Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="264285"]
Материалы на украинском языке

Секрети щасливої ​​вагітності: вчимося керувати емоціями

Old date: 2017-11-22
Current date: 2022.10.04
New date: 2021.04.13
0
Вагітність — чарівний період. Але, на жаль, постійно перебувати в радісному й спокійному стані вдається не всім майбутнім мамам...

Вагітність — чарівний період. Але, на жаль, постійно перебувати в радісному й спокійному стані вдається не всім майбутнім мамам…

гормональна перебудова під час вагітності

Джерело: Getty Image

Звичайно, дратівливість виявляють не всі вагітні. І все ж ситуація досить поширена, вона турбує і саму майбутню маму, яка відчуває, що не може впоратися із собою, і всіх, на кого її агресія спрямована. У чому причина?

Чому мила і ласкава дівчина раптом стає некерованою і злісною, дратівливою та образливою мегерою? Насправді у цього явища є наукове пояснення, і навіть не одне, а відразу декілька.

 Гормони або гени?

Однією з причин яскраво вираженого роздратування в період вагітності фахівці вважають нашу генетичну пам’ять, тобто передачу життєво важливої ​​інформації з покоління в покоління. Наші далекі предки змушені були постійно захищатися від ворожого і небезпечного світу, постійно боротися за своє життя, для чого були необхідні швидка реакція і хороша фізична форма.


Через те, що сили й швидкість реакції майбутньої мами зменшуються, нашим вагітним прапрабабусям доводилося компенсувати їх нестачу агресією і спалахами люті. Тільки так вони могли захищати себе і дитину.

Сучасний світ не такий небезпечний, і все ж генетична пам’ять нехай зрідка, але впливає на нашу поведінку і настрій. І ось, майбутня мама навіть на несерйозний конфлікт реагує спалахом люті.

гормональна перебудова під час вагітності

Джерело: Shutterstock

Є й інша причина. Жінка відчуває зв’язок зі своєю дитиною з першого триместру вагітності. Уже в цей період вона відчуває себе мамою. А ось чоловік зазвичай усвідомлює себе батьком набагато пізніше. Виникає непорозуміння… Жінці хочеться, практично на несвідомому рівні, щоб майбутній батько розділив з нею всі труднощі вагітності, адже це їхня спільна дитина. А виражається таке бажання часто в підвищеній дратівливості.

Ще одна причина — гормональна перебудова (не всім вона дається легко). Та й генетику скидати з рахунків не варто — розпитайте маму, що вона відчувала під час вагітності.

гормональна перебудова під час вагітності

Джерело: Shutterstock

 Гнів душить!

Що робити, якщо «гнів душить»? Спочатку усвідомити, що напади агресії — один із проявів перебудови організму. Це неприємно, але нормально. Ну… щось на зразок токсикозу — фізіологічної реакції, властивої багатьом майбутнім мамам, пов’язаної з гормональними коливаннями.

Якщо роздратування — природна реакція, значить, чоловікові та іншим близьким доведеться або змиритися, або збирати відповідні образи? А ось і ні. З нападами злоби можна боротися.

Постійно піклуйтеся про свій психологічний стан — це найпростіший і дієвий спосіб. Вчіться відпочивати та забувати про проблеми, які не стосуються безпосередньо вагітності й здоров’я.

 гормональна перебудова під час вагітності

Джерело: Shutterstock

 Радуйте себе!

Наприклад, спілкуванням з приємними людьми, цікавими заняттями з підготовки до пологів. Підійдуть будь-які захоплення, які не шкодять малюкові. Смішні історії, фільми, ролики в Інтернеті теж відмінно знижують психологічне напруження.

Помиріться! Спробуйте у свій спокійний період попросити вибачення у тих, кого ви ненароком образили. Вам обов’язково стане легше. Ну, і їм теж. Попередьте близьких, що вам іноді важко тримати свої емоції під контролем. Вони вас зрозуміють і підтримають.

Влаштовуйте сеанси релаксації. Їх проводять в зручній позі, під спокійну музику, часто з запаленими свічками. Можна просто дивитися на хиткі язички полум’я. Зазвичай достатньо одного сеансу релаксації щовечора, щоб стати спокійніше.

гормональна перебудова під час вагітності

Джерело: Shutterstock

Те, що лікар прописав

Радьтеся з лікарем, який веде вашу вагітність. Можна попросити його порекомендувати заспокійливий чай або вітамінний комплекс. За останніми даними, цілющий вплив на емоційний фон надають омега-3 жири (вони впливають на синтез серотоніну, який відповідає за настрій, знижують рівень тривоги, стресу та агресії, протистоять депресії).

Якщо рибу ви їсте нерегулярно, можливо, лікар порекомендує вам приймати риб’ячий жир або комплекс з Омега-3.

Найкращий варіант — ПреМама дуо — добавка для вагітних, яка містить вітаміни, мінерали та жирні кислоти Омега-3 (ДГК і ЕПК). Вона спеціально розроблена, щоб допомогти жіночому організму підготуватися до вагітності, а також задовольнити зростаючі потреби харчування під час вагітності та годування грудьми.

Таблетки Премама дуо містять 11 вітамінів і 10 мінералів: фолієву кислоту, вітамін D, залізо, кальцій, вітамін B12, вітамін C, йод, цинк і селен.

Склад ПреМама дуо ретельно підібраний відповідно до останніх рекомендацій ЄС та МОЗ України щодо харчування у період вагітності та грудного вигодовування.

гормональна перебудова під час вагітності

 • Не слід використовувати в якості заміни повноцінного раціону харчування.
 • Перед початком вживання рекомендована консультація лікаря.

Пошук в аптеках

Тест: Чи вмієте ви керувати емоціями?

1. Ваша вагітність проходить не так спокійно, як мріялося?

 А — Так Б — Ні

2. Вас мучить безсоння?

Б — Ні А — Так

3. У вас часом виникає відчуття, що все валиться з рук?

А — Так Б — Ні

4. Вам здається, що ніхто вас не розуміє?

Б — Ні А — Так

5. Оточення часто розмовляє з вами так, що ви не можете стримати негативні емоції?

А — Так Б — Ні

6. Складнощі в спілкуванні стали з’являтися саме під час вагітності?

Б — Ні А — Так

7. У вас часто бувають істерики?

Б — Ні А — Так

8. Ви часто виявляєте впертість?

А — Так Б — Ні

9. Вас часто мучить відчуття безпорадності час від часу перед проблемами та неприємностями, що виникають?

А — Так Б — Ні

10. Ви з великим нетерпінням чекаєте закінчення вагітності?

А — Так Б — Ні

Більшість відповідей А: вам не завжди вдається впоратися з емоціями. Значить, є до чого прагнути. Стати більш спокійною і впевненою в собі допоможуть фітнес, дихальна гімнастика, прогулянки та консультація перинатального психолога.

Більшість відповідей Б: у вашій родині все не так уже й погано. Емоційний фон не порушений, причин для занепокоєння немає. Тільки не забувайте радіти вагітності! Пам’ятайте, ваші емоції передаються крихітці в животику.

гормональна перебудова під час вагітності

Джерело: GettyImages

Тренінг управління емоціями

Ця техніка описується багатьма психологами. Треба встати біля великого дзеркала так, щоб перед ним залишився вільний простір, і робити кроки, стаючи то ближче до дзеркала, то далі від нього.

 1. Подумки посміхніться і трохи розмірено подихайте. А тепер зробіть крок до дзеркала і дозвольте собі виплеснути негативні емоції: агресію, роздратування, образу, гнів. Допомагайте собі при цьому мімікою, жестами та голосом. Можна голосно кричати, погрожувати й корчити гримаси.
 2. Тепер зробіть крок назад. Посміхніться, розслабтеся, розмірено подихайте. Виділяйте на кожен крок 7-10 секунд.
 3. Крок до дзеркала — і знову висловлюємо негативні емоції.
 4. Крок від дзеркала — посмішка і розмірене дихання.

Спочатку емоції будуть в основному штучними, потім перетворяться просто в самі що ні на є природні, але і в контрольовані. Вправу повторюйте 3 рази в тиждень, результат буде помітний вже через пару тижнів. І він буде вражаючим.

23 тиждень вагітності, обираємо роддом, аналізи, харчування, догляд мами

Джерело: GettyImages

 Приклади формулювань для аутогенного тренування (самонавіювання)

 • Мої руки та ноги приємно теплі.
 • Мої руки та ноги приємно важкі.
 • По всьому тілу розливається тепло.
 • Я повністю розслаблена.
 • Я відчуваю себе прекрасно.
 • Я можу керувати собою.
 • Я нормально реагую на зауваження.
 • У мене немає бажання ні з ким сваритися.
 • Люді розуміють мене і добрі до мне.
 • Я впевнена у собі.
 • У мене все вийде.
 • Я спокійно, без напруги вирішую всі конфліктні ситуації.
 • У мене легко і спокійно на душі.
 • Я нічого не боюся.
 • Вагітність протікає прекрасно.
 • Я щаслива і готова до пологів.


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты