Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="276501"]
Матеріали українською мовою

Проти насильства: відкриття кризової кімнати у Чернігові 

Old date:
Current date: 2023.01.28
New date: 2022.12.05
0
Напередодні Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок у Чернігові розпочала роботу кризова кімната

Напередодні Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок у Чернігові розпочала роботу кризова кімната для потерпілих від домашнього та/або ґендерно зумовленого насильства. Центр відкрито за фінансової підтримки косметичного бренду Avon разом з UNFPA, Фонд ООН в галузі народонаселення.

Кризова кімната - це безпечне місце для цілодобового перебування, де постраждалі від домашнього та/або гендерно зумовленого насильства можуть дістати прихисток від кривдників на період від 10 до 20 днів, а також отримати первинну психологічну допомогу. У центрі одночасно можуть перебувати до 10 осіб.

Кризова кімната відповідає санітарно-гігієнічним нормам і має все необхідне для тимчасового проживання: кухню, ванну, спальні, набори постільної білизни, рушників, гігієнічних засобів. Помешкання також пристосовані для осіб з інвалідністю та жінок з дітьми. 


«Нині проблема домашнього насильства є надзвичайно актуальною для Чернігівщини, як і для будь-якого регіону нашої держави. Підтримкою потерпілих досі опікувався створений обласною адміністрацією Чернігівський обласний центр соціально-психологічної допомоги. Тепер завдяки нашим партнерам ми маємо можливість вийти на якісно новий рівень надання такої допомоги всім мешканцям області. Започаткування у межах діяльності цього центру нової служби, кризової кімнати — це ще один вагомий крок на шляху розбудови механізму комплексної допомоги, що потерпіли від насильства в нашому регіоні», — коментує В'ячеслав Чаус, голова Чернігівської обласної військової адміністрації.

Проблема насильства щодо жінок широко поширена у світі та в Україні. Причинами, чому постраждалі далі терпіти домашнє насильство, є відсутність місця, куди можна піти, переконання, що не можна руйнувати сім'ю та фінансові питання. Кризові кімнати — це саме ті місця, де постраждалі від насильства можуть дістати кваліфіковану допомогу та обміркувати своє майбутнє. Адреса кімнати у Чернігові не розголошують з метою безпеки. Щоб скористатися її послугами, постраждалі мають звернутися до поліції чи соціальних служб, після чого їм одразу допоможуть.

«Завдяки співпраці Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та AVON більше жінок в Україні зможуть отримати якісну допомогу та підтримку, зокрема безпечне місце перебування, психологічну допомогу, захист для себе та близьких. UNFPA та AVON об'єднали зусилля для досягнення нашої спільної місії — викорінення насильства щодо жінок і дівчат у будь-якій його формі: фізичній, психологічній, сексуальній чи економічній», - Хайме Надаль, представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

Проект кризової кімнати у Чернігові реалізували Чернігівська обласна військова адміністрація, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA), благодійний фонд «Ініціатива» за фінансової підтримки компанії Avon та за сприяння Міністерства соціальної політики України.

«Добробут українок залишається одним із пріоритетних напрямків для Avon. Я пишусь нашим давнім зобов'язанням виступати проти насильства за гендерною ознакою. Ми не зупиняємось на цьому: наступного року плануємо розширювати нашу співпрацю з UNFPA, щоб надати ще більшу підтримку потерпілим від насильства. Ві не самотні: ми робимо допомогу доступною», — зазначає Володимир Нефьодов, генеральний директор Avon в Україні та Грузії.

________________________________________________________________________________________________

Довідково:

Благодійна програма Avon «Місія проти домашнього насильства» існує в Україні вже 13 років і спрямована на те, щоб захистити жінок і дівчат, які потерпіли від насильства та попередити тих, хто в групі ризику. Компанія систематично порушує тему домашнього насильства — проводити інформаційні кампанії, залучає лідерів думок та медіа. Через війну в Україні компанія наразі змінила вектор благодійної програми та збирає гроші на допомогу жінкам, які потерпіли від фізичного чи сексуального насильства через воєнні дії.

У листопаді 2019 року партнером компанії став UNFPA — Фонд ООН у галузі народонаселення, що працює у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров'я та розбудови потенціалу молоді. За цей час Avon передавши Фонду допомогу — продукцію на загальну суму понад 10 мільйонів гривень — і виділивши кошти на відкриття кризової кімнати для жінок у Чернігові.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти