Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278980"]
Воспитание

Як захистити дітей від впливу дорослого контенту в інтернеті?

0
Статистика в Україні показує, що діти вперше бачать порнографічний контент у віці 8-10 років. Як діти натрапляли на такий контент? Бі�

Статистика в Україні показує, що діти вперше бачать порнографічний контент у віці 8-10 років. Як діти натрапляли на такий контент? Більшість — через рекламу на сайтах. Тобто дитина може готувати реферат, домашнє завдання, а їм спливає банерна реклама. Ще частина дітей побачила порнографію вперше через соціальні мережі та онлайн-ігри. 

Як захистити дітей від впливу дорослого контенту в інтернеті?

Джерело: freepik

Тож, що робити, якщо дитина побачила порнографічний контент в інтернеті, як поговорити з дітьми про це та як захистити від впливу, розказує Христина Шабат, керівниця Центру гідності дитини Українського католицького університету  за мотивами подкасту “Хороших батьків не блокують” від громадської організації #stop_sexтинг у співпраці з The Ukrainians Media: https://li.sten.to/jw5watpm 

Христина Шабат
Христина Шабат
Керівниця Центру гідності дитини Українського католицького університету

Як поговорити з маленькою дитиною про секс, якщо вона вже побачила порнографічний контент?

В українських родинах теми сексуальності та сексу — табуйовані. Тому якщо дитина сама прийшла до вас та запитала про секс — це вже дуже добре. Дитина не приходить з питаннями, на які вона знає відповідь. Вона приходить завжди з питаннями, на які вона відповіді не знає, або коли відбувається щось, що не вміщається в її рамку світу. Отже, напевно, порнографія зовсім не вміщається в рамку світу дитини. І природно, що дитина прийшла до дорослого, якому вона довіряє, запитатися, що відбувається і як це все виглядає. 

Тож, під час розмови варто ставити відкриті запитання – «Де ти це побачив?», уважно слухати, не перебивати, тому що для дітей це щось дуже неординарне, і вони хочуть про це розказати. Ми маємо нормалізувати емоції дитини, щоб вона розуміла, що вона нічого поганого не зробила. Важливо зрозуміти, що відбулось, і пояснити дитині, що є нормою, а що є не дуже. Поважайте дитину і не звинувачуйте її, не робіть її причиною того, що сталося. Після цього можна скласти план, що ми будемо робити. Наприклад, пояснюємо, що нам шкода, що дитина це побачила, це є контент для дорослих, разом придумати, що розказати другу або подрузі, що показує такий контент в школі, бо, можливо, йому це не пояснили. 


Ми проводили дослідження в центрі УКУ, яке показало один сумний факт: на жаль, 16% дорослих в Україні вважають порнографію добрим сексуальним контентом, щоб показати дітям, що таке сексуальна освіта. 

хлопчик грає Як захистити дітей від впливу дорослого контенту в інтернеті?

Джерело: Freepik

Як саме на маленьких дітей може вплинути перегляд порнографічного контенту? 

По-перше, рейтинги фільмів придумали не просто так. Людський мозок у всіх розвивається певними етапами. І частина, яка відповідає за критичне мислення, а це є лобна кора, розвивається приблизно до 24-25 років. Це означає, що тільки в тому віці люди можуть повністю розуміти причину і наслідок. Маленькі діти не можуть цього розуміти. Щобільше, маленькі діти не мають ще сформованого відчуття сорому до восьми років. Маленькі діти тільки в 12 років починають розуміти трохи, що таке критичне мислення і ставити якісь речі під сумнів. Тобто до 13 років не всі діти розуміють сарказм, іронію, фальшиві стосунки, підстави тощо. 

Для дітей такий контент, як мінімум, буде стресовим і може викликати депресію, тому що вони не знали, що таке в принципі може відбуватися. Вони ще не знають, що таке секс, а вже бачили порнографію. 

А як такий контент може вплинути на старших дітей, підлітків?

Об’єктивація жінок, нормалізація насильства в стосунках, екстра вимоги до свого тіла, тому що в порно всі красиві, думки про те, що саме так, як є в порнографії,  відбувається в житті. І це, напевно, найбільший ризик, тому що це призводить до низької самооцінки, в результаті до депресії тощо.

Як захистити дітей від впливу дорослого контенту в інтернеті?

Джерело: Freepik

Чому діти дивляться порнографічний контент? 

Тому що вони можуть це робити, це дешево. Тому що їхні батьки не спілкуються з ними. Не те що про секс, взагалі з дітьми не говорять. Я думаю, що батькам треба бути відвертішими в розмовах з дітьми, не ставити їм догм, тому що це не можна робити, тому що я так не робила, тому що мій дід так не робив. Діти не люблять догм, їм подобається все ставити під сумнів, дискутувати та робити вибір. Чим більше ми будемо їх заохочувати до критичного мислення, тим, власне, кращі будемо мати результати.

Як можна зрозуміти, що дитина регулярно дивиться такий контент?

У дитини може раптово змінюватися настрій: стає агресивною або навпаки депресивною. У дитини може не бути друзів, вона може дуже довго проводити час в гаджетах. Тоді ми можемо почати говорити з дитиною про те, що ж вона там робить. Але я думаю, що тут важливо не перегинати. 

дитина, інтернет, компьютер Як захистити дітей від впливу дорослого контенту в інтернеті?

Джерело: Freepik

Головні поради для батьків:

  • Змініть технічні налаштування на пристроях. Ви можете вибрати обмеження за віком чи певним видом контенту. 
  • Завантажте додаткові програми батьківського контролю, що дозволяють обмежити доступ до певних матеріалів в інтернеті. Їх дуже багато, обирайте ту, яка сподобалась. Для перевірки спочатку встановіть такий додаток на пристрій родича та свій — і спробуйте зробити небезпечні дії: наприклад, пошукайте у Google слово «секс». Переконайтеся, що програма зручна й ефективна.
  • Використовуйте спеціальні дитячі версії: YouTube Kids або Google Kids. Та все одно не залишайте маленьких дітей наодинці з доступом до інтернету.
  • З більш дорослими дітьми практикуйте вміння критичного мислення, говоріть про те, що порнографія — це лише фільми й в житті все не так, ще раз переконайтесь у тому, що ваш підліток добре розуміє, що таке особисті кордони, згода та особиста безпека. 
  • Щоб дізнатися більше про налаштування безпеки в соціальних мережах та безпеку для дітей в інтернеті — відвідайте портал для батьків.

Спецпроєкт створено за мотивами подкасту “Хороших батьків не блокують” від громадської організації #stop_sexтинг. Епізод 4 “Моя дитина дивиться відео для дорослих”, експерт Христина Шабат, керівниця Центру гідності дитини Українського католицького університету можна послухати тут: https://li.sten.to/jw5watpm 

Як захистити дітей від впливу дорослого контенту в інтернеті?


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты