Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="138028"]
Дозвілля

Якого числа Благовіщення у 2021 році. історія свята

Old date: 2017-04-07
Current date: 2022.05.24
New date: 2021.03.26
0
Благовіщення одне з двонадесятих свят, які відзначають усі християнські конфесії. День Благовіщення випадає на період

Благовіщення одне з двонадесятих свят, які відзначають усі християнські конфесії. День Благовіщення припадає на період Великого Посту. 

Для християн – православних, католиків, протестантів, важливість Благовіщення складно переоцінити, адже саме цього дня, як свідчить Євангеліє, діва Марія дізналася, що стане матір'ю рятівника людського роду.
Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Коли Благовіщення 2021

Благовіщення, на відміну від Великодня, наприклад, відзначають щорічно в той самий день, рівно за 9 місяців до Різдва Христового. Тобто, дата свята фіксована, а тому вона може випадати на різні періоди передпасхальної підготовки.

Коли Благовіщення 2021

Джерело: hram-troicy

Історія свята Благовіщення

Почалося все задовго до цього дня – трирічну Марію батьки віддали на виховання до Єрусалимського храму, де вона жила у молитвах та благочестя. За 10 років свого життя дівчинка не бачила нічого, крім стін храму і прийняла тверде рішення присвятити себе богу, давши зарок ніколи не одружуватися. Коли Марії виповнилося 14 років, за законом вона мала покинути храм і повернутися до батьків, але на жаль, на той час вона залишилася сиротою. Тоді й знайшлося компромісне рішення – Марію заручили літньому Йосипові, відомому своєю праведністю. Шлюб носив виключно формальний характер, як свідчить Євангеліє, Марія залишалася незайманою.


Через кілька місяців після того, як Марія увійшла до будинку Йосипа, з неба з'явився архангел Гавриїл і повідомив, що вона обрана, щоб привести в цей світ божого сина. З'явившись Діві Марії, Ангел Гавриїл привітав Її: “Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою!”. Таким чином, ангел приніс благу звістку про зачаття діви майбутнього Месії.

Таким чином, церква вважає Благовіщення початком нової епохи людства та євангельської історії Христа.


Коли Благовіщення 2021

Джерело: instagram @saitekstrasensov

Як святкувати Благовіщення

Як на будь-яке велике свято на Благовіщення у церквах та соборах відбуваються літургії. Присутність на службі цього дня вважається обов'язковою. Тим більше, що працювати на Благовіщення не можна, а особлива заборона на шиття і в'язання відбувається не від церкви, а радше є відлунням язичницьких часів.

У церкві можна було отримати освячену просфору – прісний церковний хлібець. Крім того, особливо старанні господині пекли просфори самі і потім несли їх із собою для освячення до церкви.

Традиційно на Благовіщення випускають птахів із клітин, як символ доброї звістки та визволення не лише людей, а й усього живого. Але й у цій традиції є відлуння нашого язичницького минулого – селяни цього дня випускали лісових птахів, щоб вони попросили богів про добрий урожай.


Після церковної служби вдома накривали стіл, причому на ньому були освячені просфори та рибні страви.


На Благовіщення, 7 квітня прийнято заготовляти особливим способом Благовіщенську сіль, яка, як вважається, має цілющу властивість. Заздалегідь заготовлену сіль треба просмажити на сковороді, примовляючи у своїй молитви. Коли сіль охолоне, її розсипають у невеликі ємності та використовують потроху протягом року. Наші пращури вірили, що благовісницька сіль здатна позбавити від пристріту і псування.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x