Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="215922"]
Здоровье

Менструація під час вагітності: це безпечно?

0
Менструація під час вагітності – досить часте явище. Чому так трапляється і коли потрібна допомога лікаря, розберемося крок за кро

Менструація під час вагітності – досить часте явище. Чому так трапляється і коли потрібна допомога лікаря, розберемося крок за кроком.

місячні під час вагітності

Джерело: Instagram@klinikamama

Содержание:

Одним з перших і яскравих симптомів вагітності є затримка менструації. Однак буває і так, що в перші місяці вагітності або навіть весь період виношування дитини менструація у жінки зберігається у повному об’ємі. І це вважається варіантом норми.

Навіщо потрібна менструація?

Менструальний цикл природа створила для полегшення зачаття. Початок циклу – перший день місячних, закінчення – перший день наступної менструації.


Овуляція, коли яйцеклітина виходить з яєчника, проходить в середині менструального циклу. Якщо протягом 12-24 годин після овуляції сперматозоїд запліднює яйцеклітину, вона імплантується в матку – настає вагітність.

Якщо запліднення в зазначені терміни не проходить, яйцеклітина гине, і починається менструація. Під час неї жіночий організм відторгає слизову оболонку матки, і до наступного циклу нарощує нову.

«Кольорова» вагітність

Менструація під час вагітності призводить до того, що жінка може навіть не здогадуватися, що скоро стане мамою. Адже в перші місяці зміни в жіночому тілі незначні, і списати їх завжди можна на гормональний збій або пояснити звичним: «Щось я поправилась, треба б сісти на дієту».

Вагітність, при якій менструація у жінки зберігається, називають «кольоровою». Є у неї ще одна назва – «обмивання плоду». Частіше за все така ситуація не загрожує стану малюка і мами.

Єдина небезпека: жінка пізно дізнається про те, що вагітна, і існує ризик пропустити такі серйозні патології, як позаматкова вагітність, маткові кровотечі, відшарування плаценти, викидень – їхні симптоми дуже схожі.

кольорова вагітність, кровотеча у вагітної

Джерело: Fotolia

Чому менструація зберігається?

Фахівці називають кілька причин того, чому менструація при вагітності зберігається в повному обсязі:

 • пізня овуляція – яйцеклітина сформувалася на початку або наприкінці циклу і після запліднення не встигла дістатися до матки, а менструація вже наступила;
 • інфекції органів малого таза – тут потрібно курс відповідної терапії;
 • впровадження плодового яйця в маткову стінку – в цьому випадку менструальні виділення бувають в першому триместрі вагітності, а потім зупиняються;
 • гормональний дисбаланс – мінімальний вміст гормону прогестерону в організмі вагітної.

ВАЖЛИВО! Виділення, схожі на менструальні, можуть вказувати на травми внутрішніх статевих органів під час статевого акту. Такі виділення зазвичай нетривалі, але саме це повинно насторожити вас і спонукати звернутися до гінеколога.

Тест на вагітність

Чи покаже аптечний тест позитивний результат при кольоровий вагітності? Може, так, а може і ні. Експрес-тести мають певну долю похибки, тому при будь-якій вагітності тест може виявитися негативним.

Стовідсоткову впевненість в тому, що вагітність є, дасть тільки більш ретельне медичне обстеження.

Ознаки «кольорової» вагітності

 • Оскільки головна ознака того, що жінка в цікавому положенні, – відсутність менструації – в цьому випадку не показник, варто звернути увагу на інші симптоми.
 • Збій менструального циклу – невеликі, ніж раніше, виділення, незвично сильний больовий синдром або навпаки – зменшення болю при менструації.
 • Зміна харчових звичок – причому кардинальна: те, що вчора здавалося огидним, сьогодні вже цілком нормальне.
 • Швидка прибавка у вазі – на тлі звичного раціону: жінка їсть не більше, ніж раніше, але при цьому стрімко поправляється.
 • Швидка втомлюваність, зниження рівня працездатності, сонливість, дратівливість – теж можуть бути симптомом «кольорової» вагітності (втім, як і звичайної).
менструація під час вагітності

Джерело: instagram @pelogeya91

Якщо ви помітили у себе вищезазначені ознаки, сходіть до гінеколога. Він зробить первинний огляд, якщо треба – відправить на УЗД і призначить необхідні аналізи.

Після всіх досліджень, якщо вагітність підтвердиться, порекомендує, що робити далі.

Найчастіше, незважаючи на менструацію, загрози дитині немає – вагітність буде проходити в звичному режимі.

Якщо ж виявиться якась патологія, раніше її виявлення дасть можливість швидко і ефективно пролікувати її.

ВАЖЛИВО! Симптоми «кольорової» вагітності, як і традиційної, індивідуальні для кожної жінки. Будьте уважні до себе, відзначайте незвичайні зміни в своєму організмі і при найменших сумнівах відвідайте лікаря.

Інші причини кровотеч під час вагітності

До 20 тижня вагітності

 • Найнебезпечніший стан – позаматкова вагітність, він вимагає негайної медичної допомоги;
 • інфекції внутрішніх статевих органів;
 • викидень або втрата вагітності;
 • субхоріонічний крововилив (субхоріонічна гематома) – кровотеча відбувається між стінкою матки і плацентою;
 • гестаційне трофобластичне захворювання (ГТЗ) – стан, коли організм симулює вагітність шляхом утворення пухлини (в ній навіть можуть міститися аномальні тканини плоду); діагностується вкрай рідко.

ВАЖЛИВО! Невеликі кров’янисті виділення можуть виникнути в результаті імплантації плаценти в матку – цей стан взагалі безпечний, але вимагає консультації гінеколога.

вагітність симптоми, місячні під час вагітності

Джерело: Instagram @hello.myhoney

Після 20 тижня вагітності

Серед основних причин кровотеч на пізніх термінах вагітності: механічна — після огляду лікарем шийки матки може виникнути невелика кровотеча;

 • передлежання плаценти – коли плацента перекриває вихід з матки;
 • передчасні пологи або пологи – шийка матки розкривається, сама матка стискається, щоб допомогти дитині переміститися донизу по родових шляхах, це може призвести до кровотечі;
 • статевий контакт – через підвищену чутливість шийки матки під час статевого акту або після нього у вагітної жінки може виникнути кровотеча;
 • розрив матки – досить рідкісний стан, виникає найчастіше, якщо у жінки в анамнезі кесарів розтин або операція на матці; вимагає негайної медичної допомоги;
 • відшарування плаценти – плацента починає відділятися від матки ще до народження дитини, в цьому випадку також необхідна негайна допомога лікарів.

Швидко до лікаря!

Ще раз нагадуємо: при появі кров’янистих виділень під час вагітності – навіть нетривалих, мізерних, безболісних – потрібно відзначити колір, кількість і інтенсивність кровотечі і обов’язково звернутися до гінеколога!

Ні в якому разі не відкладайте візит до лікаря, якщо кровотеча супроводжується:

 • болем і спазмами;
 • запамороченням, непритомністю;
 • сильним болем внизу живота, нижньої частини спини, в животі і тазу;
 • якщо кровотеча сильна, зі згустками.

 

вагітність небезпечні симптоми

Джерело: Shutterstock/Fotodom Ukraine


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты