Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="275752"]
Психология

Наслідки війни: 57% українців страждає на ПТСР

0
Згідно з дослідженням Gradus Research* на замовлення фармацевтичної компанії «Дарниця», 57% українців повідомили, що протягом останніх 6 м�

Згідно з дослідженням Gradus Research* на замовлення фармацевтичної компанії «Дарниця», 57% українців повідомили, що протягом останніх 6 місяців пережили певну травматичну подію, яка стосувалася них самих та їхніх близьких. Цей відсоток є вищим серед жінок, мешканців Східної України та людей, чиї близькі брали участь у бойових діях за час війни – 60%, 66% та 72% відповідно. Найчастіше ці люди помічали у себе такі симптоми, як підвищений рівень тривожності (68%), порушення сну (65%) та перепади настрою (61%).

Загальна кількість людей з розладами психічної сфери передбачувано зросла від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України.

Не зважаючи на високий процент людей, що зазначали переживання певного травматичного досвіду, лише 13% зверталися по професійну допомогу. Такий стан справ потребує активізації загальноосвітньої роботи серед населення, бо вчасна професійна допомога зменшує ризик хронізації та/або прогресування хвороби. Наслідком може бути погіршення прогнозу для одужання.


«Третина з тих, що шукали допомогу – зверталися до сімейних лікарів. Дослідження підтвердило наші прогнози і саме тому компанія “Дарниця” почала проводити медичні вебінари для  первинної ланки медичної системи із залученням провідних експертів з психіатрії. Ми розуміємо актуальність цієї проблеми для суспільства та активно підтримуємо навчання сімейних лікарів діагностиці та основам лікування генералізованого тривожного розладу (ГТР), депресії та посттравматичного стресового розладу (ПТСР). Адже до сімейних лікарів буде звертатися за допомогою основна маса наших співвітчизників, це буде “передова” в боротьбі за ментальне здоров’я», — відзначає Ігор Никифорчин, Директор з медичних питань фармацевтичної компанії «Дарниця».

Тільки кожен п’ятий, з тих що шукав професійну допомогу, звертався до психіатра. Ймовірною причиною цього може бути упереджене ставлення для ментальних захворювань, їх стигматизація. На жаль, уникання професійної допомоги може тільки погіршити стан справ.

«Серед тих, хто НЕ звертався по професійну допомогу трохи менше третини йшли з цим питанням до родичів та друзів. Також 24% людей займалися пошуком інформації для самостійного надання собі психологічної підтримки, а близько 47% — не шукають допомоги взагалі.  Саме тому важливою є доступність загальноосвітніх ресурсів для простих громадян, щоб сформувати правильне ставлення до хвороби і раннього звернення до лікаря. Ми в “Дарниці” ставимо собі на меті допомогти українцям з якісною експертною інформацією у цьому напрямку, саме тому створили інформаційну платформу про ПТСР** для лікарів та пацієнтів. Паралельно ми працюємо над розширенням тематики до всього спектру проблем ментального здоров’я», — підкреслює Ігор Никифорчин.

_______________________________________________________________________________________________

Довідка

ПрАТ Фармацевтична компанія «Дарниця» заснована в 1930 році. З 1998 року «Дарниця» є лідером в Україні за обсягом виробництва ліків у натуральному виразі. Стратегічні напрямки розвитку портфеля – кардіологія, неврологія, розв’язання проблем болю. Під час війни компанія передала понад 1,6 млн упаковок ліків на суму майже 138 млн грн як благодійність до МОЗ, медичних установ та благодійних організацій.

*Дослідження компанії Gradus Research на замовлення фармацевтичної компанії «Дарниця», 1000 інтерв’ю, чоловіки та жінки віком від 18 до 60 років, що мешкають в містах з населенням 50 тис жителів і більше, 19-20 серпня 2022 року.

**Платформа є інформаційною та в жодному разі не призначена для самодіагностики та самолікування. При наявності симптомів, зверніться до фахівця.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Метки:
війна стрес
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты