Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="282867"]
Воспитание

U.КРАЇНА КАЗОК: проєкт, де оживають забуті казки

0
В Україні презентували нову онлайн-платформу, присвячену казкам з різних регіонів нашої країни. 13 квітня відбувся запуск масштабн�

В Україні презентували нову онлайн-платформу, присвячену казкам з різних регіонів нашої країни. 13 квітня відбувся запуск масштабного проєкту U.КРАЇНА КАЗОК – онлайн-ресурсу, що має за мету відродити та зберегти українську народну казку, зробити її доступною для широкої аудиторії, розповісти про особливості регіону, в якому вона народилась, а також допомогти батькам відродити традиції сімейного читання.

казки, українські народні казки, аудіоказки

Джерело: freepik

Раніше ми вас знайомили з чудовим додатком «Аудіоказки Українською», з яким дуже зручно прослуховувати улюблені казки українською мовою. Сьогодні розповідаємо про ще один унікальний казковий проєкт сучасних дітей.

Про проєкт

Для того, щоб кожен знайшов саме свою казку, виникла «U.КРАЇНА КАЗОК». Коли лихо прийшло у країну з високими горами і густими древніми лісами, спільнота оповідачів «The Hands» прагла, аби дітям не забракло казок. Тому вирішили оповідачі знайти порятунок у мудрості роду та відшукати народні українські казки і казки народів, що завше жили на наших землях. Шукали оповідачі ці казки з усіх наших земель, із різних часів. Знайшли і створили зручний формат для сучасних дітей, в якому зібрані та адаптовані казки для різного віку з різними запитами. І не зупинятимуться на цьому, а шукатимуть ще.

40 томів — 800 тисяч опівідок з усіх куточків України

Микола Зінчук, фото з сімейного архіву

За словами організаторів проєкту, казки, що будуть представлені на сайті, були зібрані в численних експедиціях по всіх куточках країни і їхня автентичність — одна з головних родзинок платформи U.КРАЇНА КАЗОК. Основну базу проєкту
склала збірка казок Миколи Зінчука, відомого українського фольклориста, який з 70-х років зібрав понад 8000 чарівних оповідок з усіх куточків України.


«У Франції був Шарль Перро, в Німеччині — брати Грімм, а ми, на щастя, маємо Зінчука та тисячі українських казок, які тепер можемо послухати та передати дітям», — зазначив керівник проєкту Роман Дмитрик, співзасновник громадської
організації The Hands.

Варто відзначити, що збірка Зінчука «Українські народні казки» складається із 40 томів і за своїм обсягом, культурною та науковою цінністю не має аналогів не тільки в українській, але й у світовій фольклористиці. Тому упорядникам проєкту
довелось чимало попрацювати, щоб відібрати найкращі зразки народної творчості, які найвдаліше репрезентують кожен регіон України. Втім, як стверджують вони, робота, що тривала більше року ще не є завершеною, адже прочитавши чи послухаши одну підбірку казок, діти неодмінно захочуть ще.

казки, українські народні казки, аудіоказки

Особливість проєкту U.КРАЇНА КАЗОК

Особливістю проєкту є те, що казки будуть представлені в трьох різних форматах — текстовому, аудіо- та анімаційному варіантах, а отже більшість з них можна бутипочитати, послухати або ж переглянути.

“Ми хотіли, щоб батьки і діти мали можливість підійти до української казки з різних сторін — переглянути як мультик у вільну хвилину, вмикнути аудіо версію перед сном або ж навіть поставити, як родинну виставу, перед тим прочитавши її усією сім’єю”, — розповів креативний директор проєкту Юрій Пристаєцький.

казки, українські народні казки, аудіоказки

Автори проєкту — Роман Дмитрик та Юрій Пристаєцький

Хто з українських акторів бере участь у проєкті?

До роботи над проєктом долучились знані українські актори театру і кіно Римма Зюбіна, Михайло Кукуюк, Віталіна Біблів, Роман Ясіновський, Дмитро Сова, Григорій Бакланов, Олександр Ярема, Антоніна Хижняк та багато інших. Як зазначають творці проєкту, платформа U.КРАЇНА КАЗОК планує розвиватися, постійно доповнюватися і розширюватися для того, щоб забезпечити як батьків, так і вчителів цінним ресурсом для вивчення культури, звичаїв і традицій нашого народу. А ще казка, як зазначають психологи проєкту, є надзичайно корисним інструментом арт-терапії, що допоможе у подоланні дитячої тривожності, стресу і страхів.

_______________________________________________________________________________________

Проєкт U.КРАЇНА КАЗОК створений командою The Hands і реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)». Ми щиро дякуємо за допомогу та значний внесок не
тільки в розвиток української культури та освіти, але й у збереження та популяризацію українських казок, що тепер у високій якості доступні для людей з усього світу.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты