Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="273431"]
Розвиток

Криза 4-х років: 5 промов, які не можна робити батькам

Old date:
Current date: 2022.12.02
New date: 2022.09.29
0
 Криза 4 років може стати справжнім випробуванням для батьків. На яскравий прояв кризи 4-5 років може впливати безліч факторів.

 Криза 4 років може стати справжнім випробуванням для батьків.

криза 4 років

Джерело: Freepik

На яскравий прояв кризи 4-5 років може впливати безліч факторів – характер дитини, особливості психіки малюка, відсутність режиму дня, патології та захворювання, методи виховання, особливості спілкування з іншими дітьми, а також стосунки всередині сім'ї.

Експерти відзначають, що криза може тривати лише кілька тижнів, а може й розтягнутися на місяці та навіть на цілий рік.

У цьому матеріалі розповідаємо, що не варто робити батькам, які зіштовхнулися з кризою 4-х років.


криза 4 років

Джерело: Freepik

 Зваритися у присутності дитини

В момент формування психіки дитини, а особливо під час кризи 4 років, батькам не можна зваритися в присутності дитини. Не має значення, з ким ви будете «з'ясовувати стосунки» – з чоловіком, свекрухою, касиром чи сусідами. Агресивна поведінка мами та тата негативно впливає на малюка, який підсвідомо боїться агресії та починає замикатися.

 Зриватися на дитині

Намагайтеся навчитися стримувати свої емоції навіть у ті моменти, коли настає напад неконтрольованої люті. Рахуйте про себе до 10, глибоко дихайте, відволікайтеся, попийте води. Якщо ви самі не вмієте контролювати свої емоції, то чому вимагаєте цього від своєї дитини?

 Заборона на фізичні наказання

Фізичні наказання у вихованні дітей неприпустимі. Абсолютно неприйнятно демонструвати свою владу та силу таким чином. Крім фізичних покарань, табу у вихованні мають стати образи на адресу малюка. Перестаньте наносити малюкові психологічні травми, з якими він потім справлятиметься всю свою життя.

 Потурати капризам дитини

Крім усього вищезгаданого, не можна і потурати капризам своєї дитини. Встановіть для себе та дитини чіткі межі, які не можна порушувати.

 Надмірно опікуватися

Гіперопіка – не найкращий варіант виховання. Якщо ви хочете виростити самостійну особистість, перестаньте надмірно опікати свою дитину. Надмірна опіка не тільки гальмує розвиток дитини, а й прив'язує її до батьків, від чого у дорослій житті будуть лише проблеми.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти