Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="279907"]

Перший прикорм: що потрібно мати в аптечці на випадок алергічної реакції

Old date:
Current date: 2024.07.18
New date: 2023.11.16
0
Поделиться:
Перший прикорм є важливим моментом у житті малюка, визначальним для його здоров'я та розвитку. Дитина починає їсти «дорослу» їжу, а

Перший прикорм є важливим моментом у житті малюка, визначальним для його здоров’я та розвитку. Дитина починає їсти «дорослу» їжу, а раптом алергічна реакція… Що треба мати в аптечці?

Джерело: Shutterstock

Почнемо з головного: гострі, життєвонебезпечні алергічні реакції при введенні прикому та знайомстві з новими продуктами трапляються вкрай рідко! І кращі дії батьків — викликати швидку чи доставити дитину в лікарню якнайшвидше.

Якщо, все ж таки виникла алергічна реакція при введенні прикорму, надалі важливо:

  • знайти причинний алерген і обрати подальшу тактику (проводимо оральну десенсибілізацію, вводимо в складі продуктів, не вводимо, бо ризики занадто високі тощо.);
  • мати чіткий план надання медичної допомоги, препарати та дози. Для дітей вагою більше 15 кг це аутоінжектор з адреналіном. При обширних проявах кропивʼянки — антигістамінні, під контролем лікаря можливо ректодельт свічка.

❗️Купувати все, включаючи адреналін «про всяк випадок» не треба! Особливо, якщо в родині не має людей з алергією.


❗️купувати препарати в ампулах (дексаметазон, супрастін і т.д.) не варто, якщо ви не маєте досвіду робити уколи! Ви витратите час, за який могли б дістатися до лікаря.

перший прикорм

Джерело: Shutterstock

Що буває часто при введенні першого прикорму?

✔️ контактні алергічні реакції, наприклад незначний прояв кропивʼянки навколо рота, де потрапляла їжа. Достатньо вмити дитину водою. Якщо шкіра атопічна — нанести емольєнт. Якщо турбує зуд — разово антигістамінне за віком.

✔️ подразнююча контактна реакція, наприклад почервоніння на обличчі, грудях після того, як дитина розмазала по собі томат ? Тут достатньо води і регулярного догляду за чутливою/атопічною шкірою. Якщо реакції виникають регулярно на всі кислі продукти — перед їжею можна нанести на місця контакту з їжею фізичний захист — ланолін.

✔️ загострення атопічного дерматиту — буває ≈ у 30% дітей з атопічний дерматитом. Корегуємо місцеву терапію (більш інтенсивний догляд + топічні протизапальні препарати). Якщо турбує зуд — разово антигістамінне за віком. Пробна дієта, для визначення тригерних алергенів.

Як бачите — не все так страшно!
Всім смачного прикорму ??

Ваша ?‍⚕️ Dr. Влада Барзилович


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты