Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="276055"]
Женское здоровье

Місячні при грудному вигодовуванні: міфи і реальність

Old date:
Current date: 2022.12.02
New date: 2022.10.21
0
Відновлення менструальних циклів після пологів стає причиною різних побоювань у жінок, які годують груддю. І в багатьох випадках т

Відновлення менструальних циклів після пологів стає причиною різних побоювань у жінок, які годують груддю. І в багатьох випадках тривоги мам марні! Але все ж, не зайвим буде дізнатися, як саме відновлюється менструальний цикл жінки, що народила і як на це впливає процес грудного вигодовування. Важливі факти, висновки фахівця і багато корисної інформації нижче.

менструальний цикл, місячні після пологів, під час грудного вигодовування, смак грудного молока під час місячних,

Джерело: Burda Media

Чи нормально, що місячні повернулися лише через кілька місяців після пологів? Чи може це негативно позначитися на грудному вигодовуванні? І навпаки: дитині вже 2 роки, а місячних все немає? Чи означає це, що наступна вагітність під час годування грудьми неможлива? Чи нормально, що протягом довгого часу цикл «гуляє» і ніяк не приходить в норму? Давайте розглянемо найбільш поширені помилки в цій галузі.

Коли відновиться цикл?

Строгих норм відновлення менструацій, а разом з цим і можливості нової вагітності не існує. Все залежить від того, годує мама малюка грудьми чи ні. А також від індивідуальних особливостей організму. Поява місячних (якщо виділення — дійсно місячні, а не післяпологові ускладнення) через три тижні після пологів і лактаційна аменорея тривалістю в два роки — два полюси однієї норми.

На тлі грудного вигодовування менструація зазвичай відновлюється через 11-18 місяців після пологів. Але іноді — через 3 тижні або як інша крайність через 2 роки.


Багато в чому терміни відновлення циклів залежать від організації грудного вигодовування: часті прикладання малюка до грудей сприяють підтримці в крові високого рівня гормону пролактину, який і відповідає за придушення овуляції. Тривалі інтервали між годуваннями, використання пустушки і допоювання водою обмежують природну потребу дитини в частому ссанні, а значить, призводять до більш швидкого зниження рівня пролактину. І навпаки, інтенсивне годування грудьми на другому році життя дитини підвищує ймовірність більш пізнього відновлення менструацій.

Інна Винниченко
Інна Винниченко
Акушер-гінеколог сімейної клініки «Амеда»

Менструальний цикл після нормальних фізіологічних пологів без патологічних відхилень відновлюється через 6-8 тижнів, якщо жінка не годує груддю. Цикл після пологів може і не змінюватися, якщо у жінки немає гормонального дисбалансу і патологічна відхилень.

Які зміни на мене чекають?

Не варто турбуватися, якщо спочатку виділення будуть значно меншими, ніж до вагітності, а цикли — нерегулярними. Це наслідок роботи гормону пролактину. Можлива і така ситуація, коли після декількох менструацій цикли знову пропадають на якийсь час. Так може статися, якщо після періоду більш рідкісних годувань дитина знову прискорює прикладання до грудей (наприклад, в період стрибка зростання або інтенсивного прорізування зубів).

Проте екологічність грудного вигодовування — не єдиний фактор, що впливає на відновлення циклів. Також це залежить від генетики і від природних змін гормонального фону жінки в залежності від віку або поточного способу життя. Навіть у однієї і тієї ж жінки терміни настання менструації після кожних наступних пологів можуть відрізнятися. При цьому жінок, у яких лактаційний аменорея триває досить довго, можна назвати щасливицями, адже це сприяє економії яєчникового запасу яйцеклітин, а отже, продовження молодості.

Інна Винниченко
Інна Винниченко
Акушер-гінеколог сімейної клініки «Амеда»

Вас має насторожити, якщо виділення під час місячних стали темні, мізерні, цикл скоротився; підвищення температури тіла під час менструації і неприємний різкий запах виділень; болі внизу живота; рясні червоні кров’яні виділення, слабкість, запаморочення, нудота.

менструальний цикл, місячні після пологів, під час грудного вигодовування, смак грудного молока під час місячних,

Джерело: Shutterstock

Чи можна завагітніти під час ГВ?

Відсутність менструальних циклів на тлі годування грудьми дійсно покладено в основу одного з природних методів планування сім’ї — методу лактаційної аменореї (ЛАМ), надійність якого становить 98%. Однак покладатися на даний метод можна лише протягом перших 6-ти місяців і за умови відсутності будь-яких кров’янистих виділень через 56 днів після пологів.

Крім того, для досягнення заявленої ефективності методу жінці необхідно дотримуватися наступного правила: малюк повинен знаходитися на виключно грудному вигодовуванні (отримувати тільки грудне молоко безпосередньо з грудей, використання накладок і пустушок виключено), при цьому проміжки між годуваннями не повинні перевищувати 4 годин вдень та 6 годин вночі. При порушенні зазначених умов саме по собі відсутність менструацій на тлі лактації не є надійним захистом від настання нової вагітності, адже жіночий організм влаштований так, що першою завжди відбувається овуляція і тільки потім — менструація. Тому, якщо до появи ще одного дитинчати ви на даний момент не готові, варто скористатися іншим методом відкладання зачаття.

Інна Винниченко
Інна Винниченко
Акушер-гінеколог сімейної клініки «Амеда»

ГВ може бути надійним методом контрацепції, якщо жінка активно прикладає дитину до грудей (через 2-3 години), особливо вночі, так як йде вироблення пролактину в нічний час (з 2:00-7: 00).

Смак молока не зміниться?

Одним з частих побоювань годуючих мам при відновленні циклів є зміна смаку грудного молока, що нібито може привести до відмови дитини від грудей. Але по-перше, у цього факту немає достовірних підтверджень, а по-друге, незначні зміни смаку молока відбуваються практично постійно в залежності від спектру вживаних мамою продуктів. Ці зміни є звичними для немовлят і самі по собі до відмови від грудей не призводять.

Що ж стосується впливу менструацій на кількість молока, іноді у жінок дійсно простежується тенденція до деякого зниження його вироблення в перші дні циклу. Проте це лише короткочасне явище, і вже через пару днів кількість молока стає колишньою. На підставі цього можна зробити висновок: наступ менструації ніколи не є причиною широкої недостачі молока.

Пам’ятайте, що необхідними умовами для налагодження процесу лактації є часті годування протягом дня, наявність нічних годувань і правильне прикладання малюка до грудей, а ранній прихід першої післяпологовий менструації ніяк не позначається на успішності процесу. Лактація при цьому не знижується, тому будь-яка жінка здатна годувати грудьми так довго, як цього хочеться їй і маляті, незалежно від термінів відновлення менструальних циклів.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAРедактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты