Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="261563"]
Материалы на украинском языке

10 Найкращих українських казок

Old date:
Current date: 2022.08.17
New date: 2021.03.17
0
Ні для кого не секрет, ліпший спосіб зайняти дитину – почитати їй казку. Ми розробили для вас підбірку найкращих народних казок та

Ні для кого не секрет, ліпший спосіб зайняти дитину – почитати їй казку. Ми розробили для вас підбірку найкращих народних казок та запрошуємо з нею ознайомитися.

українські народні казки
До речі, перейшовши за посиланням ви маєте можливість прослухати нашу підбірку в чудовій озвучці професіоналів свого діла. Приємного прослуховування!

Найбільша бібліотека аудіоказок українською мовою ТУТ⇒


Кирило-Кожум’яка

Сюжет казки розповідає про однойменного народного героя, який спас своє місто від сильного підступного змія, визволив княжу красуню та одружився з нею. Завдяки цій казці Ваша дитина зможе зрозуміти, що кожна особистість має бути готовою до боротьби за справедливість, щастя та добробут рідної землі.

Казка сподобається дітям віком від 3 до 8 років.


Кирило-Кожум'яка

Художник: Ірина Орлова

Івасик-Телесик

Івасик-Телесик — сміливий, розумний хлопчик, якого підла змія-Олена хотіла запекти у печі. Але головний герой виявився кмітливішим, розігравши з себе дурня та вкинувши зміюку в піч. Втекти з хати йому допомогло маленьке гусеня. Добрий Телесик віддячив йому нагодувавши, напоївши та дав відпочити. Ця казка навчить Вашого малюка бути добрим, сміливим та вдячним. А також вірити, що добро завжди переможе зло.

Казка розрахована на молодший шкільний вік (від 6 до 8 років).

Івасик-Телесик

Художник: Тетяна Кучмій

Летючий корабель

Цар організовує бенкет, за яким хоче одружити дочку, але висуває умову: наречений має прибути на летючому кораблі. Двоє розумних братів вирішили попитати своє щастя, дурний також проситься, але з нього лише сміються. Тоді він бере торбу з черствим хлібом та пляшку води і йде світ за очі. З цього і розпочинається найцікавіше. Казка вчить дитину, що немає безвихідних ситуацій, а справжні друзі завжди прийдуть на допомогу.


Оповідь розрахована на середній шкільний вік (від 7 до 12 років).

Летючий корабель

Художник: Тетяна Кучмій

Коза-дереза

Казка розпочинається з покупки кози дідом. Надалі він кожного дня посилає пасти козу одного зі своїх близьких (доньки та баба), але щоразу після пасовиська коза жалілася ніби то вона не їла, не пила. Розв’язка цієї історії неймовірна. Впевнені, що ваша дитина має це почути. Казка має велике виховне значення, а саме засуджує брехливість, хижість, насильство. Також вчить захищати скривджених та допомогти слабшим.

Казка сподобається дітям дошкільного та молодшого шкільного віку (від 3 до 6 років).


Коза-дереза

Художник: Тетяна Кучмій

Найбільша бібліотека аудіоказок українською мовою ТУТ⇒

Лисичка і Журавель

Ця казка дуже проста і повчальна. В ній розповідається про те як Лисиця запросила Журавля до себе на гостину, але пригостила кашлю на блюдці. Зрозуміло, що Журавель не в змозі це їсти. Він вирішив помститися, запросивши до себе та пригостивши холодником у глечику. Тепер Лисиця пішла ні з чим. Мораль казки полягає у прислів’ї: «Не роби іншим того, чого собі не бажаєш».

Казка підійде для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку (від 3-до 8 років).


Лисичка і Журавель

Художник: Тетяна Кучмій

Котигорошко

Котигорошко – один із прообразів українського переможця над злом. Казка розповідає чудову історію, як Котигорошко народився з горошини та пішов у небезпечну подорож аби визволити братів та сестру від поневолення хижого Змія. На його шляху трапляється багато пригод, які з задоволенням послухають діти. Казка вчить попри всі незгоди пробачати своїм кривдникам, бути добрими та чуйними.

Сподобається дітям віком від 7 до 12 років.

Котигорошко

Художник: Тетяна Кучмій

Кривенька качечка

У казці «Кривенька качечка» розповідається про чарівне перетворення птаха зі зламаним крилом на вродливу дівчину. Але через хитрість та підступність діда і баби дівчина покинула їх та завдяки допомозі своїх друзів обернулася назавжди качечкою. Казка навчить Вашу дитину бути добрими, працьовитими та приязними.

Оповідь розрахована для дітей від 3 до 5 років.

Кривенька качечка

Художник: Тетяна Кучмій

Кіт, Цап та Баран

Казка розповідає як господарка дуже розлютилася через те, що Кіт з’їв її сметану, котру вона приготувала для гостей. Натомість хотіла зарізати Цапа та Барана, але Кіт попередив їх про це і вони втекли до лісу. Звідси й розпочинаються їхні пригоди. Казка вчить дитину допомагати один одному, не кидати друзів у важкій ситуації та бути чесними та кмітливими в будь-якій ситуації. Мораль казки: «Там де сила не зможе, розум допоможе».

Сподобається дітям дошкільного віку (від 3 до 7 років).

Кіт, Цап та Баран

Джерело: youtube.com

Ріпка

Це одна із найпоширеніших народних українських казок. Сюжет розповідає про те, як дід послабив ріпу, а коли настав час збирати врожай він помітив, що самостійно не впорається та й покликав на допомогу свою дружню сім’ю. Лише завдяки дружності, згуртованості та наполегливості вони змогли здолати ріпку. Казка вчить бути працьовитими, чуйними, ну і, звичайно, не забувати про важливість дружби у колективі.

Казка буде повчальною для усіх дітей навіть наймолодших.

Ріпка

Художник: Тетяна Кучмій

Пан Коцький

Господар відвів свого старого кота у ліс, бо той вже не в змозі ловити мишей. У лісі зустрічає лисицю та одружується з нею. Лісові звірі хочуть побачити хто такий цей пан Коцький. Лисиця погоджується привести кота на обід за умови, що звірі підготують велику кількість різноманітних страв та заховаються. Коли прийшов пан Коцький і почав нявчати звірам здалося, що він нібито каже: «Мало, мало». Лісові звірі втекли перелякані майже до смерті. Мораль казки – ніколи не треба здаватися, інколи коли здається, що все погано, є початком нового кращого життя.

Підійде для дітей середнього шкільного віку (від 8 до 12 років).

Пан Коцький

Художник: Тетяна Кучмій

Найбільша бібліотека аудіоказок українською мовою ТУТ⇒


аудіоказки слухати


Текст: Чумаченко Юлія


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x