Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="265114"]
Роды

Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину

0
Настав час вщент зруйнувати міф про те, що після кесаревого розтину у жінки нічого не складеться з грудним вигодовуванням. Що це ск�

Настав час вщент зруйнувати міф про те, що після кесаревого розтину у жінки нічого не складеться з грудним вигодовуванням. Що це складно, важко, молока не буде, тому не варто навіть починати, готуйтесь одразу до суміші.

Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину

Джерело: Shutterstock

Ви можете годувати дитину грудним молоком після кесаревого розтину. Стільки, скільки це буде потрібно дитині й вам. Головне знати, що вас чекає після народження малюка і як правильно організувати початок грудного вигодовування, щоб це було максимально комфортно.

Наталя Гарасимчук
Наталя Гарасимчук
Аавторка ГО "Клуб підтримки вагітності та материнства Лада", консультантка з грудного вигодовування.

Думка про несумісність кесаревого розтину і грудного вигодовування тягнеться з тих часів, коли під час такого оперативного втручання застосовувалися медикаменти, які могли потрапити в молоко і негативно впливати на новонароджену дитину. Тому маму і дитину розлучали на певний час, дитина одразу отримувала замінник грудного молока, а мама не отримувала жодної допомоги в організації грудного вигодовування, тому рідко хто після такого міг повернути новонародженого до грудного вигодовування.

Процес лактації (утворення молока) однаковий для всіх породіль, незалежно від того, яким шляхом дитина потрапила на цей світ. Існують лише певні ключові моменти в організації грудного вигодовування після кесаревого розтину, які потрібно знати самій жінці, її близькому оточенню та медичному персоналу.


Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину

Джерело: Shutterstock

Стан здоров’я і самопочуття породіллі

Тут все залежить від перебігу вагітності та історії кесаревого розтину, застосування медикаментів, швидкості відновлення організму після втручання.

Помічники

Слабкість, запаморочення, больові відчуття — в такому стані жінка не може повноцінно доглядати за новонародженим, їй потрібен помічник, який допоможе прийняти зручну позу, прикласти дитину, а потім буде доглядати їх обох. Це може бути чоловік, мама, подруга, доула, медперсонал.

Раннє прикладання

Перше прикладання необхідно здійснити, як тільки мама і дитина будуть до нього готові, навіть якщо це буде зовсім недовго, але дитина зможе отримати дорогоцінні краплі молозива. В цей момент також відбувається сильний сплеск позитивних емоцій, який запускає лактацію.

кесарево сечение, грудное вскармливание после кесарева сечения, как кормить ребенка грудью после кесарева, как правильно прикладывать малыша, недоношенный ребенок, лактация после кесарева, грудное молоко, роды, совместное пребывание в роддоме

Джерело: GettyImages

Часті прикладання

Прикладайте дитину до грудей настільки часто, наскільки це можливо, бажано кожних 1,5-2 години, можна навіть і частіше. Прикладайте, коли дитина просить (шукає груди ротиком, хвилюється, крутить головою). Пропонуйте груди самі, якщо інтервал між прикладаннями більше ніж 2 годин.

Затримка «приходу» молока

Молоко буде обов’язково! Воно може «прийти» не на 3-4 день, а на 6-7 чи ще трохи пізніше. Це все через перенесене втручання, медикаменти й стрес. Прикладайте дитину часто і навіть дуже часто. Якщо це неможливо — потрібно зціджуватися, щоб стимулювати лактацію.

Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину

Джерело: Shutterstock

Зручні пози для годування

Обирайте таку позу, щоб берегти зону післяопераційного шва від травмування. Лежачи на боку, напівлежачи, сидячи глибоко в м’якому кріслі, навіть стоячи — вам повинно бути зручно. Використовуйте подушки під спину, під коліна і під руки, щоб під час годування ви могли розслабитись.

Дискомфорт і больові відчуття

Біль і стрес основні вороги грудного вигодовування, вони можуть спричинити слабкий відтік грудного молока (воно у вас є, але дитина не може висмоктати). Тому вам потрібна зручна поза, тепло, тепле пиття і комфорт. Полегшити болісні відчуття в грудях допоможе м’який масаж молочних залоз.

грудное вскармливание, кормление грудью, сцеживание, расцеживание, кормим грудью, лактостаз, мастит, Ксения Соловей, Молочные реки, консультант по грудному вскармливанию

Джерело: Shutterstock

Поведінка новонародженого

Новонароджені після кесаревого розтину можуть поводитись по-різному, але в більшості випадків спостерігається млявість і сонливість. Тут потрібно проявити терплячість і наполегливість — часто прикладати, пропонувати груди на кожний прояв активності й навіть у напівсні. Можна догодовувати дитину власним зцідженим молоком з чашки, ложки або шприца.

Підтримка і допомога

Якщо допомоги медичного персоналу вам не вистачає, рекомендуємо звернутися до консультантів з грудного вигодовування, які можуть надати вам інформацію і підтримати в цей складний час телефоном чи онлайн навіть в лікарняній палаті.

Кожна історія грудного вигодовування унікальна і спеціалісти з грудного вигодовування можуть допомогти вам пройти її від початку до кінця, підтримати порадою і добрим словом, відповісти на сотні запитань, які виникають у кожної мами після народження дитини.

Кесарський розтин — це лише початок вашої історії грудного вигодовування, і вона може бути тривалою, теплою, наповненою позитивними емоціями, корисною для вас і дитини.

Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину

А з червня місяця цього року в Україні запрацює універсальна Гаряча лінія підтримки батьків після пологів.

  • Кожна родина в Україні зможе зателефонувати й безкоштовно отримати відповіді на свої запитання в таких сферах: післяпологове відновлення жінки, психологія, ендокринологія, гінекологія, догляд за немовлям, грудне вигодовування, сон немовляти, юридичні питання.
  • Гарячу лінію підтримки батьків після пологів розпочинає розробляти ГО КПВМ «Лада».
  • Гарячу лінію організовано в рамках проєкту «Європейський Союз для сталості громадського суспільства в Україні», що впроваджується Isar Ednannia за фінансової підтримки Європейського Союзу.

ГО КПВМ «Лада»

https://www.facebook.com/GOkpvmLada

https://www.instagram.com/go.lada

Телеграм-бот підтримки мами після пологів — «Лада-бот»

https://t.me/GO_LadaBot

Щоб мама була в ресурсі.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты