Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="273466"]
Роды

Другі пологи легші за перші: правда чи міф

Old date:
Current date: 2022.09.29
New date: 2022.08.17
0
Друга вагітність, як правило, помітно відрізняється від першої. Щонайменше, вже досвідчена мама знає, чого їй чекати на кожному ета

Друга вагітність, як правило, помітно відрізняється від першої. Щонайменше, вже досвідчена мама знає, чого їй чекати на кожному етапі. А наскільки відрізняються другі пологи, залежить від багатьох факторів.

Другі пологи легші за перші: правда чи міф

Джерело: GettyImages

Акушери-гінекологи стверджують — другі пологи зазвичай протікають швидше за перші, і в більшості випадків легше. Як стверджують фахівці, це пов’язано з тим, що наше тіло вже знає, що воно «має робити», і в принципі, більш підготовлене до родового процесу. Але все не так просто й однозначно, адже на процес пологів можуть вплинути багато факторів.

Вік при другій вагітності

Чим старша жінка, тим більша ймовірність складної вагітності та непростих пологів. Причому, це стосується не тільки за другої, але й будь-якої вагітності. Треба розуміти, що цей біологічний факт зовсім не вирок і не катастрофа, а привід ставитися до свого тіла більш уважно, більш тісно контактувати з лікарем, що спостерігає вагітність.

Зазвичай повторні вагітності протікають легше, бо це вже пройдений етап для більшості жінок, які вже мають досвід виношування та пологів. Хоча важливо розуміти, що ускладнення вагітності залежать від віку жінки (молодше 20 років, старше 30 років – більше ускладнень), умов, в яких жінка виношує дитину та народжує, її власного сприйняття цього стану. О. Березовська


Джерело: GettyImages

Мати та дитина під надійним захистом разом із ПреМама дуо

Заведіть корисну звичку: щоранку після сніданку приймайте ПреМама Дуо – мультикомплекс, що забезпечить вас і малюка вітамінами та мінералами

ПреМама дуо — це спеціально харчова добавка для вагітних, тих хто планує стати мамою та тих, хто вже годує своїх малюків, яка розроблена з урахуванням рекомендацій Європейської агенції з безпечності харчових продуктів.

ПреМама дуо обирають, тому що вона створена з урахуванням потреб жінки в нутрієнтах на всіх стадіях від планування вагітності до грудного вигодовування.

Інгрідієнти що входять до складу ПреМама дуо мають позитивний влив на здоров’я матері та плоду.

ПреМама дуо одночасно містить таблетки з вітамінами та мікроелементами та капсули з ОМЕГА-3. Рекомендовано приймати одну таблетку і одну капсулу в будь-який час дня, бажано після їжі.

Розмір плода при другій вагітності

Як правило, другий малюк значно більший за першого, а це так само може вплинути на перебіг пологів. Але важливо те, що мама вже знає, як поводитися правильно під час вагітності, як готуватися до пологів і чого чекати після народження малюка. І хороша новина – при других пологах родові шляхи еластичніші, а шийка матки відкривається швидше.

Час між першими другими пологами

Акушери-гінекологи вважають, що оптимальна різниця між першою та другою вагітністю 2-4 роки. За цей час жіночий організм повністю відновлюється, але при цьому не втрачається «пам’ять» про пологи. Якщо вагітність настає раніше, ніж через рік – тіло ще не готове до нового навантаження, якщо пізніше за 10 років – весь досвід та «пам’ять» тіла втрачені. В обох випадках другі пологи можуть протікати навіть важче за перші.

  • Якщо друга вагітність настала менш ніж через 5-6 років після перших пологів, то потрібно бути готовою до того, що перед пологами, швидше за все, не буде тренувальних перейм. Другі пологи частіше починаються різко, перейми сильніші, але перебіг їх прискорюється.
другі пологи

Джерело: GettyImages

Вік породіллі

Так, цей чинник також впливає на перебіг пологів (як перших, так і наступних). Фахівці стверджують, що жінки старше 38 років можуть важче переносити вагітність та пологи через наростаючу кількість всіляких хронічних захворювань, які мають властивість накопичуватися з віком. Але, зрозуміло ж, що цей момент дуже індивідуальний — якщо ви уважні до свого організму, то в будь-якому віці можете бути здоровою.

Здавалося б, що чим більше було пологів, тим легше народжувати. Але насправді виявилося, що рівень ускладнень під час пологів залежить багато в чому від віку жінок. Тому треті, четверті, п’яті пологи можуть протікати гірше, у порівнянні з першими та другим. Проміжок між пологами (кількість років) особливої ​​ролі не грає. Також, при повторних вагітностях вага та розміри плода можуть бути більшими, що також може супроводжуватися більш тривалими пологами та низкою ускладнень.
Проте, завжди потрібно налаштовуватись на легкі пологи! О. Березовська

Психологічний настрій перед другими пологами

Хоч би як протікали ваші перші пологи, ви вже досвідчена мама і знаєте, чого чекати та морально готові, що щось може піти не за планом. Як правило, за спостереженнями акушерів, на другі пологи жінки запрошують партнера значно частіше, ніж на перші, і вже знають, у чому має полягати його функція. Жінка, яка зазнала акушерської агресії та приниження під час перших пологів, не повторить свій сумний досвід і звернеться до того пологового будинку, де їй гарантуватимуть шанобливе ставлення. Все це так само впливає на перебіг пологів, як і початковий позитивний настрій без ілюзій.


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты