Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="268547"]
Матеріали українською мовою

Як підготувати дитину до навчального року? Поради лікаря

Old date:
Current date: 2022.08.12
New date: 2021.08.30
0
Період підготовки до нового навчального року – хвилююча година як для батьків, так і для дітей незалежно від їхнього віку. Як підготу

Період підготовки до нового навчального року – хвилююча година як для батьків, так і для дітей незалежно від їхнього віку. Як підготуватися до школи без стресу та створити умови для здорового та продуктивного навчання? Разом із лікарем-педіатром (дитинологом) Медичної мережі “Добробут” Тетяною Рибаковою відповідаємо на ці та інші запитання.

Як підготувати дитину до навчального року? Поради лікаря

Лікар-педіатр (дитинолог) Медичної мережі “Добробут” Тетяна Рибакова
Дитячий медогляд перед школою: навіщо і як проходити?

Перед початком навчального року дитина має пройти профілактичний огляд, який дає можливість попередити або вчасно виявити недуги, надати батькам інформацію про розвиток та стан здоров'я дитини, скорегувати раціон, фізичні навантаження тощо. Саме тому лікарі рекомендують здійснювати медичні огляди регулярно.

Перш ніж відвідати лікаря-педіатра чи сімейного лікаря з дитиною, рекомендовано здати такі аналізи:


  • загальний аналіз РєСЂРѕРІС– для виявлення ознак анемії;
  • аналіз крові на цукор для дітей, які знаходяться у групі ризику по цукровому діабету;
  • загалСМРЅРёР№ аналіз СРРССЗС– – для діагностики наявності інфекції сечовивідних шляхів.

Зверніть увагу: у загальному аналізі крові рівень глюкози не перевіряється, це різні аналізи.

На момент здачі аналізів діти мають бути здоровими. Якщо дитина хворіє, то певні показники крові можуть бути змінені. У такому разі інтерпретація аналізів буде неточною.


Після консультації та результатів аналізів педіатр чи сімейний лікар має надати батькам потрібну для школи довідку (форма №086-1/о) про стан здоров'я та відповідну групу зайняти фізкультурою.

Якщо батьки звертаються до лікаря, якого раніше не відвідували, потрібно взяти із собою Карту профілактичних прививок. Як інформує Міністерство охорони здоров'я, Календар профілактичних прививок визначає найоптимальніший час вакцинації для ефективної захисту дітей від інфекційних хвороб. Тому надзвичайно важливо, щоб дитина отримувала щеплення вчасно. Якщо вакцинація не була проведена, її можна зробити за індивідуальним графіком, складеним лікарем.

Як підготувати дитину до навчального року? Поради лікаря


Перед початком навчання у школі рекомендовано щороку планово відвідувати дитячого офтальмолога, ортопеда та травматолога, а також раз на півроку – стоматолога. Якщо у дитини є хронічні захворювання, то і тих спеціалістів, у яких вона спостерігається.

Медична мережа “Добробут” має можливість звернутися до лікаря за допомогою онлайн-консультації, а також запланувати візит відразу до кількох спеціалістів. Це дає можливість максимально швидко та ефективно пройти всі обстеження та отримати необхідні справки. Для дітей молодшого віку огляди та прищеплення можуть відбуватися у формі гри. Такий підхід дозволяє формувати у дитини звичку регулярно обстежуватися без страху лікарів та аналізів.

Як підготуватися до школи психологічно?

Безумовно, дуже важливо пройти всі медичні обстеження, але не менш важливою є психологічна готовність дітей до школи. Наступні поради допоможуть розпочати навчальний рік без стресу.


  • Організуйте “шкільний” режим дня

За кілька тижнів до початку навчання почніть поступово привчати дитину до “шкільного” режиму дня: раніше лягати спати та прокидатися. Завдяки цьому дитина буде легше пробуджуватися вранці та буде відчуватися більш енергійною вдень.

  • Заохочуйте дитину здобувати нові знання

Важливо, щоб дитина отримувала задоволення від процесу навчання. Тому перш ніж запропонувати якесь заняття (читання, малювання, правопис та ін.), переконайтеся, що дитина в доброму настрої та їй це справді цікаво. Поступово у неї сформується розуміння, що навчання – корисний і захоплюючий процес, а не лише обов'язкові завдання та оцінки.

  • Підтримуйте позитивний емоційний стан

Щоб сформувати у дитини позитивні асоціації з навчальним роком, говоріть з нею про школу як про захоплюючий процес. Запитуйте, що цікавого вона дізналася протягом дня, з ким спілкувалася та інше. Створюйте атмосферу, в якій дитині буде комфортно розповідати не лише про позитивні враження, а й про будь-який дискомфорт, біль чи інші фізичні відчуття чи емоційні переживання. Не ждіть, коли вона першою про це скаже. Дитині важливо отримувати від батьків розуміння і підтримку, тоді їй буде легше переживати будь-які ситуації.


  • Не бійтеся звертатися за консультацією до дитячого психолога

Що робити, коли дитина постійно у подавленому настрої, замкнена чи агресивна? Школярі, особливо молодшого віку, є дуже чуйними, тому з дітьми завжди треба спілкуватися обережно. Причиною незвичної поведінки може бути бажання привернути увагу батьків, процес адаптації до школи або навіть синдром дефіциту уваги та гіперактивності, який потребує корекції в адаптації дитини до школи. Якщо батькам не вдається побудувати комунікацію з дитиною та дізнатися про причини поганого настрою, у таких випадках можна звернутися за консультацією до дитячого психолога. Фахівець допоможе батькам краще зрозуміти свою дитину та налагодити взаємини з нею.

Як підготувати дитину до навчального року? Поради лікаря

Джерело: Shutterstock

  • Підтримуйте культуру здорового харчування

У здоровому розвитку дитини значну роль відіграє правильне та корисне харчування. З перших років життя важливо формувати звичку до споживання корисних продуктів. Для цього вдома на видному місці варто поставити тарілку з фруктами та воду. Коли дитина зголодні, вона зможе перекусити фруктами та випити води – і менше хотітиме споживати шкідливі смаколики та солодкі напитки у школі.

Подбайте також про те, щоб у дитини з собою була пляшка з водою, фрукти або орехи для перекушування. При збалансованому харчуванні дитині не потрібно буде додатково приймати витамини, бо всі необхідні елементи вона отримуватиме з їжі.

Пам'ятайте про відпочинок

Уроки, відвідування секцій та гуртків – все це різнобічно розвиває дитину. Проте дуже важливо, щоб дитина відпочивала між різними навантаженнями та проводила годину на свіжому повітрі. Заохочуйте дитину до фізичної активності — зранку всією сім'єю робіть розминку або повноцінну зарядку. Це допоможе зняти напругу, вивільнити енергію та покращити настрій.

Купуйте необхідні речі для школи

Тетради, щоденник, канцелярія, ранець, книжки… Зібрати дитину до школи в будь-якому віку завдання не з простих. На що треба звернути увагу?

Для гардеробу дитини вибирайте речі з максимальним вмістом натуральних волокон, особливо це стосується спортивної форми та змінної взуття. Під час фізичної активності у синтетичній одязі дитина пітніє, тому ризикує переохолодитись і застудитись. Одяг із вмістом натуральних тканин забезпечує повітрянопроникність і максимальний комфорт.

Обувь для школярів – сезонна, змінна та спортивна – повинна бути за розміром, максимально зручною, не натирати та зробленим із натуральних чи якісних синтетичних матеріалів. Дитяча нога постійно формується, тому важливо підібрати взуття, яке не заважає стопам правильно розвиватися.

Одним із головних атрибутів шкільного навчання є ранець. Якісний рюкзак повинен бути із вологостійкої тканини, а його лямки мають регулюватися за довжиною і не розтягуватися. Стежте за тим, щоб дитина носила ранець правильно, а вага сумки не перевищувала 15% від маси тіла дитини. Це допоможе уникнути проблем зі спиною.

Пам'ятайте: діти у всьому наслідують своїх батьків. І від того, як саме батьки будуть піклуватися про своє здоров'я та комфорт, залежить майбутній спосіб життя дітей.


Щасливого та продуктивного навчального року!


Матеріал був опублікований на основі коментарів лікаря-педіатра (дитинолога) Медичної мережі “Добробут” Тетяни Рибакової


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x