Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="261239"]
Материалы на украинском языке

7 корисних переваг аудіоказок для дітей

Old date:
Current date: 2022.05.19
New date: 2021.02.24
0
Коли дитині читають вголос - це чудово впливає на її чутливий внутрішній світ. Сучасний соціум диктує свої правила і темп життя. На

Коли дитині читають вголос — це чудово впливає на її чутливий внутрішній світ. Сучасний соціум диктує свої правила і темп життя. На жаль, батьки не завжди можуть почитати вголос своїм чадам, та й діти вже трохи інші. В такому випадку аудіоказки є помічником для зайнятих мам і тат.

аудіоказки слухати

Джерело: Shutterstock

Деякі переваги казок в аудіо форматі

Аудіоказки — це відмінна альтернатива перегляду телевізора або грі в комп’ютерні ігри. Читання казок вголос дозволяє дітям через, здавалося б, наївні надумані ситуації, відчути межі добра і зла, негативні і позитивні риси характеру героя, вірні й невірні вчинки. Прослуховування казки перед сном налаштує психіку дитини на міркування і тихе заспокоєння, і як наслідок спокійний сон.
За допомогою мобільного додатку, казки легко звантажити та включати дитині перед сном, в дорозі або коли ви сидите в черзі в поліклініці. Так дитина буде зайнята і їй легше буде перенести вимушене сидіння на одному місці. Читати книгу в транспорті дуже незручно і навіть трохи шкідливо. А послухати записи за допомогою мобільного телефону комфортно і цікаво.

Найбільша бібліотека аудіоказок українською мовою ТУТ⇒


аудіоказки слухати

Користь для всіх

Аудіокниги дуже зручні не тільки для дітей, а й для батьків. Поки малюк слухає казку онлайн можна встигнути зробити необхідні справи, а дитина з користю проведе цей час.

А ось інші переваги

  • Аудіокниги допомагають концентрувати увагу і сприймати велику кількість інформації на слух, сприяють розвитку пам’яті. Після того, як дитина прослухає казку онлайн, їй дуже захочеться поділитися її змістом з батьками. Переказуючи почуте, малюк тренує пам’ять. Такі навички знадобляться дитині не тільки під час навчання, а й у дорослому житті.
  • Дитячі казки озвучуються професійними акторами, тому сприяють розвитку мовлення та збільшення словникового запасу. Наслідуючи грамотну мову, добре поставлену дикцію і акторську гру, дитина починає правильно говорити і проявляти артистичні здібності. Деякі аудіоказки містять уривки з класичних музичних творів, що розвиває в дитині музикальність, хороший смак і любов до музики.

Ось, що сказав Олексій Олексійович Косенко, педагог-психолог, фахівець КРО (корекційно-розвиваючого навчання): «Коли дитині читають виразно, то виникає одна дуже цікава річ: ці діти потім самі так само виразно можуть читати, тому що у них складається певний стереотип слухання, промовляння і відтворення. Вони легко читають вірші або якісь частини прози».


аудіоказки слухати

Джерело: Shutterstock

  • Дитячі аудіокниги бережуть очі дитини. З кожним роком навчальне навантаження в школі зростає, і дитині часто стає ніколи читати художню літературу для загального розвитку. Крім цього, в сучасному світі, діти багато часу проводять за комп’ютером і телевізором, що згубно позначається на здоров’ї очей. Завдяки аудіокнизі дитина знайомиться з класичною літературою, при цьому зберігає ясний і чіткий зір.
  • Завжди можна завантажити казки на ніч. Крім того, дитячі аудіо казки допомагають зайняти дитину в дорозі. Варто лише придбати навушники, щоб не заважати оточенню, для прослуховування книги.

Допоможуть в житті

Прослуховування казки допомагає розвинути фантазію і уяву. Тут дитина не знайде готових образів, як в книжці на зображенні або в мультфільмі. Всі дії і герої описуються умовно, тому дитині доведеться включати власну уяву. Малюк уявляє, як виглядає те місце, де все відбувається, зовнішність персонажів.

Крім уяви, у дитини формується абстрактне мислення. Після прослуховування аудіо необхідно попросити дитину намалювати те, що вона почула. Завдяки простим малюнкам батьки краще пізнають своїх дітей.

Для захоплення читанням аудіокниги можуть бути дуже корисні. Оскільки записи прослухати швидше, ніж прочитати справжню книгу, з їх допомогою дитина може познайомитися з великою кількістю історій.


аудіоказки слухати

Джерело: Shutterstock

Що потрібно враховувати: цікаві ідеї

Правда, не кожна дитина захоче слухати аудіо. Як залучити її до цього процесу? Ви можете самі спробувати записати казку. До речі, в цьому процесі можуть взяти участь всі члени сім’ї. Мама може бути оповідачем, тато – головним героєм, а діти можуть читати інші діалоги.

Якщо дитина не вміє читати, можна запропонувати їй зображати шелест листя, голоси тварин, шум вітру і дзюрчання струмка. Крім того, малюк може співати, читати вірші або грати на музичних інструментах. Запропонуйте своєму малюку казки для прослуховування, і за короткий проміжок часу ви побачите позитивний результат в його розвитку.

Даючи діткам слухати казки, Ви допоможете їм зрозуміти закони, на яких ґрунтуються взаємовідносини між людьми. Так ваш малюк більше дізнається про такі якості як чесність, підлість, зрада, а також дружба і сміливість. Казки гарно показують боротьбу між добром і злом.


Аудіокниги можна підібрати під будь-який настрій і на будь-який смак. Перед сном можна вибрати спокійні казки, а протягом дня — веселі і пустотливі.

Найбільша бібліотека аудіоказок українською мовою ТУТ⇒

аудіоказки слухати


Дуже важливо не тільки читати і слухати казку, але і обговорювати її з дитиною. Слухайте не більше однієї казки перед сном, це допоможе не перевантажувати малюка, а навпаки допоможе йому добре спати. І не забувайте пояснювати дитині незрозумілі моменти. Тоді читати та слухати стане ще цікавіше!Текст: Чумаченко Юлія


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x