Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274225"]
Все буде УКРАЇНА!, Дозвілля

День української вишиванки: 7 цікавих фактів

Old date: 2016-05-18
Current date: 2022.06.25
New date: 2022.05.18
0
Вишиванка вже не перший рік у тренді. Українці оцінили зручність, універсальність та красу одягу із традиційним українським візер

Вишиванка вже не перший рік у тренді. Українці оцінили зручність, універсальність та красу одягу із традиційним українським візерунком. Сьогодні вона має ще більше значення, оскільки представляє незламний, сильний та вольовий народ, який дає відсіч жорсткому врагу — росії, яка намагається вкотре знищити українську націю.

День української вишиванки: 7 цікавих фактів

Джерело: Freepik

У 2022 році ми відзначаємо День української вишиванки 19 травня. На честь свята редакція MR.UA зібрала 7 яскравих та цікавих фактів про традиційний одяг українців!
факт №1

Чому про везунчиків кажуть: «Народився у сорочці»? Наші пращури поважали, що сорочка як би «закриває» людину зі всіх боків, а візерунок на ній захищає її від негативної енергії. Тому сорочкою називали не лише одяг, а й навколоплідний міхур, у якому малюк перебуває під час вагітності. А якщо під час пологів міхур не розривався, і дитина з'являлася в ньому на світ, то за кумедними уявленнями це обіцяло йому в житті щастя та везіння.

факт №2

Кожен район України має свої традиції вишивки. Наприклад, на Закарпатті поширені геометричні малюнки, на Волині – максимально стилізовані казкові рослинні мотиви, а на Київщині – реалістичні рослинні візерунки. Мереживо та ажурні візерунки характерні для Хмельницької області.


факт №3

У традиційній українській вишиванці кольорова палітра є максимально лаконічною. В основному використовуються 1-2 кольори. Найбільш поширені – червоний та чорний. Також широке застосування отримав синій. Рідше використовуються оранжевий, зелений та жовтий, ще рідше – срібний та золотий. На Полтавщині та в деяких районах Чернігівщини носили однобарвні вишиванки, де полотно та візерунок були одного кольору, переважно використовувався білий на білому.

Основна тенденція: палітра кольорів розширюється з півночі на південь. Найпоширеніші кольори тканини – білий, а також колір «небіленого полотна» (сірий або кремовий відтінок). А ось чорний колір вишиванки традиційно вважався кольором смутку та скорботи. Однак у деяких регіонах України сорочку чорного кольору носили літні чоловіки.


факт №4

На вишивці кожен колір, як і самий візерунок, має своє значення. Червоний («Червоне – то любов!») часто присутній на весільній одязі. Білий символізує безневинність, чисті почуття. Жовтий – радість, синій – воду, спокій, жіночий качан. А ось вишневий та коричневий вважалися важкими, їх використовували дуже рідко, для невеликих акцентів.

факт №5

Щодо дітей, то раніше до семи малюки носили сорочки без вишивки. Коли ставали старшими, міняли сорочку на вишиванку з квітковим візерунком, найпопулярніший дитячий оберіг – зірчасті мотиви. Дівчаткам прийнято було шити вишиванки із блакитної/синьої тканини.

Зараз багато дітей ходять у вишиванках до школи, а також на різні свята та урочистості. Також часто можна зустріти на платках та одязі імена, зашифровані у вишивку.


факт №6

На сьогоднішній день багато дизайнерів використовують українські візерунки для вишиванок у своїх колекціях. Вишиванка чудово виглядає і в сучасному костюмі, і з джинсами. Дизайнери доводять, що вишиванка – чудовий вибір і для офісу, і для прогулянки. Поряд із народним колоритом – це не тільки вишита сорочка чи плаття. Відмінний акцент у костюмі – пояс із національним мотивом.


факт №7

Сьогодні національні орнаменты вишиванки простежуються не лише у чоловічому та жіночому гардеробі, а й у предметах декору та навіть в інтер'єрному дизайні. Плитка з таким орнаментом – маст хев, а чохол для мобільного з вишивкою – чудова ідея для подарунка з душею!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 4,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x