Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="261979"]
Материалы на украинском языке

5 продуктів, через які утворюються камені в нирках

Old date:
Current date: 2022.05.28
New date: 2021.02.05
0
Людям зі схильністю до сечокам'яної хвороби варто знати, які харчові продукти провокують утворення каменів у нирках. Намагайтеся у

Людям зі схильністю до сечокам’яної хвороби варто знати, які харчові продукти провокують утворення каменів у нирках. Намагайтеся уникати їх вживання.

Почему образуются камни в почках

Джерело: freepik

Сечокам’яна хвороба — це захворювання сечовидільної системи, при якому утворюються камені в нирках або сечовому міхурі. Багато людей навіть не підозрюють про наявність недуги, оскільки камені формуються тривалий час і на початковому етапі ніяк не проявляються. Перші симптоми з’являються, коли камінь починає виходити через сечовидільну системи або стає великим. Серед таких:
  • ниркові кольки, які неможливо терпіти;
  • нудота і блювота на фоні болі;
  • болі під час сечовипускання;
  • кров у сечі;
  • порушення сечовипускання;
  • втома, озноб;
  • підвищення температури.

Щоб не спровокувати розвиток хвороби, лікарі рекомендують ретельно стежити за харчуванням. Є ряд продуктів, які краще виключити або обмежити у своєму раціоні. Зберігайте список.

Кофеїн

Любов до кави може згубно позначитися на здоров’ї нирок, оскільки зловживання кофеїном призводить до надлишку кальцію в сечі. Виходить він саме через нирки, тому в них починається скупчення дрібних частинок кальцинатів, які надалі утворюють нерозчинні камені.


Пам’ятайте, що кофеїн також міститься в чаї й багатьох газованих напоях. Він дуже шкідливий для нирок, тому лікарі рекомендують геть відмовитися від його споживання.

Мочекаменная болезнь

Джерело: freepik

Сіль

Сіль — одна з основних причин утворення каменів у нирках. Вона затримує рідину в організмі, тим самим провокуючи розвиток сечокам’яної хвороби. Фахівці закликають обмежити себе не тільки в споживанні самої солі, але і продуктів з її змістом. Серед таких: соуси, напівфабрикати, соєві продукти, консерви та сир.


Штучні підсолоджувачі

Особливо обережно медики закликають ставитися до газованих напоїв, соків, десертів з супермаркету, а також до «низькокалорійних» продуктів. Річ у тому, що всі вони часто містять підвищений рівень цукру, що шкідливо для здоров’я організму в цілому і теж провокує утворення каменів в нирках.

Червоне м’ясо

Людям зі схильністю до сечокам’яної хвороби краще обмежити споживання продуктів тваринного походження до 1-2 разів на тиждень. Жири й білки такої їжі багаті пуринами та сечовою кислотою, що при зловживанні може призвести до порушення роботи нирок. Також дані речовини є в багатьох бобових і рибних консервах.


Оксалати

Какао-боби, петрушка, шпинат, щавель, арахіс і селера — всі вони є джерелами оксалатів. При надмірному споживанні речовини цих продуктів здатні порушити процес виведення солей з організму, а це загрожує появою каменів у нирках і сечовому міхурі.


Какие продукты влияют на образование камней в почках

Джерело: freepik

 Харчуйтеся правильно і регулярно перевіряйте своє здоров’я!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x