Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="276355"]
Воспитание

Гріхи батьківства: 13 помилок виховання, які заважають все життя

0
Напевно, ви не раз ставили собі запитання, чи хороші ви батьки? Попри те, що кожен з нас намагається робити все якнайкраще для св�

Напевно, ви не раз ставили собі запитання, чи хороші ви батьки?

помилки виховання, помилки батьків у вихованні

Джерело: instagram @anastasiya_sobolphoto

Попри те, що кожен з нас намагається робити все якнайкраще для своїх дітей, ніхто не застрахований від помилок. Саме тому слід звернути особливу увагу на деякі проблемні питання, що потребують правильних відповідей. Пропонуємо вам дізнатися, як уникнути ключових помилок виховання.

НЕЗДАТНІСТЬ ВИСЛОВИТИ СТРАХ

У наші дні, коли у світі відбувається безліч негативних подій, пов’язаних з війною, тероризмом або злочинами, дуже важливо дати дитині можливість вільно висловлювати свій страх. Розмовляйте з малюком на будь-які теми, які його турбують і знаходите розумні та м’які відповіді на його, навіть найкаверзніші, питання.

НЕГАТИВНЕ СТАВЛЕННЯ ДО СВОГО ТІЛА

Згідно з новими дослідженнями, мами, які надмірно стурбовані своєю зайвою вагою, передають ту саму невпевненість своїм дітям. Головне — зосереджуватись не на вазі, а на правильному харчуванні, тренуваннях та пропаганді здорового способу життя. Це дозволить з самих пелюшок привчити дитину до цих звичок і позбавить її багатьох проблем у дорослому житті.


НЕДОСТАТНЯ ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ

Ми часто просто не вміємо керувати своїми грошима. Діти потребують від своїх батьків, щоб ті навчили їх цим життєво важливим навичкам, адже від цього залежить їхнє майбутнє. Якщо батьки не розмовляють зі своїми дітьми про сімейні фінанси, фінансові можливості або борги, діти роблять власні висновки, а вони не завжди вірні.

помилки виховання, помилки батьків у вихованні

Джерело: instagram @poolsova

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Встановіть чіткі правила поведінки, визначте межі, щоб дитина могла розуміти, що можна, а що не можна. Якщо малюк знає правила поведінки та порушує їх, тоді йому буде зрозуміло, за що його карають. Так дитина вчиться відповідати за свої вчинки. Важливо: будьте послідовні, адже покарання має бути за провину, а не тому, що у вас поганий настрій.

ЖОДНИХ СЛІЗ

Бачити, як плаче ваша дитина, дуже боляче. Але завдання батьків — допомогти дитині впоратися зі своїми емоціями. Тому ніколи не кажіть дитині: «Не сумуй, не гнівайся, не ревнуй, не будь егоїстом», нехай малюк проживе цю ситуацію і зрозуміє, що в житті є місце різним емоціям.

СТРАХ ЗАЗНАТИ НЕВДАЧІ

Через те, що батьки постійно беруть на себе відповідальність, діти бояться пробувати нове і робити помилки. Вкрай важливо, щоб дозволяти своїм дітям творити, пробувати та робити помилки, адже тільки тоді можливий розвиток.

помилки виховання, помилки батьків у вихованні

Джерело: Shutterstock

АГРЕСІЯ

Іноді ми втрачаємо терпіння та кричимо на дітей. Проблема виникає, коли це відбувається регулярно. Якщо на дитину часто кричать, замість довіри до батьків вона починає відчувати лише страх.

ПРОБЛЕМИ ІЗ ХАРЧУВАННЯМ

«Існує багато досліджень, які показують, що змушувати дитину їсти — шлях до переїдання та ожиріння», — каже психіатр Керол Ліберман. Якщо малюк не голодний — не змушуйте його, особливо якщо він не просить десерт замість вечері.

СПІВЗАЛЕЖНІ ПРОЦЕСИ

«Дозвольте дітям пробувати, припускатися помилок, стикатися з проблемами і відчувати різні емоції», — говорить Майра Мендес, сімейний психотерапевт. Надаючи дітям простір та право вибору, ви розвиваєте довірчі стосунки, робите дітей впевненими та незалежними.

СТРАХ РОЗЧАРУВАНЬ

Якщо ми захищаємо дитину від розчарувань, це не лише позбавляє її можливості розвивати навички подолання перешкод, а й створює серйозні проблеми у майбутньому. Невміння долати життєві труднощі сприяє розвитку депресії, почуття тривоги та гніву.

помилки виховання, помилки батьків у вихованні

Джерело: Shutterstock

НИЗЬКА САМООЦІНКА

Якщо ви настільки зайняті, що не бачите успіхів і досягнень своєї дитини, вона може відчувати себе забутою та непотрібною. Саме це згодом призведе до низької самооцінки.

НЕЩАСЛИВА ІДЕАЛЬНА МАМА

Результати дослідження, опублікованого в науковому журналі «Дослідження дітей та сім’ї», підтверджують, що мами, які прагнуть бути надто ідеальними, глибоко нещасні.

ТОТАЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ

У тому ж дослідженні повідомляється, що студенти, яких надмірно контролюють батьки, більше за інших схильні до депресії і менше задоволені життям.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты