Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="272721"]
Воспитание

10 заповідей, які потрібно запам’ятати батькам-одинакам

0
Бути самотньою мамою чи татом дуже складно, адже все доводиться робити самостійно. Та це не привід опускати руки! Ми зібрали 10 запов

Бути самотньою мамою чи татом дуже складно, адже все доводиться робити самостійно. Та це не привід опускати руки! Ми зібрали 10 заповідей, які допоможуть покращити якість життя.

10 заповідей для батьків-одинаків

Джерело: Freepik

Чоловік ви чи жінка – неважливо. Забезпечувати, доглядати і дбати про дитину самостійно дуже важко. Немає людини, яка в період втоми та емоційного вигоряння протягне вам руку допомоги та дасть час відновити сили.

Батьки-одинаки ​​змушені продовжувати виконувати свої обов’язки, незважаючи ні на що. Їм доводиться переживати через забезпечення дітей, піклуватися про їхнє психологічне та фізичне здоров’я, турбуватися про наслідки розлучення тощо.

Багато матусь та татусів, які наодинці виховують дітей, переживають через те, як пояснити дитині, чому поряд немає другого з батьків. Відсутність одного не зробить дитину гіршою. Важливо забезпечувати їй турботу, тепло, любов, підтримку та базові потреби. Навіть у повних сім’ях багато дітей можуть відчувати нестачу одного з перерахованих факторів.


Мати-одиначка - фото

Джерело: Freepik

Ще однією ключовою проблемою самотнього батьківства є перевтома. Причому не тільки фізична, а й емоційна – коли день не задався, діти вимотали усі нерви або просто немає настрою. Нестача емоційної підтримки позначається у питаннях виховання. Часто батькам-одинакам немає з ким порадитися стосовно методів навчання та спілкування з дитиною. Добре, що технологічний прогрес дозволяє знайти друзів зі схожими ситуаціями в мережі.

Не зайвим буде скористатися допомогою психолога та педіатра. Багато хто дає консультації онлайн, тому ви легко зможете отримати потрібну інформацію, не виходячи із дому. Або ж частіше заходьте на наш сайт, адже тут ми ділимося експертними порадами щодо догляду та виховання дітей.

Просто не бійтеся просити про допомогу та живіть за наступними заповідями!

Тато с донькою - фото

Джерело: Freepik

10 заповідей для батьків-одинаків

 1. Думайте про себе. У дітей є лише ви, тому бережіть себе та своє здоров’я.
 2. Намагайтеся не переживати про все на світі. Зосереджуйтесь на ключових задачах.
 3. Не дайте почуттю провини поглинути вас. Цілком позбутися його не вийде, але ви робите все, що у ваших силах. Пам’ятайте про це!
 4. Знайдіть групу підтримки. Це можуть бути сусіди з дітьми, подруги, друзі у соцмережах. Усім потрібна підтримка та можливість виговоритися, тому проблем із пошуком однодумців не повинно виникнути!
 5. Змиріться зі своїм становищем. Так, ви мама-одиначка/тато-одинак, але нічого соромного у цьому немає. Ви з усім упораєтеся!
 6. Ви також маєте право на вільний час. Так, у вас його не так багато, як це буває в обох батьків. З цим нічого не вдієш. Та завжди можна знайти вихід із ситуації! Якщо кошти дозволяють, можна періодично наймати няню, щоб хоча б кілька годин на тиждень виділяти виключно на себе. Існує навіть програма «Муніципальна няня», яка дозволяє повернути витрачені кошти.
 7. Проводьте час із дітьми. Батькам-одинакам доводиться багато працювати, але з дітьми теж важливо проводити час, адже ви – одна команда.
 8. Вірте у себе. За даними досліджень, чим спокійніший і впевненіший батько, тим життєрадісніша дитина. Тож намагайтеся триматися впевнено і будьте поруч.
 9. Вірте у своїх дітей. Підтримуйте їх, спрямовуйте та допомагайте їм. Не припиняйте вірити, що вони обов’язково знайдуть свій шлях у житті.
 10. Позбавтеся думок про нестачу грошей. У дітей дуже багато потреб, але навіть двом батькам не завжди вдається їх задовольнити. Давайте дітям найголовніше – турботу, тепло, підтримку, нові емоції та любов. А все інше – справа наживна. І не соромтеся користуватись державними програмами з допомоги дітям.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты