Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="279125"]
Воспитание

Секстинг та підлітки: як батькам захистити дитину в інтернеті?

0
Дослідження JAMA Pediatrics показало, що  секстинг є найбільш поширеною загрозою в інтернеті серед підлітків. Особливе занепокоєння викл

Дослідження JAMA Pediatrics показало, що  секстинг є найбільш поширеною загрозою в інтернеті серед підлітків. Особливе занепокоєння викликає те, що близько 12% повідомлень сексуального характеру, інтимних фото чи відео було переслано без згоди. Коли секстинг здійснюється примусово або коли такі матеріали поширюються без згоди, це може призвести до переслідувань з боку друзів, кібербулінгу чи шантажу.

Джерело: Freepik

Усе це дуже тривожить батьків. Сексторшен —  шантаж публікацією сексуального контенту (зображень, відео) для залякування, примусу та здирництва — це не жарт. Те, що розпочинається між дітьми та підлітками, як надсилання кокетливих повідомлень, може закінчитися реальним шантажем та помстою від злочинців, яких дитина може навіть не знати. 

ГО #stop_sexтинг у партнерстві з Ресурсним Центром Недержавних Організацій, за фінансової підтримки Українського Гуманітарного Фонду зібрали поради для батьків, як захистити дітей від загроз в інтернеті.

Секстинг та підлітки

Секстинг – це обмін інтимними фото/відео/текстами, які можуть надсилатися як добровільно, так і під загрозою шантажу або насильства.


Варто пам’ятати, що секстинг – це небезпечна форма спілкування, яка може не лише нашкодити дитині, але й зробити її жертвою сексуального насильства.

Найчастішими наслідками секстингу є поширення інтимного контенту без згоди власника, що часто призводить до кібербулінгу та шантажу. Крім того, поширення таких матеріалів в інтернеті може вплинути на майбутнє дитини: коли дитина вже у дорослому віці вступає до вищого навчального закладу чи шукає роботу, то інформацію про кандидатів часто перевіряють в інтернеті, й такі матеріали можуть завадити здійснити мрію.

Наслідки секстингу також поширюються на офлайн-життя. Коли те, що мало бути приватним спілкуванням, стає публічним, сором і приниження можуть дуже погано вплинути на психіку дитини.  

дівчата, інтернет

Джерело: Freepik

Сексуальна освіта

Протягом багатьох років батьки здригаються від думок про розмови на тему сексуальної освіти з дітьми. З розвитком технологій тепер ми повинні відкрити двері для таких розмов з нашими дітьми в ще молодшому віці. За словами засновниці ГО #stop_sexтинг Анастасії Дьякової, коли дитина отримує свій перший гаджет з доступом до інтернету, вже в той момент батьки мають починати розмови про безпеку в інтернеті, про те, що є приватною інформацією, що можна надсилати, що ні, а в яких випадках треба терміново звертатися до дорослих. 

Що батьки можуть зробити для захисту дітей?

Говоріть про це

Говоріть про безпеку в інтернеті. Починайте розмови змалечку. Інтегруйте їх в буденне життя: дивіться фільми, де підіймають ці теми, та обговорюйте питання кібербезпеки, діліться історіями, що прочитали в медіа або почули від знайомих, питайте про думку дитини.

Ілюзія спальні

Варто пам’ятати нагадати дітям про феномен “Ілюзії спальні”: коли ми знаходимося фізично в безпеці, у своїй кімнаті, у ванній або десь поруч з нашими рідними або друзями, то ми готові робити більш ризиковані дії в онлайні. Тож, пам’ятайте, якщо ви в офлайні щось не готові робити, не варто це робити й в онлайні, бо все це пов’язане. 

Попросіть дітей поміркувати, як би вони почувалися, якби їхні вчителі чи бабусі та дідусі побачили їхній провокаційний коментар чи фото. Нагадайте їм, що все, що потрапляє в інтернет — залишається там назавжди.

дитина, хлопчик, комп'ютер

Джерело: Freepik

Обговоріть правові наслідки

Отримання, зберігання  та розповсюдження зображень сексуального характеру неповнолітніх є протизаконним. Згідно зі Статтею 301-1 Кримінального кодексу України за одержання доступу до дитячої порнографії, її придбання, зберігання, ввезення, перевезення чи інше переміщення, виготовлення, збут і розповсюдження передбачено покарання у виді позбавлення волі від 8 до 12 років.

Навчіть дитину, що якщо вона отримала повідомлення сексуального характеру, не можна пересилати його. Натомість можна заблокувати користувача, що надіслав ці матеріали та поскаржитися на нього в соцмережах. Також за необхідності можна звернутися по допомогу до батьків або дорослих, яким довіряє дитина.

Контакти допомоги для дітей та батьків:

________________________________________________________________________________________________

Про #stop_sexтинг:

#stop_sexтинг — найбільша в Україні громадська організація про захист дітей в інтернеті. Отримала премію Глобального договору ООН та загалом навчила більше ніж 800 000 дітей та батьків.  В межах інформаційної кампанії торкнулася мільйонів українських родин, а також створила першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3) та психологічну лінію підтримки для дітей та батьків на тему онлайн-ризиків на сайті.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты