Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="274164"]
Воспитание

На прикладі мами: 10 корисних шаблонних фраз для дітей

Old date:
Current date: 2023.02.08
New date: 2022.05.18
0
Психологи нагадують, що приклад батьків - найкраще виховання. Важливо пам’ятати, що дітям властиво все копіювати, тому варто ро

Психологи нагадують, що приклад батьків — найкраще виховання.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Важливо пам’ятати, що дітям властиво все копіювати, тому варто розмовляти з дитиною так, як вам хотілося б, щоб вона розмовляла в подальшому.

В цьому матеріалі нагадуємо, що ваш приклад – найкраще виховання, а також називаємо 10 корисних шаблонних фраз для дітей.

Дякую, не хочу

Якщо дитина замість того, щоб кричати «Приберіть цю гидоту!», згадає цей шаблон, то це допоможе батькам простіше сприймати відмову. Крім того, це збереже спокій ситуації і дасть змогу врівноважено поговорити.


Мені не подобається!

Дуже важливо навчити дитину говорити ці слова голосно, чітко, упевнено. Такий шаблон допоможе дитині не дати себе образити. І поки ви міркуєте над питанням чи вчити малюка давати відсіч, візьміть до уваги цю фразу, можливо, вона виявиться більш дієвою зброєю.

Як тебе звати? Давай дружити

Начебто прості слова, а без них багато дітей так і грають на самоті.

Можна з вами?

Ця фраза допоможе навчити дитину проситися до гри. Іноді інші діти так захоплені грою, що можуть і не помітити стороннього глядача. Але варто заздалегідь підготувати малюка до можливої відмови.

Я сумую (злюся, ображаюся), тому що…

Малята зазвичай не розуміють своїх емоцій, тому дуже корисно промовляти їм «Ти злишся, бо…». Але ще корисніше самим називати свої емоції та показати таким чином приклад дитині.

виховання дитини

Джерело: Unsplash

Я подумаю

Ця фраза є корисною не тільки для дітей, а і для дорослих. Згадайте, скільки разів ви погоджувалися на щось, а потім шкодували. У спілкуванні з дитиною цей шаблон дасть ще одну перевагу: після роздумів малюк навряд чи почне скандал. Найімовірніше він погодиться з вашою пропозицією або буде не проти обговорити альтернативи.

Будь ласка» і «дякую

Ввічливі слова у дошкільному віці – це також шаблони. Поступово зі звички бути чемним виростає справжня ввічливість.

Підкажіть, будь ласка…

Ця фраза допоможе дитині просити чужих дорослих по допомогу. Інші люди будуть краще реагувати на таке звернення.

Чим тобі допомогти?

Знову дитина через зовнішній ритуал, звичку, набуває важливих внутрішніх установок, які потім буде самостійно проектувати на оточуючих.

Я спробую

Такий шаблон найкраще підходить дитині, яка зловживає фразами «не хочу» і «не вмію». Це лише допоміжні слова, нехай вона сама приймає рішення, коли діяти. Але тут батькам важливо бути чесними – якщо дитина погодилася спробувати ложку нової страви, не потрібно наполягати, щоб вона потім з’їла всю тарілку.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты