Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274674"]
Воспитание

Не робіть так: 10 помилок у вихованні хлопців

0
Виховання хлопчиків багато в чому схильне до стереотипів. На жаль, батьки роблять одні й ті самі помилки, які потім негативно вп

Виховання хлопчиків багато в чому схильне до стереотипів.

виховання хлопця

Джерело: Unsplash

На жаль, батьки роблять одні й ті самі помилки, які потім негативно впливають на подальше життя дитини.

У цій статті ви дізнаєтесь про 10 «не» у вихованні хлопців.

Не зловживайте заборонами

Не зловживайте заборонами та, по можливості, уникайте протиборства з хлопчиком. Якщо на вашому боці сила, то на його боці – час. Короткостроковий виграш може легко обернутися довгостроковою поразкою. А якщо ви зламаєте його волю, у програші виявляться обидві сторони.


Не намагайтеся робити із себе суворого батька або ласкаву матір

Не намагайтеся робити із себе суворого батька або ласкаву матір, якщо ці риси вам не властиві. По-перше, обдурити дитину неможливо. По-друге, на неї впливають не абстрактні моделі, а індивідуальні риси батьків, їх моральний приклад і ставлення.

Не вчіть його відрізнятися від жінок

Не вчіть його відрізнятися від жінок. По-перше, він і так відрізняється від них. По-друге, «не бути дівчиськом» його обов’язково, навіть усупереч вашій волі, навчать однолітки. Навіщо вам співати у цьому гучному, але безголосому хорі?

Не робіть із хлопчика «справжнього чоловіка»

Не робіть із хлопчика «справжнього чоловіка». Всі справжні чоловіки різні, єдині підроблені чоловіки – ті, що прикидаються справжніми. Допоможіть хлопцеві вибрати той варіант маскулінності, який йому ближче і в якому він виявиться успішнішим, щоб він міг приймати себе і не шкодувати про втрачені, найчастіше уявні можливості.

Не намагайтеся замінити синові компанію однолітків

Не намагайтеся замінити синові компанію однолітків, уникайте конфронтації з хлоп’ячим середовищем, навіть якщо воно вам не подобається. Єдине, що ви можете і повинні зробити, це пом’якшити неминучі травми та труднощі. Проти поганих товаришів найкраще допомагає довірча атмосфера в сім’ї.

виховання хлопця

Джерело: Unsplash

Не застосовуйте тілесних покарань

Ніколи не застосовуйте тілесних покарань. Той, хто б’є дитину, демонструє не силу, а слабкість. Здається педагогічний ефект повністю перекривається довгостроковим відчуженням і ворожістю.

Не намагайтеся нав’язати професію

Не намагайтеся нав’язати синові певний рід занять або професію. На той час, коли він робитиме свій відповідальний вибір, ваші уподобання можуть морально та соціально застаріти. Правильним шляхом є з раннього дитинства збагачувати інтереси дитини, щоб у неї був ширший вибір можливих варіантів та можливостей.

Не змушуйте реалізовувати ваші нездійснені мрії

Не змушуйте хлопчика реалізовувати ваші нездійснені мрії та ілюзії. Ви не знаєте, які чорти стережуть стежку, з якою ви колись звернули, і чи існує вона взагалі. Краще допоможіть хлопчику вибрати оптимальний для нього варіант розвитку, але залиште право вибору йому.

Не вчіть ставитися до жінки з позиції сили

Не вчіть хлопчика ставитися до жінки з позиції сили. Бути лицарем красиво, але якщо ваш хлопчик опиниться у стосунках із жінкою не ведучим, а тим, кого ведуть, чи зіткнеться з недобросовісною конкуренцією з її боку, це стане травматично. Розумніше бачити в жінці рівноправного партнера та потенційного друга, а стосунки з конкретними дівчатками та жінками вибудовувати індивідуально, залежно від їхніх ролей та особливостей.

Не спирайтесь на досвід предків

Не спирайтесь на досвід предків. Ми погано знаємо реальну історію тодішньої повсякденності, а нормативні розпорядження та педагогічні практики ніколи не співпадали. Крім того, сильно змінилися умови життя, а деякі методи виховання, які вважалися корисними раніше, сьогодні неприйнятні та неефективні.

Якщо у вас не хлопчик, а дівчинка, ви без особливих зусиль зможете перефразувати ці прості правила.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты