Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="220406"]
Женское здоровье

Генетика: 7 хвороб, які передаються від матері до дитини

0
Який є ризик, що дитині передадуться певні спадкові захворювання, дізнайтеся з нашого матеріалу. Людський організм має свою г�

Який є ризик, що дитині передадуться певні спадкові захворювання, дізнайтеся з нашого матеріалу.

генетичні хвороби

Джерело: freepik

Людський організм має свою генетичну пам’ять, яка передається з покоління в покоління. Які спадкові захворювання дитина може отримати від матері?

ГОЛОВНИЙ БІЛЬ І МІГРЕНІ

Було встановлено, що у спадок з ймовірністю 70-80% може передаватися схильність до головного болю або мігрені. Річ у тому, що вчені відкрили спеціальний ген, що провокує мігрені. Тому дитина також може страждати від головних болів.


ОНКОЛОГІЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ

Не секрет, що деякі захворювання, наприклад онкологічні, з великим відсотком ймовірності передаються від матері до дитини. Ризик підвищується, якщо мати захворіла в ранньому віці. Причина криється також в генетичній пам’яті: рак виникає внаслідок мутації генів.

генетичні хвороби

Джерело: Instagram @raketa_shop

ФІЗИЧНА ФОРМА

Якщо ви легко накачуєте м’язи і покращуєте свою форму, то, швидше за все, це передалося вам від батьків. Здатність до спорту також має спадкову справу. Найкращі спортсмени виходять у спортивних батьків.

СХИЛЬНІСТЬ ДО ПОВНОТИ

В цьому випадку спадковий фактор відіграє дуже велику роль. Якщо батьки повні, то ризик повноти у дитини збільшується на 70%. Однак вчені стверджують, що повнота успадковується від матері до доньки і від батька до сина. Так що, якщо батько повний, то доньці навряд чи це передасться.

РАННІЙ КЛІМАКС

Донці також загрожує рання менопауза з великим ступенем ймовірності — до 70-85%. І майже нічого не може запобігти або зупинити цей процес. За настання клімаксу відповідає цілих 4 гени. В середньому клімакс настає за 50, але буває, що і відразу після 40.

генетичні хвороби

Джерело: Shutterstock

СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Захворювання серця можуть передаватися у спадок з ймовірністю 20%. Якщо у матері був серцевий напад або інфаркт, то у дочки ризик отримати таку ж проблему сильно зростає.

ПСИХІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Давно відомо, що психічні захворювання, в тому числі і депресія, сімейні. Генетична схильність — 10-30%. Наприклад, за схильність до депресивних і пригнічених станів відповідає певна група генів, які блокують вироблення серотоніну — гормону щастя.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (6 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты