Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274987"]
Беременность

УЗД під час вагітності: на якому тижні, що можна побачити

0
У нормі протягом вагітності жінка робить ультразвукове дослідження щонайменше тричі. Якщо існують підозри про будь-яке відхиленн�

У нормі протягом вагітності жінка робить ультразвукове дослідження щонайменше тричі. Якщо існують підозри про будь-яке відхилення у здоров’ї вагітної або плода, їх кількість може бути збільшена, адже УЗД – абсолютно безпечна процедура.

УЗД під час вагітності: на якому тижні, що можна побачити

Джерело: GettyImages

Однак для самозаспокоєння краще заздалегідь розуміти, навіщо на кожному етапі розвитку майбутньої дитини лікар надсилає вас на нове дослідження. Що можна побачити на УЗД при вагітності на кожному терміні, повідаємо у цій статті.

1-2 АКУШЕРСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ

Перше УЗД робиться для підтвердження маткової вагітності та перевірки нормального прикріплення ембріона до стінки. Його можна зробити вже через 2-3 тижні після зачаття. На ранньому терміні важливо виявити позаматкову вагітність і загрозу переривання, адже обидві ці патології становлять серйозну загрозу для здоров’я майбутньої матері.

10-12 ТИЖДЕНЬ

Друге планове УЗД зазвичай проводиться наприкінці першого триместру. До цього періоду у малюка закладаються і формуються основні органи та системи, тому стає можливим виключити багато генетичних захворювань. Також на цьому терміні можна чітко визначити багатоплідну вагітність.


13-16 ТИЖДЕНЬ

Маса плода в цей період — 20-25 г, у нього вже чітко видно кінцівки, пальчики на руках і ногах, серце. Саме для виключення його патологій проводять ультразвукове дослідження. На цьому терміні в основному вже можна визначити стать дитини. Під час дослідження можна побачити, як малюк відкриває та закриває рот, рухає пальчиками та ногами.

17-20 ТИЖДЕНЬ

УЗД проводиться для вивчення стану плаценти та навколоплідних вод – вони багато що можуть сказати про здоров’я матері та малюка. Дитина вже рухається, у неї з’являються перше волосся, брови та вії.

УЗД під час вагітності: на якому тижні, що можна побачити

Джерело: instagram@ zhenskaya_konsultacia_xasavurt

20-24 ТИЖДЕНЬ

За рекомендацією лікаря скринінг у цей період є бажаним, тому що дозволяє роздивитися найдрібніші подробиці розвитку плода: структуру головного мозку, серця, хребта. Під час цієї процедури можна у всій повноті уявити зовнішність крихітки й навіть пошукати перші спільні риси з мамою або татом.

25-28 ТИЖДЕНЬ

До кінця цього терміну вага плода досягає 1 кг. Зараз настає один зі зворушливих моментів — лікар уже може з точністю до 99,9% назвати вам стать дитини.

29-32 ТИЖДЕНЬ

Час обов’язкового УЗД — це період, коли малюка вже добре видно, при тому що він ще не дуже рухливий і дозволяє себе розглянути.

33-36 ТИЖДЕНЬ

Дитина займає остаточне положення в матці перед пологами (в ідеалі — голівкою вниз). Проведення УЗД дозволяє його проаналізувати і вирішити якими будуть пологи: наприклад, для багатоплідної вагітності можна виключити кесарів розтин, якщо хоча б одна дитина прийняла положення вниз головою. Також скринінг на цьому етапі дозволяє виявити пізні аномалії розвитку – найчастіше це проблеми із нирками.

Якщо ваша дитина вважається доношеною, пологи можуть розпочатися будь-якої хвилини. Результати УЗД, крім положення плода, допоможуть вибрати тактику пологів під час обвиття пуповиною. Якщо під час дослідження лікар побачив, що головка дитини опускається до входу в малий таз, пологи можна очікувати протягом днів, а годин.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты