Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="278940"]
Здоров'я сім'ї

Кір: що має знати кожен! Роз'яснення від МОЗ

0
У МОЗ розповіли про імовірність спалаху інфекційних захворювань під час війни, зокрема про опасність кори, одного з найзаразніших

У МОЗ розповіли про імовірність спалаху інфекційних захворювань під час війни, зокрема про опасність кори, одного з найзаразніших захворювань у світі.

хлопчик Кір: що має знати кожен! Роз'яснення від МОЗ

Джерело: Freepik

Кір швидко передається повітряно-крапельним шляхом від хворого людини, коли він чхає, кашляє або розмовляє, і найдрібніші краплі слизу потрапляють у повітря. Приблизно 9 з 10 невакцинованих людей, які контактують із хворим, можуть заразитися. Вірус кору може залишатися заразним у повітрі та на поверхнях до двох годин.

Болезнь починається інкубаційним періодом, що триває у середньому 10-12 днів. Потім розвивається період захворювання з високою температурою, головним болем, нежитем, сухим кашлем, збільшенням лімфовузлів, запаленням слизової оболочки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), часто проносом та блюванням. Через кілька днів з'являється характерний червоний висип, який спочатку виявляється на шкірі голови та обличчя, а потім по всьому тілі. Болезнь із симптомами може тривати до чотирьох тижнів і довше.

Кір може мати тяжкий перебіг та потребувати госпіталізації, незалежно від віку хворого. Людина залишається заразною протягом тривалого періоду. Болезнь може спричинити ускладнення, такі як пневмонія, вушні інфекції (отит), запалення мозку (енцефаліт) та інші серйозні проблеми, включаючи інвалідність та смерть. До віддалених наслідків кору належить підгострий склерозуючий паненцефаліт, що зазвичай розвивається через 5-10 років після перенесеної кори та завжди закінчується смертю.


дівчинка, вакцинація Кір: що має знати кожен! Роз'яснення від МОЗ

Джерело: Freepik

Єдиний надійний захист від цієї небезпечної хвороби — це вакцинація. Наразі немає ефективних і доступних ліків, які діють на вирус кору. Важливо зауважити, що дотримання здорового способу життя, «загального імунітету», не забезпечує захисту від кори.

Щодо «природного імунітету», деякі можуть думати, що краще перехворіти на кір і таким чином отримати імунітет. Хоча можна справді сформувати природний імунітет, перенісши хворобу, варто пам'ятати, що кір може мати дуже серйозний перебіг та призводити до серйозних ускладнень, які загрожують життю. Навіть після одужання може відбуватися ослаблення імунітету протягом тривалого періоду — «імунна амнезія».

Отже, єдиним безпечним та ефективним засобом захисту є вакцинація. Вакцини забезпечують надійний імунітет і допомагають запобігти поширенню хвороби у спільноті. Особливо важливо вакцинувати дітей, оскільки вони є особливо уразливими до інфекцій та мають високий ризик ускладнень. Вакцинація — це не тільки забезпечення безпеки вашої дитини, але й відповідальність перед іншими людьми в спільноті, особливо перед тими, хто не може бути вакцинований з медичних причин.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал


Сервіс DOC.UAСподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти