Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273479"]
Все буде УКРАЇНА!, Материалы на украинском языке

Фосфорні бомби: як врятувати себе та рідних

0
Використання фосфорної зброї заборонене міжнародним законодавством. Вона є вкрай небезпечною і спричиняє сильні пожежі, які дуже

Використання фосфорної зброї заборонене міжнародним законодавством. Вона є вкрай небезпечною і спричиняє сильні пожежі, які дуже складно загасити. Український кризовий медіа-центр повідомляє, що треба робити, якщо поряд розірвалася фосфорна бомба.

Джерело: gunsfriend

Як розпізнати фосфорну бомбу?

Головна особливість фософрної бомби — це яскраве біле світло, що виділяється під час вибуху. З’являються вогняні іскри, що створюють евект феєрверку. Під час горіння фосфор виділяє білий їдкий дим, дихати яким вкрай небезпечно.

Як допомогти собі та близьким під час ураження фосфорною зброєю:

  • Горіння фосфору відбувається внаслідок взаємодії з киснем. Для того, щоб загасити полум’я, необхідно використовувати велику кількість води або вологий пісок. Однак, не намагайтеся загасити пожежу самостійно. 
  • Для того, щоб захистити дихальні шляхи, використовуйте протигаз або респіратор. Якщо нічого з цього немає під рукою — дихайте через щільну вологу тканину. Таку ж вологу пов’язку можна зробити і для домашніх улюбленців. За можливості необхідно прийняти будь-який сорбент, щоб вивести з організму отруйні речовини.
  • При потраплянні частинок фосфору на шкіру, необхідно якнайшвидше обробити уражену ділянку розчином соди або просто холодною водою. За можливості повністю занурте поранену частину тіла у воду. Те саме варто зробити, якщо фосфор потрапив на шерсть тварини. Після цього потрібно перебинтувати місце опіку вологими пов’язками. У жодному разі не торкайтеся уражених частин руками. 
  • Не використовуйте перекис водню, йод, зеленку. Не накладайте на опік вату. Пам’ятайте, що основним лікуванням потерпілих від фосфорної зброї мають займатися спеціалісти. 

Джерело: Wikipedia

Крім цього, у якості хімічної зброї використовують такі речовини як аміак і хлор, зарин або іприт. Захист від цих речовин принципово різний. Аміак — легший за повітря, тому піднімається вгору. Від нього варто ховатися в низинах або підвалах. І навпаки, хлор, зарин і іприт — важчі за повітря, тому при їх використанні необхідно піднятися на узвищення.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты