Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="227951"]

Пологи. Три вагітності за 8 років: зміни, враження, побажання та поради

Анна Заклецкая
Блогер
Психолог и мама трех детей

Психолог теле- и радиоведущая, мама трех детей

Old date:
Current date: 2023.03.22
New date: 2019.10.03
0
Поделиться:
Народження дитини, як і її зачаття та процес виношування - для мене священне дійство та благословення. І хочеться це таїнство прожи

Народження дитини, як і її зачаття та процес виношування — для мене священне дійство та благословення. І хочеться це таїнство прожити якнайкраще, з найприємнішими емоціями та у найкомфортніших умовах. Тому вибір пологового будинку та наявність можливості партнерських пологів для мене щоразу були дуже важливими.

7 роддом киев, пологовий будинок №7, перинатальний центр

Народжувала тричі: у 2011 – Любомира, у 2017 – Зоряну, і цьогоріч – Єву. Щодо підготовки до пологів, маю різний досвід. Лише за першим разом я дуже тривожилась, ходила на курси при пологовому та робила заготівлі всього необхідного з 16-го тижня вагітності. Вдруге та втретє це вже було щось, про що є уявлення та розуміння. Але, як виявилось, все одно кожний досвід дуже різний та унікальний.

Зараз все більше пологових будинків пропонують програму «домашні пологи» та можливість участі у пологах партнера або когось, кого ви хочете бачити поруч у ці миті, хто допоможе вам почуватись спокійніше.


7 роддом киев, пологовий будинок №7, перинатальний центр

Партнерські пологи у пологовому №7

Всі три рази народжувала з чоловіком: він давав мені пити воду, вислуховував моє ниття у стилі «зроби що-небудь! Скільки це ще буде тривати! Це все ти винен!». А ще був насторожі адекватних рішень. На випадок, якщо б я була не в найбільш адекватному стані, і треба було б приймати оперативні важливі рішення. Ми заздалегідь проговорили, які моменти надважливі, і я була впевнена, що він про все подбає. Плюс — він мужньо терпів, коли я стискала його пальці до хрусту під час останніх приступів перейм.

7 роддом киев, пологовий будинок №7, перинатальний центр

Останні два рази я обирала і облік, і пологи у Перинатальному центрі міста Києва — пологовому будинку #7. Прозорі офіційні розрахунки через касу, пологові зали схожі на комфортабельні готельні номери, де ви знаходитесь без інших жінок, що народжують. Навколо лише ваша «група підтримки», лікар, акушер. В певний момент до команди долучаються представники медперсоналу — перевірити, допомогти, одягнути, підготувати або вас, або вже дитину.

Після пологів «за замовчуванням» вас переводять до післяпологового відділення: дві одномісні кімнати на блок — тобто санвузол на дві одномісні кімнати спільний. А от кухня та холодильник — спільні на все відділення.

7 роддом киев, пологовий будинок №7, перинатальний центр

За більш високу плату за попереднім «бронюванням» вас можуть поселити на три доби до виписки на інший поверх. До відділення, де у кожній кімнаті є власні санвузол та кухонний куточок з чайником, холодильником. Плюс є додатковий диван, і з вами може ночувати хтось, хто вам допомагає.

Формальні моменти, які не завжди озвучують, але потрібно знати:

  1. Державний представник. У пологовому будинку № 7 у певний час працює державний представник, який одразу оформлює свідоцтво про народження дитини. Це зручно.
  2. Допомога від держави. В рамках програми «пакунок малюка» вам видають величезну коробку з купою всього корисного — іграшки, базовий одяг від народження до 74 см, пелюшки, ковдри, гігієнічні засоби, підгузки.
  3. Довідки. Перед випискою вам мають видати дві довідки. Перша — для вас. Її ви відносите до жіночої консультації, в якій були на обліку. Друга — для дитини. З цією довідкою ви ставите дитя на облік у того лікаря, у якого плануєте спостерігати здоров‘я дитини. Виписка відбувається у супроводі медсестри. Я пішла з відділення самостійно, і ледь не «підставила» медсестру. Япро це нічого не знала, і робила це не навмисно, ясна річ. Просто дуже хотілось вже додому.
  4. Електронний сервіс. Подати заяву на отримання соціальної допомоги по народженню дитини ви можете з сайту Міністерства соціальної політики.

7 роддом киев, пологовий будинок №7, перинатальний центр

Надзвичайно приємно, що державні заклади так стрімко покращують умови народження та перебування. Прекрасно, що вже відсутнє відчуття лікарні. І ти відчуваєш себе у світлому місці, зі світлими та привітними людьми, які щиро дбають про кожне маленьке диво, що приходить у цей світ.

7 роддом киев, пологовий будинок №7, перинатальний центр

Хай ці стан, час і відчуття запам‘ятовуються виключно приємними емоціями та спогадами, а мами, дітки та родини будуть  здоровими та щасливими! І лікарям сил та здоров‘я. І державі подальших позитивних зрушень.

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты