Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274503"]
Воспитание

Як перестати постійно турбуватися про дитину і заспокоїтися

0
Страх мами за дитину є природнім, але іноді він стає нестерпним. Як не дивно, таке властиво багатьом, і це деяким чином пов’язан�

Страх мами за дитину є природнім, але іноді він стає нестерпним.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Як не дивно, таке властиво багатьом, і це деяким чином пов’язано зі страхом невизначеного майбутнього.

Нерідко виникає страх за своїх дітей, що переходить у недовірливість і катастрофічні очікування. У цій статті ви дізнаєтесь як боротися з подібними страхами.

Як навчитися не тривожитись за дитину?

Після народження дитини, багато жінок помічають зміни в своєму житті. З’являються приємні моменти під час проводження часу з дитиною, але разом з цим приходять турботи, велика відповідальність, а як наслідок страхи.


Страх за дитину є своєрідним інстинктом. Тим не менш, багато жінок скаржаться на те, що ці страхи стають нестерпними, уява постійно малює лякаючі картини. Як не дивно, це властиво багатьом, навіть, на перший погляд, найспокійнішим і врівноваженим.

Подібний страх пов’язаний з нашим майбутнім, яке лякає нас невизначеністю і невпевненістю в позитивному кінці. Одного негативного досвіду достатньо, щоб молода мама піддалася постійному очікуванню чогось поганого. Проста порада «думати про добре» не працює і тривожні думки так і не лишають свідомість.

Насправді ця порада є доволі ефективною. Дійсно треба думати про хороше, коли негативні думки беруть над вами контроль. Пропонуємо вам шість послідовних кроків для подавлення страшних думок.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Крок 1. Створення узагальненої лінії майбутнього

Візьміть просту подію, яка повторюється. Наприклад, чистка зубів.

Покладіть на підлозі маркер  – це точка вашого теперішнього. Де ви розмістите на підлозі маркери, що відповідають чищенню зубів через тиждень, два тижні, місяць, два місяці, півроку? Подумки з’єднайте всі ці точки єдиною лінією. Це і є узагальнена лінія майбутнього.

Крок 2. Картинка негативного наслідку

Уявіть образ страшної для вас події у вигляді картинки. Візьміть подумки перед собою цю неприємну картинку в руки і відпустіть над узагальненою лінією майбутнього. Позначте маркером точку, куди вона приземлиться.

Потім оцініть рівень своєї тривожності по шкалі від 1 до 10.

Крок 3. Картинка позитивного результату

Тепер створіть образ позитивного ходу подій з щасливим фіналом. Уявіть себе з дитиною, де ви впевнені в тому, що все чудово, і так далі і буде. Аналогічно попередньому пункту, візьміть позитивну картинку до рук і відпустіть її над узагальненою лінією майбутнього. Покладіть маркер там, куди позитивне зображення приземлиться.

Крок 4. Асоціація з позитивною картиною

Вийдіть з точки теперішнього та пройдіть збоку узагальненої лінії майбутнього до місця, де приземлилася позитивна картинка. На цьому етапі пориньте у приємне та спокійне майбутнє. Побачте все, що відбувається, відчуйте всі почуття. Зверніть увагу на те, що ви робите, як і з ким розмовляєте, де знаходиться ваша дитина. Відчуйте спокій та власну впевненість у тому, що все гаразд. Насолоджуйтеся всім побаченим якийсь час.

Крок 5. Усунення катастрофічних очікувань

Продовжуючи залишатися на маркері позитивної картинки, подивіться звідти на образ негативу. З перспективи бажаного майбутнього стає зрозуміло, що негативні очікування не мають жодної влади над вами. Побачте, як образ негативного малюнку починає тріскатися і руйнуватися. Незабаром він стане прозорим і розчиниться зовсім або перетвориться на купу пилу. Заберіть усе, що залишиться. Потім варто позбутися маркера, де знаходилася негативна картинка.

Крок 6. Перевірка

Поверніться до точки теперішнього і знову оцініть рівень тривожності. У разі, якщо почуття страху не зникли, повторіть всі кроки наново, уявивши більш ствердну картинку позитивної події.

Завдяки цим крокам, ми вчимося «думати про хороше» таким чином, щоб справді налаштуватися на нього та включити позитивні очікування для нашого майбутнього.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты