Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="156581"]

Развитие ребенка до года: игры, игрушки, лайфхаки от украинской мамы

Татьяна Мельниченко
Тележурналист
Активная и прогрессивная мама, нескучающая в декрете.

Автор блога Мамоспільнотаорганизатор группы Мамоспільнота.

Татьяна жаждет узнать и попробовать все новое и лучшее, что касается здоровья, развития и благополучия ребенка, а главное щедро делиться своим опытом и находками с другими!

Old date:
Current date: 2022.12.04
New date: 2017.09.21
0
Поделиться:
Чем занять своего маленького непоседу, когда в доме почти все исследовано, как сделать развитие маленького человека полноценным, к

Чем занять своего маленького непоседу, когда в доме почти все исследовано, как сделать развитие маленького человека полноценным, комфортным, интересным, и главное, безопасным!? Что точно интересно и важно ребенку до года, знает и расскажет опытная мама Татьяна Мельниченко.  

Татьяна Мельниченко

Дитина постійно лізе в розетки, розмальовує стіни і підлогу їжею та періодично виймає корм із миски кота або ще гірше — наповнювач із туалету? Вітаю, ми з вами друзі по «щастю» — наша дитина активно розвивається, а її мозок потребує активних навантажень та емоцій. І коли хатніх іграшок для цього стає уже замало, а кастрюльки з ложками теж втрачають привабливість — слід придумати щось цікавіше. Для обох.

Татьяна Мельниченко
Татьяна Мельниченко
Активная мама, тележурналист в декрете, автор блога Мамоспільнота, организатор группы Мамоспільнота

Після того, як дитина поповзе, їй стане страшно цікаво досліджувати усю хату. Усі вимикачі, розетки, кнопочки, дверцята, шнури — стануть їй надзвичайно цікавими. І тут на допомогу мамі прийде бізіборд. Це дошка, на яку тато вмілими руками може почепити все те, до чого так тягнуться руки малючка — починаючи з розеток, перемикачів і закінчуючи різноманітними замочками. І вже на якийсь час — дитина при ділі. А її мозок активно працює.


Щоб дитина завжди була під пильним оком мами і не наробила шкоди, найкраще все робити разом. Приміром, коли я вішаю прання, мій малюк мені охоче допомагає. Він витягає із тазика мокрі речі. Наразі це просто гра і може він навіть не усвідомлює, що робить важливу сімейну справу. Але йому цікаво, весело, і мама спокійна.

Источник: [email protected]_detkam

Одне із правил, яке декларувала Марія Монтессорі — авторка системи педагогічного виховання і розвитку дитини — «Допоможи мені зробити все самому». Пізнаючи світ, малюк має отримувати посильні задачі, наближені до того, з чим доведеться зіткнутися у житті. Тому активно залучайте малюків до своїх хатніх справ.

Ви робите вареники? Чудово, нехай ваша дитина поліпить із вами тісто. Додасте в її шматки побільше солі і вона не матиме особливого бажання брати це в рот, та й фіксуватиметься усе це краще. Або замініть її «тісто» бджолиним воском. Хай повторює за мамою або робить щось своє.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Раннее высаживание. Как приучить ребенка к горшку: советы опытной мамы

Готуєте салат? Видайте дитині схожі овочі. Нехай пограється ними — і навіть посмакує. Миєте підлогу? Чудово — видайте схожу ганчірку дитині. Чистите зуби? Дайте дитині потриматися за вашу щітку, а потім повторіть ці рухи уже її щіткою та дитячою пастою. У вас бракує часу прийняти ванну? Зробіть це удвох з дитиною — і вона буде щаслива від того, скільки цікавих ігор можна організувати у ванній, включно із тією, коли ваші відображення з’являються на металевій дзеркальній поверхні душа, якщо на неї подивитися разом удвох.

А скільки цікавих занять можна придумати для самої дитини. Розкласти на доступних поличках горішки, жолуді, палички, книжечки. Щоб малюк міг сам їх діставати і вивчати. Також спільно можна влаштовувати музичні заняття — граючи або на тих музичних інструментах, що є у вас удома — від дзвіночків, сопілочок і свищиків, до справжніх флейт, барабанів чи піаніно.

Татьяна Мельниченко

Також чудовими брязкальцями стануть звичайні пляшки з-під води, наповнені крупами. Дітям дуже подобається слухати, як вони пересипаються і спостерігати за цим. Не менш цікаво буде просто перебирати різні крупи у тазику і не страшно, якщо дитина їх навіть їстиме. Зате в малюка чудово розвиватиметься моторика рук, яка, до речі, впливає і на розвиток мовлення.

Для зручності краще робити це в тазику, ванній або на матах, щоб легше було прибрати.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Мои незабываемые роды: список в роддом и несколько секретов

Татьяна Мельниченко

Багато з цих ідей радить своїм учням в «Академії материнства» викладач з материнського мистецтва Ольга Свистунова. Принаймні від неї я дізналася, що такі крупи як гречка краще не викорисиовувати, вони колючі і неприємні. Зате дитина тепер чудово бавиться — родзинками, сочевицею, рисом, пшоном та іншими дрібними крупами. Від неї ж я дізналася що дитячий спорткомплекс у домі — незамінна річ і що є такі спорткомплекси для діток від 6 місяців.

І тепер у нашому домі — постійні щоденні уроки фізкультури — не лише на фітболі і йога-маті (коли дитина тренується спільно з мамою), а й на персональному спорткомплексі. Олесь старанно освоює свої перші драбинки та кільця. (Завдяки чому потім швидко навчився вилазити і тікати з ліжка;)

Татьяна Мельниченко

Ще однією із наших улюблених справ — стало писання картин. Ну не таких, як мама колись робила олійною фарбою, а перших пробних дитячих. Пальчиковими фарбами ( які можна навіть їсти, бо вони не шкідливі). Причому, найкраще це виходило не на папері, а у ванній. Бо стіни, як і самого малюка було легко відмити.

Татьяна Мельниченко

А ще частіше танцюйте під музику та читайте книжечки чи розповідайте віршики своїй дитині. Щоб різносторонньо розвивати дитину, можна навіть зробити список справ, які подобаються малюкові і періодично звіряти, чи не забули ви про щось важливе для вас обох. І хай час проведений з дитиною буде вам обом у радість

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:
Мне 35 и я беременна! Непридуманная история украинской мамы
Как выбрать правильные подгузники для ребенка: бесценный опыт украинской мамы

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.Понравилась статья? Оцените:
12345 (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Читайте другие свежие материалы в блогах украинских мам и пап
Наши проекты