Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="272807"]
Досуг

Як зрозуміти, що у вашої дитини будуть блакитні очі?

0
Цікаво, яким буде колір очей у вашої дитини? Читайте нашу статтю та робіть припущення про генетичний склад кольору очей. Все дуже пр

Цікаво, яким буде колір очей у вашої дитини? Читайте нашу статтю та робіть припущення про генетичний склад кольору очей. Все дуже просто!

Який колір очей буде у дитини

Джерело: Freepik

Блакитний колір очей вважається одним із найрідкісніших у світі. З’являється він через вплив генетичної мутації Herc2, яка відключає ген, що відповідає за карі очі, і робить їх блакитними. Ще однією причиною блакитноокості у людей з темним кольором волосся та темним кольором шкіри може стати альбінізм.

Давайте розберемося докладніше. Чому ми бачимо блакитний колір очей та як його спрогнозувати у дитини?

Чому ми бачимо блакитні очі

Насправді в тілі та райдужній оболонці немає синього пігменту. За колір очей відповідають різні рівні меланіну – пігмент, який забарвлює тіло людини. У блакитнооких людей він теж коричневий. Просто його кількість настільки низька, що при розсіюванні світла ми бачимо блакитний колір. З цієї ж причини океан і небо нам здаються блакитними.


Як з’являється блакитний колір очей

Не секрет, що серед палітри очей найбільш поширені карі, зелені або блакитні. Якими будуть очі, залежить від кількості меланіну, який виробляється в організмі людини. За його виробництво відповідають спеціальні клітини меланоцити.

Зазвичай у всіх людей приблизно однаковий рівень цих клітин, але кількість пігменту сильно відрізняється. При низькому вмісті меланіну утворюються блакитні очі, більшому – зелені, а при високому – карі.

Кількість меланіну в організмі вашої дитини залежить від переданих ген. У батьків з карими очима можуть з’явитися діти із зеленими, темно-карими, світло-карими або блакитними очима.

Блакитний колір очей

Джерело: Freepik

Як зрозуміти, яким буде колір очей вашої дитини

Ми зібрали можливі комбінації, при яких у вашої дитини можуть з’явитися наступні кольори очей:

 • карі очі + карі очі = карі очі, зелені очі чи блакитні очі;
 • карі очі + зелені очі = карі очі, зелені очі або блакитні очі;
 • карі очі + блакитні очі = карі очі, зелені очі або блакитні очі;
 • карі очі + карі очі = карі очі, зелені очі чи блакитні очі;
 • зелені очі + зелені очі = зелені очі чи блакитні очі;
 • зелені очі + блакитні очі = зелені очі або блакитні очі;
 • блакитні очі + блакитні очі = блакитні очі.

Які комбінації можуть призвести до блакитного кольору очей

Дитина може народитися блакитноокою при будь-якій комбінації кольору очей, якщо у роду батьків у когось є блакитні очі. До речі, це велика рідкість.

Шанси збільшуються, якщо у обох батьків зелені чи блакитні очі. У випадку, коли мама і тато блакитноокі, ймовірність становить 100%.

 • блакитні очі + блакитні очі – 100% ймовірність блакитних очей;
 • карі очі + блакитні очі — 50% ймовірність блакитних очей, якщо у кароокого батька є ген блакитноокості. У протилежному випадку шанс 0%;
 • карі очі + карі очі — 25%, якщо обоє батьків несуть ген блакитноокості. Якщо ні, то шанс 0%.

Колір очей, звісно, не найголовніше у зовнішності. Будь-який відтінок робить людину прекрасною. Але іноді так цікаво, яким буде малюк…


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты