Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="274555"]
Воспитание

Експеримент: ось що станеться, якщо ми почнемо хвалити втомлених дітей

0
На тему похвали існує чимало наукових досліджень з психології. Так, деякі фахівці з дитячого виховання рекомендують якнайчаст�

На тему похвали існує чимало наукових досліджень з психології.

виховання дітей

Джерело: Unsplash

Так, деякі фахівці з дитячого виховання рекомендують якнайчастіше хвалити дітей, тоді як інші не рекомендують обдаровувати похвалою дитину тоді, коли вона насправді цієї похвали не заслуговує.

Але один психолог вирішив провести експеримент за участю втомлених дітей, які були позбавлені енергії та мотивації. Він вирішив хвалити втомлених дітей та вимірювати рівень їхньої енергії на спеціальному приладі – ергографі.

Результат дослідження здивував – після похвали відбувався сплеск енергії, а втома проходила. Однак, як тільки дитині говорили образливі слова чи критичні зауваження, енергія різко падала.


Критика приводила до того, що дитина різко відчувала втому і апатію, і в результаті погано виконувала завдання.

виховання дітей

Джерело: Unsplash

Таким чином, критика та неприємні слова можуть спустошити – вкрасти енергію людини, і зробити її втомленою та розбитою. І це стосується не лише дітей, а й дорослих.

Психологи роблять висновок, що якщо ви схильні часто критикувати людей, то, найімовірніше, у вас немає друзів. Адже вас почнуть уникати, асоціюючи спілкування з вами з відчуттям повної розбитості та занепаду сил.

Тому якщо хочете зберегти добрі стосунки з іншими людьми, не забувайте іноді хвалити їх. Те саме стосується і дітей. Похвала допомагає відчути приплив сил, і це почуття сприятиме створенню приємного спілкування.

Втім, переборщувати з похвалою — як у спілкуванні з дітьми, так і з дорослими, також не варто. Найголовніше – баланс та похвала тоді, коли це доречно.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Метки:
виховання
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты