Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="260673"]
Здоровье семьи

5 симптомів нестачі вітамінів групи В

0
Дефіцит важливих вітамінів, що допомагають організму виробляти енергію гостро відчувається симптомами, на які ми рідко звертаємо

Дефіцит важливих вітамінів, що допомагають організму виробляти енергію гостро відчувається симптомами, на які ми рідко звертаємо увагу. Розповідаємо, які ознаки говорять про брак необхідних нашому організму речовин.

Дефицит витаминов группы B

Джерело: freepik

Вітаміни групи B сприяють перетворенню калорій в енергію. Одним з найважливіших серед них є В12, який впливає на виробництво ДНК, здоров’я клітин нервової й кровоносної системи.

В більшості випадків ми отримуємо добову дозу (2,4 мкг) разом з їжею. При неправильному раціоні людина може зіткнутися з дефіцитом речовин. Розповідаємо, які симптоми попереджають про брак вітамінів групи В.

Втома

Почуття втоми навіть при мінімальних діях може бути викликано дефіцитом вітаміну В12. Через це у людини нерідко розвивається мегалобластна анемія, при якій організм виробляє незрілі еритроцити й тим самим важливі органи недоотримують кисень.


Оніміння в руках і ногах

Вітамін В12 впливає на вироблення мієліну, захисного покриття для нервів. При його нестачі нерви стають беззахисними, через що можна відчути легке поколювання або навіть оніміння в руках і ногах.

Депресія

Вчені пов’язують розвиток депресії з дефіцитом вітаміну В12, оскільки він бере участь у виробництві серотоніну. Також В12 потрібен для зв’язку між нейронами, порушення якого теж приводь до психологічного захворювання. Якщо останнім часом ви помічаєте у себе апатію, відсутність радості, енергії, рекомендується перевірити рівень вітаміну В12.

Как проверить здоровье

Джерело: freepik

Блідість

Блідість або жовтуватий відтінок шкіри — теж говорить про брак вітаміну В12. Клітини не отримують достатньо кисню, тому відбувається зміна кольору обличчя. Крім того, цей симптом свідчить про такі більш серйозні недуги, як гепатит або рак печінки. Тому обов’язково звертайтеся до лікаря.

Проблеми з пам’яттю

Метаболічні процеси в мозку теж не обходяться без вітамінів групи В. Саме тому їх дефіцит здатний спровокувати серйозні проблеми з пам’яттю і розвиток деменції. Якщо ви помітили у себе труднощі із запам’ятовуванням або обробкою інформації, варто проконсультуватися зі спеціалістом.

Зверніть увагу, що люди старше 50 років в зоні ризику дефіциту вітаміну В12. Це пов’язано з тим, що для засвоєння речовини необхідна шлункова кислота, а вона з роками виробляється менше. Тому після 50-ти років рекомендується робити розгорнутий аналіз крові й перевіряти рівень всіх вітамінів і мікроелементів.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты