

 Том Джексон і Крістіна Ґітіан 

Книжка розповість про те, хто ж такі хакери. Вони хороші чи погані? Що ми можемо зробити, аби захистити себе, бізнес і суспільство від них? Як їх контролювати? І чи варто взагалі пробувати?

«Хакери» — це продовження захопливої серії для підлітків «Про що всі говорять?». Ця книжка відкриє дітям цікаві факти з історії хакінгу, пояснить усе про діяльність хакерів та їхню культуру, навчить, як захистити свої дані в інтернеті. Видання також допоможе  сформувати власне обґрунтоване ставлення до таких суперечливих явищ, як хакерство, тіньова мережа, кібервійна та штучний інтелект.

«Про що всі говорять? Хакери»

«Про що всі говорять? Фекові новини»

 Том Джексон і Крістіна Ґітіан 

це книга про  одну з найглобальніших проблем сучасного світу — фейкові новини. Вони розпалюють ворожнечу у спільнотах, а часом здатні розколоти суспільство. Популярність соцмереж сприяє їх миттєвому поширенню, але це далеко не сучасний винахід. Фейки з’явилися ще тоді, коли люди лише вчилися  говорити.

З цього ілюстрованого кольорового видання читач не тільки навчитися розрізняти, що новини правдиві, а й дізнається цікавезні факти про еволюцію мовлення, розвиток письма, значення міфів, винайдення друку й про розвиток засобів масової інформації.

«Про що всі говорять? Фекові новини»

«У міста є Я»

Ірина Озимок 

Це книжка-гід, що проведе дітлахів та їхніх батьків  у пізнавальну подорож світом урбаністики.

Авторка Ірина Озимок, що залучена у численних проєктах та ініціативах з урбаністики, разом з ілюстраторкою Анною Іваненко з візуальної студії «сері/граф» яскраво, цікаво та захоплююче розповідають про життя міста: як воно функціонує, як на нього впливають технології, споживання, клімат і комп’ютерна революція, та яка роль людини в цьому.

Змінюються люди, змінюються міста, тож змінилася і книжка «У міста є Я», яка вперше побачила світ у 2021 році. Тепер вона має 17 розділів, 4 з яких — нові. Ці розділи з’явилися аби розкрити важливі задачі, що постали перед жителями міст під час повномасштабного вторгнення. Книга допомагає м’яко пояснити дітям зміни, що відбулися через війну.

Також доповнена книжка «У міста є Я» зазвучала голосом Нати Жижченко, солістки гурту ONUKA.

«У міста є Я» побувала в багатьох містах та країнах: відзначилася, як найкраща книга 2021 року за версією Українського ПЕН; потрапила в «Топ БараБуки 2021» у номінації «Дебют року в прозі»; ілюстрації до книги отримали відзнаку Болонського ярмарку дитячої книги 2022.

«У міста є Я»

«Таємні історії маленьких і великих перемог»

Таня Стус 

Це десять оповідань із терапевтичним ефектом про досвід проживання дітьми подій російсько-української війни.

Кожна історія складається з двох частин: реалістичної та казкової, — що дозволяє показати певну ситуацію та знайти спосіб подивитися на неї крізь призму казкового сприйняття. В оповіданнях обережно та делікатно зображуються теми втрати дому, переїзду, адаптації, емоційних переживань, агресії, суму за рідними речами, мінної безпеки, сприйняття інвалідності або загибелі воїнів, очікування на перемогу.

Проєкт покликаний у художній формі пояснити дітям складні питання, що виникають під час нашого досвіду проживання війни, віднайти втрачену силу та опору, а також відчути серцем любов і підтримку одне одного та переконатися, що разом ми сильні! Видання створене для читання та обговорення дорослих із дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку.

«Таємні історії маленьких і великих перемог»


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты